1/2013
Milí čtenáři,

jak už to tak bývá, po čase se vám dostává do rukou vydání našeho kolejního časopisu Corvina Declaratio, které bylo jako už tolikrát vytvořeno modrými brky přímo pro vás. Opět mu patřilo pár probdělých nocí a za „vlast“ padlo i několik brků, jež se zlomily při strašlivých redaktorských úkonech a několik pergamenů, které bylo nutno zpopelnit v kolejním či redakčním krbu, když se dílo nedařilo. Mnoho horké čokolády skončilo v útrobách redaktorů a některé sovy padly vyčerpány v sovincích svých majitelů. (Ale nebojte, budou v pořádku!)
Dalo by se říci, že to byla standardní příprava na vydání. Ale ne, to rozhodně nebyla! V tomto vydání naleznete něco víc, než je pár článků, protože v tomto vydání je ukryta pořádná spolupráce, ač by se to možná nemuselo zdát na první pohled. Toto vydání hýří svou pestrostí právě díky různorodosti redaktorů, kteří se do tohoto čísla zapojili. Hecovali se navzájem a hlavně dali svěží vítr do plachet všem kolem sebe, aniž by to možná tušili.
Ač jsem vždy byla téměř spokojená s vydáním, které jsme v Corvinu vytvořili, z tohoto jsem přímo nadšená až unešená. A to jen díky tomu, že se na tomto čísle spolupracovalo. Jak víte, spolupráce je mnohdy ten největší pohon ku předu. Nic člověka nenakopne tak, jako když vidí, že je součástí něčeho, z čeho vzniká pod společnýma rukama něco monstrózního.
O této spolupráci a nadšení svědčí i fakt, že jakmile všichni redaktoři odevzdali své články, již se pídili po tom, kdy se bude vydávat. Popoháněli tisk a dokonce i mne, když jsem začala mezi články usínat. Chci tím říci, že se konečně začali zajímat o to, kdy vyjde jejich veledílo, a těšili se na díla ostatních. Nebylo to pouhé čekání na to, až to někdo napíše a vydá a oni budou moci číst. Šlo o těšení se na společný výsledek toho všeho.
A ač je konec školního roku, závěrečná slavnost za dveřmi a za branou nováčci jedno je jasné, pokud se havraspárští probouzejí, bude příští rok opravdu velmi zajímavý a ne, neříkám to proto, že by hned měli útočit na školní pohár, ač by to zajisté bylo skvělé!

Ale již konec řečnění, pusťte se do čtení a nenechte se ničím rušit.

Za redakci Corvina Declaratio
Lilien Emity Meissed

Nový modrý dárek - Zrcadlo moudrosti

Modří jsou moudří. Modří jsou krásní. Modří potřebují havraspárské zrcadlo moudrosti, aby svou krásu mohli zkoumat dennodenně.

zobrazit
3
Eliah Tailesová

Závěr školního roku alá Watfar

Je zvykem, že se ke konci hodnotí a shrnuje. Stejně tak je zvykem, že se hodnotí a shrnuje seriózně a objektivně. Tyto pojmy však naprosto brání správnému uchopení reality a hodnověrnému podání skutečnosti. Proto se začtěme do řádků, které kladou nevšední důraz na to, aby oba novinářské pojmy důsledně ignorovaly.

zobrazit
8
James Watfar

Kouzelně děsivé horory

Už od malička byl "horor" mým oblíbeným filmovým žánrem. V té době jsem se tolik nebála jako teď, když jsem starší a víc to všechno prožívám. Nikdy mě ale strach nedonutil přestat se tomuto žánru věnovat, jak ve filmové, tak v knižní podobě. A zajímalo mě, jak to mají obyvatelé našeho hradu.

zobrazit
4
Annie Reprobate

Lilien Emity Meissed: „Plánování je nesmysl!“

Pokladnice. Famfrpálová kapitánka. Šéfredaktorka. Pořadatelka Osovnosti.
To je jen část života hradní stařešiny Lilien Emity Meissed. Pojďme se jí společně podívat na zoubek a zjistit, jak smýšlí o Hogwarts a o všem kolem nich.

zobrazit
6
Nemesis Snow Whiteová

Prasinky! Pouze na vlastní (ne)bezpečí - I.

Vítejte v CK White! Nechcete přijít do městečka a nevědět, co můžete a nemůžete? Chcete se dozvědět zajímavosti z kouzelnického prostředí, nebo jen tak bloumat? CK White Vám ukáže přesně to, co potřebujete vědět.

Pro zábavu stiskněte jedničku.
Pro práci stiskněte dvojku.
Kouzelníci s duší flamendra stiskněte trojku.

zobrazit
8
Nemesis Snow Whiteová

Bylo nebylo v Havraspáru I.

