CD Speciál - Vánoce
Plameny svíček plápolají, jehličí a cukroví voní všude a rolniček cinkot se rozléhá kolem,… To Štědrý den nadešel. A jak jen nejlépe v takový den vyjádřit, že si někoho vážíme a že ho máme rádi? Mnoho z vás by nejspíš odpovědělo, že bychom takovým lidem měli dát nějaký ten dárek. Ovšem pozor, tady je to trochu svízel. Protože jsou lidé, kteří očekávají drahé dárky a bez nich si Vánoce nedokážou představit, ale pak je další skupinka, kterou já osobně preferuji mnohem více, a to je ta, která je ráda, když od svých blízkých dostane nějakou maličkost či i jen pár milých slov. Mnohem více je potěší fakt, že si na ně dotyčný vzpomněl a že jsou i oni zahrnuti do života toho druhého. Vždyť nejlepším dárkem je vědět, že na tom světě nejsme sami a někomu stojíme za úsměv či objetí.
I naše redakce by vám ráda vyjádřila svůj vděk, za to, že se k nám jako věrní čtenáři vracíte. Proto si pro vás v tento kouzelný den přichystala vánoční speciál. Je to malý dárek pro nás všechny. Naši redaktoři si dali záležet na tom, aby vám v tento den ukázali, že náš kolejní časopis je tu pro vás a nám nezbývá než doufat, že vás náš dárek alespoň trochu uspokojil.

Za celou redakci bych vám tedy chtěla popřát, abyste tento vánoční čas prožili v poklidu s těmi nejbližšími. Užili si pohody u pohádek či na procházce venku. Vychutnali si tu hromadu cukroví, a abyste při štědrovečerní večeři nezapomněli, že i kapr měl kosti. A hlavně, abyste pod vánočním stromečkem našli přesně to, co si přejete od dárků až po splněné sny.

Šťastné a veselé Vánoce
vám za Corvinus Declaratio přeje Lilien Emity Meissed

Vánoční cesta hledání

K Vánocům od nedávna patří i nějaké to hraní si. Pojďte si s námi tedy trochu hrát… Tedy spíše bychom měli říci, pojďte se s námi vydat na záhadnou cestu plnou tajemna a her. Jde především o to, abychom se trochu pobavili, ale třeba naleznete i něco víc.

zobrazit
4
Corvinus Declaratio

Pohádka o životě (ne)jednoho Havrana

Vánoce jsou obdobím cukroví, dárků a pohádek. Sedněte si v teple krbu a jednu takovou pohádku o životě Havrana vyslechněte. Pro zábavu, či poučení. Každému dle jeho vůle.

zobrazit
2
Eliah Tailesová

Pozor! Pohádky nejsou vhodné pro děti

Blíží se čas Vánoc, kdy se celá rodina sejde u jednoho krbu a za jemného praskání ohně a pojídání cukroví se bude společně dívat na pohádky. Ty jsou neodmyslitelnou součástí Vánoc a můžeme při nich zapomenout na vše okolo nás a zavzpomínat na dětství, kdy nám je rodiče před spaním vyprávěli.

zobrazit
8
David Lopez

Corvinovská pokladna smíchu - Ve vánočním

Po delší odmlce se vám hlásí vaše oblíbená pokladna smíchu. Dlouhou dobu strádala skvosty z vašich úst a nyní nastal ten pravý čas, aby vám odhalila alespoň nějakou tu část perel, jež se jí podařilo nastřádat. Ubezpečte se, že jste poslechli varování a začtěte se.

zobrazit
4
James Watfar & Lilien Emity Meissed

Okřídlené Vánoce v Praze

Havraspárská setkání patří mezi úžasné součásti kolejního života. I tento rok se uspořádal Vánoční Havraspárský sraz v prosincové Praze. A i tento rok Corvinus Declaratio přináší o sraze informace, poznámky a to, co milujeme všichni nejvíce, pár fotografií!

zobrazit
8
Eliah Tailesová

Vánoční tradice

Lití olova, skořápkové lodičky, kapřík, jablíčko… přiznejte se, kdo z vás ještě provádí alespoň některou z tradicí?

zobrazit
0
Linn Rose Lairová

Vánoční posezení u krbu

Další rok je skoro za námi, studenti odevzdávají ročníkové zkoušky, koleji vládne předvánoční nálada a všude je cítit vůně skořice a jablek. V jeden takový typicky prosincový večer se potkaly dvě osoby u teplého krbu a započaly debatovat o těchto mrazivých časech.

zobrazit
1
Eliah Tailesová & Justin Angel Sane

Vánoční zamyšlení

...nad Ježíškem a Santou. Co jsou vlastně zač, a proč je Santa tak populární i tady v ČR?

zobrazit
0
Linn Rose Lairová

Vánoční exkurze do redakce CD

Vánoce jsou čas zázraků, kdy se poodhalují věci tajemné, občas se ukáže i něco, o čem jste dosud neměli ani ponětí... A stejně tak se tyto Vánoce pootevírají i dveře Corvinovské redakce... Tak jestli chcete, pojďte se mnou. Ale pšt, ať je nevyplašíte!

zobrazit
1
Helenia Kukková

Rozhovor s Fleutýnkou

Když se člověku poštěstí vidět Fleutýnku, hned se o tom musí podat zpráva!

zobrazit
3
Linn Rose Lairová
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Lilien Emity Meissed
Zástupkyně šéfredaktorky: Morgana Pepper
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Justin Angel Sane, Lilien Emity Meissed
Ilustrátoři: James Watfar, Lilien Emity Meissed
Autoři článků: Eliah Tailesová, David Lopez, Helenia Kukková, James Watfar, Lilien Emity Meissed, Linn Rose Lairová,


Poděkování: Dnes bychom rádi poděkovali Vánocům, které přišly mezi nás. Času, který mezi nás přinesl kouzla tajných snů a přání. A taktéž děkujeme za všechny blízké, které každý z nás má, i kdyby jich bylo jen pár.