2/2013
Kdo by neznal Bradavický spěšný vlak, který odjíždí z nástupiště 9 a ¾? Vlak, který veze několik vyvolených dětí za něčím famózním, nevídaným a tajemným. Do světa, o kterém spoustu „obyčejných“ lidí nemá ani zdání. Ruce na srdce vážení, kdo z vás již seděl v mudlovském vlaku, sledoval ubíhající cestu a uvažoval nad tím, jaké by to asi tak bylo, kdyby zrovna tenhle vlak jel vstříc nějakému světu, třeba zrovna Bradavicím? Kdo z vás zadoufal, že ten vlak prostě změní cestu, ocitne se v nějaké magické smyčce a vy budete volní od všech mudlovských starostí? Já osobně jsem zrovna včera seděla v mudlovském vlaku a uvažovala nad smyslem takových kouzel a také nad tím, že vlakové koleje jsou pro mě takovým jakýmsi symbolem naděje a další cesty.
Možná to byl právě Brumbál, který mi vnuknul takovou myšlenku, když odpovídal mladému Harrymu na otázku, kam by ho nejspíš odvezl onen vlak… odpověď zněla: „Dál.“ Jak prostá a na první pohled obyčejná odpověď. Ovšem na ten druhý a důkladnější pohled je v něm opravdu hodně skrytého. Toto jediné slovo v sobě ukrývá tolik zvláštních pocitů, nadějí a nepoznaného, že tužba po prozkoumání takových míst je pro mnohé velmi velká.
Ovšem takový kouzelný vlak nás nemusí dovést jenom do Bradavic, ale třeba i na Severní pól, tedy na další kouzelné místo… a tak mě tak napadá, že vlak je vlastně takový náš zprostředkovatel snů a tajných přání. Kdo by si nepřál do takového vlaku, či chcete-li expresu, nastoupit a nechat se odvést od všech problému? Já někdy určitě ano, to se přiznám.

Ale nyní nechte plynout své problémy za hranice mysli a nechte se naším modrým expresem odvést do čtenářského nebe, kde si budete moci vychutnat pár písmenek z našich brků…

Krásné počtení vám za celou redakci Corvina Declaratio přeje
Lilien Emity Meissed

Začátek školního roku - Očkem mistra Watfara

Nový školní rok je na spadnutí a to je pravý čas pro malé shrnutí změn a plánů na příští rok. Pohodlně se tedy usaďte, mistr Watfar jde na věc!

zobrazit
4
James Watfar

Osovnost - 5. kolo: „Moje soví volno“

Páté kolo Osovnosti je za námi a my máme opět tu čest, abychom vám ukázali povedená díla z dílny našich soutěžících. A že je na co se dívat, tak se zbytečně nezdržujte a utíkejte zkoumat a hned na to hlasovat.

zobrazit
3
James Watfar & Lilien Emity Meissed

Závěrečný večírek: Se Sedmerem do obrazů

Je tradicí, že Havraspár končí svůj školní rok milým závěrečným večírkem. Nebyl by to brk Corvina Declaratio, kdyby u toho nebyl.

zobrazit
9
Eliah Tailesová

Módní patrola v záři reflektorů

Jejich revírem jsou Bradavice. Jejich tempo brků je vražedné. Jejich protivníky jsou nedostatek elegance, nudné kombinace a otřesně bijící se barvy. Patroláři pracují ve dne v noci, aby vám přinesli ty nejžhavější úlety či ikony ze světa hradní módy.

zobrazit
5
Helenia Kukková

Hysterie před slavností aneb Šaty, šaty, šaty!

Dobrý den, vítejte na naší nové pobočce agentury White – oddělení Módní polic(i)e. Zaspali jste Závěrečnou slavnost? Nestihli jste se dostavit, protože Vám nevlastní sestra rozbila skleněné střevíčky? Nebo se Vám dýně neproměnila v kočár? Nevíte tedy, co frčí za outfity? Tím se již nemusíte trápit, jsme tu pro Vás! Přistupte blíže k našemu číselníku a zvolte, kam chcete pokračovat!

zobrazit
3
Nemesis Snow Whiteová

Řádem ocenění: Evelina van Eyck

To nejdůležitější ocenění, jaké kdy může nejen student (ale i obyvatel Hogwarts) získat, je bez diskuse Řád Roweny z Havraspáru. Letošním držitelem není nikdo jiný, než všem známá Evelína.