Bylo nebylo... Jisté je to, že bylo krásné prázdninové odpoledne, venku bílo, doma milo. Havraspárskou kolejní místností se neslo teploučko ze zapáleného krbu a lenošivé ticho jen občas narušil drsným zachrápaním Justýna, toho času odpočívající na pohovce.

zobrazit
14
Tomáš Veverka Brouček

Evelina van Eyck, dívka volných orgánů

Kdo by ji neznal? Kdo by si dovolil ji neznat? Evelina van Eyck, naše pokladnice se zombí kůží, se dostává Corvinu Declaratio na lopatu.

zobrazit
2
Eliah Tailesová

Blýská se na lepší famfrpálové zítřky

Povyk na tribunách, slunečné počasí a pouze dvoubarevný kotel – na jedné straně modrý, na druhé žlutý. Schylovalo se k poslední famfrpálové bitvě mezi Havraspárem a Mrzimorem.

zobrazit
4
Justin Angel Sane

Corvinovská pokladna smíchu - Všehochuť

Pohodlně se usaďte, protože vám právě přinášíme další perličky z naší Corvinovské pokladny smíchu. Snad si každý s vás najde něco, co ho pobaví a třeba i rozesměje. Protože proto se tato pokladna otvírá a snad i nadále otvírat bude.

zobrazit
5
James Watfar & Lilien Emity Meissed

Fialoví na konci škoního roku

Konec školního roku Zima 2013 se blíží a zbývají poslední dny na opravení úkolů a esejí. Profesoři i zaměstnanci se již určitě těší na zasloužený odpočinek a klid.

zobrazit
1
Annie Reprobate

Šokující: Pravá tvář Havraspáru odhalena!

Mnozí z vás si jistě myslí, že Havraspár je kolej jako každá jiná. Avšak opak je pravdou, ačkoliv se mnoho studentů může zdát býti normálními, tak se v koleji vyskytují skutečně děsiví tvorové, kteří jsou z nějakého důvodu na hradě a ohrožují tak celé čarodějné studenstvo. Jste připraveni na pravdu? Pokud ano, je tu článek právě pro vás...

zobrazit
4
Zendaer Amattis

Knihovna na mušce: Pozdravy a Nápady

Ráda bych vám představila zajímavé knížky - Pozdravy od Leeho Mortira a také příručku "Jak napsat knihu do knihovny", ke které mám pár rad navíc.

zobrazit
1
Cecília de Chevruse

Modrá umělkyně Lilien!

Lilien Emity Meissed - kdo by její jméno neznal? Kdo by si pod tím jménem nevybavil šéfredaktorku CD, Havraspárskou talentovanou umělkyni a celebritu? Mnoho věcí můžeme na Lilien obdivovat. Já jsem se zaměřila na obor, který Lilien ve volném čase rozvíjí ve své osobnosti - KRESLENÍ!

zobrazit
3
Cecília de Chevruse

Vyučovací předměty okem studentů III.

V této sérii článků se budu zabývat, jak už napovídá samotný název, vyučovacími předměty z pohledu studentů. V každém článku se zaměříme na tři předměty. První pohled bude vždy od studenta, který na předmět nechodí/nechodil a druhý naopak od studenta, který na předmět zrovna chodí či ho již absolvoval.

zobrazit
1
Annie Reprobate

Madam Okvětná: „Už jako malá jsem chtěla být květinářka!“

Máte nějaké otázky ohledně této záhadné majitelky? Co je vlastně zač? Nechává si květiny dovážet nebo je pěstuje sama?

zobrazit
3
Sophi Ariadne Shirová

Pohádky plné kouzel

Pohádky by měly mít ve svém jádru lásku, přátelství, nebo jiný podnět dobra. K tomu, aby příběh zaujal, mudlové vymysleli pohádková kouzla...

zobrazit
1
Cecília de Chevruse
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Lilien Emity Meissed
Zástupkyně šéfredaktorky: Morgana Pepper
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Justin Angel Sane, Lilien Emity Meissed
Ilustrátoři: James Watfar, Lilien Emity Meissed
Autoři článků: Annie Reprobate, Cecília de Chevruse, Eliah Tailesová, James Watfar, Justin Angel Sane,Lilien Emity Meissed, Nemesis Snow Whiteová, Sophi Ariadne Shirová, Tomáš Veverka Brouček, Zendaer AmattisPoděkování: Dnešní poděkování patří lidem, kteří se na tomto jedinečném vydání podíleli. Za to, že dokázali vytvořit tu neúžasnější atmosféru při tvorbě Corvina Declaratio, jakou redakce kdy zažila. Za to, že pracovali jako jeden tým a udělali šéfredaktorce ohromnou radost tím, jak dřeli na tom, aby bylo vše perfektní. Díky nim čiší toto vydání pestrostí všeho možného i nemožného. Díky nim můžete usednout a užít si čtení do sytosti.