zobrazit
3
Elanius Aine Neil

Mintaka Orionis: „Plním si dětské sny“

Tichá, jen sem tam se mihne ve Velké síni, když zve osazenstvo hradu na čaj ve svém domku v Godrikově dole. Přesto ji všichni známe.
Úkoly má opravené včas a navíc přidá kilometrovou odpověď, která je delší, než Vaše vypracování. Podívejme se zblízka na Mintaku Orionis, zářivou profesorku.

zobrazit
2
Nemesis Snow Whiteová

Řádem ocenění: Andrew Uroboros

Cena zakladatelky Helgy z Mrzimoru byla udělena mladému muži jménem Andrew Uroboros. Nedalo mi to a tohoto žlutého prefekta jsem si odchytla. Pokud chcete zjistit něco o něm samotném či se dozvědět nějaké pikantnosti o jeho jméně, není nic snadnějšího, než si o tom přečíst v tomto článku.

zobrazit
15
Elanius Aine Neil

Velká síň se nám pěkně vybarvila!

Za zcela všedního odpoledne Hrad najednou změnil barvu. Je mu nevolno a proto zezelenal? A zčervenal ze studu? Co když je to celé nějaká hříčka zakladatelů?

zobrazit
1
Kathie Amanda Nakimur

Studenti na konci školního roku

Školní rok "Zima 2013" skončil a než začne ten nový, rozhodla jsem se vyslat sovy všem primusům kolejí a náhodným studentům, abych se jich optala, jak tento rok hodnotí ze svého pohledu, co se koleje týče a pak z pohledu studenta. Podívejte se, jak to dopadlo!

zobrazit
1
Annie Reprobate

Řádem ocenění: Nerys Heliabel Ghostfieldová

Vážení čtenáři, Nerys Heliabel Ghostfieldová. Nebelvírská legenda, primuska a nyní i držitelka významného Řádu. Zcela evidentně velmi úspěšně navázala na snažení svých předchůdců a i jejím přičiněním Nebelvír opět zvítězil.
Nicméně jedno dávné úsloví říká: „Není všechno zlato, co se třpytí.“ A u naší Nerys to platí dvojnásobně. Ano, opět byl do akce nasazen jistý Jozif Kecalušin. A jak to tak bývá, znovu slavil úspěchy.

zobrazit
1
Elanius Aine Neil

Sněhurka a sedm vyprošťováků

aneb s Nemesis Snow Whiteovou u Tří košťat.
Největší bodohrotička modré koleje loňského roku, pátá v Topten školy. Redaktorka našeho Corvina s bezpočtem skvělých článků i patrol. Rozhovor již udělala s tolika kouzelníky, že je na čase udělat pro změnu rozhovor s ní.

zobrazit
1
Helenia Kukková

Řádem ocenění: Marguerita Laux

Cena Salazara Zmijozela skončila v rukou studentky, která tento hrad okupuje již nějakou tu řádku let. Za tu dobu se vryla pod kůži mnoha obyvatelům hradu, a tak jsem se za ní vydala a trochu jí vyzpovídala.

zobrazit
1
Elanius Aine Neil

Rozřazování nováčků

Chcete se dozvědět více o třech nováčcích? Kam se těšili? Kam naopak nechtěli? No a kam se pak dostali? To všechno a mnohem více se dozvíte, když kliknete a budete čísti dále...

zobrazit
3
Sophi Ariadne Shirová

Nováčci alá málá anketa

Každý z nás byl jednou nováčkem a každý z nás si zažil dlouhé čekání na otevření brány hradu, na otázky Moudrého klobouku a především na svou kolej. A jak na tom jsou další nováčci?

zobrazit
2
Katia Josephines
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Lilien Emity Meissed
Zástupce šéfredaktorky: James Watfar
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Helenia Kukková, Justin Angel Sane, Lilien Emity Meissed
Ilustrátoři: James Watfar
Autoři článků: Annie Reprobate, Elanius Aine Neil, Eliah Tailesová, Helenia Kukková, James Watfar, Kathie Amanda Nakimur, Katia Josephines, Lilien Emity Meissed, Nemesis Snow Whiteová, Sophi Ariadne Shirová

Poděkování: Poděkování dnes patří všem hradním prostorům, ve kterých nám bylo umožněno napsat nějaký ten článek. Ve skrze to byla určitě naše redakce, ale i koncepty se musejí někde psát, však to znáte! Takže děkujeme, že jsme nemuseli sepisovat svá veledíla v mrazu a ve sněhu…!