3/2013
Zrcadlo, místo, kde je uvězněná osoba vám podobná. Někdy se směje a někdy pláče. Řekli byste, že je to jen obraz někoho, kdo se do něj dívá, tedy vás. Ale jste si skutečně jistí, že je to pouhý obraz? Ač by se to mohlo zdát zvláštní, já v tom vidím víc. Na jednu stranu je to zrcadlo, které mi asociuje namyšlenost, domýšlivost a ješitnost. Častokrát si vybavím jistého Ivánka, který se do svého zrcátka tak zálibně často díval a nevěděl, že krása vlastních očí není nic proti kráse očí milujících.
A pamatujete na Sněhurku? Dívka, která kvůli zrcadlu a své krásy-chtivé maceše tak moc trpěla? Ano, zrcadla mají mnohdy trochu nezáviděníhodnou roli, ovšem abych pravdu řekla, ten druhý pohled, který ve mně zrcadla zanechávají, je naprosto opačný. Když pominu vše zmíněné, připadá mi zrcadlo tak kouzelné, tajemné a fascinující. Třeba takové zrcadlo z Erisedu dokáže ukázat nejen váš obraz, ale nahlédnout do té nejhlubší části vaší duše, nebo chcete-li srdce, a ukáže vám to, co je pro vás nejdůležitější. Nehledě na to, že mnohá zrcadla jsou překrásná již na pohled.
V zrcadle vidíte sebe a stačí se usmát a hned je svět veselejší. Protože i když nejste žádná Miss Hogwarts či top model v Týdeníku čarodějek, zjistíte, že pravý úsměv sluší opravdu každému a právě tohle je nejdůležitější poselství zrcadel. Bohužel my na to mnohdy zapomínáme, a proto se ve tmě zrcadel bojíme, to proto v nich hledáme princezny a prince a poté, co je nenalezneme, zklamaně odcházíme dělat další chyby a doufáme, že jednou tam někoho takového opravdu uvidíme. A přitom stačí tak málo…

Ovšem myslím, že teď postačí, když nahlédnete do našeho Havraspárského zrcadla moudrosti, nehavraspárským zajisté někdo z modrých dovolí nahlédnout též, usmějete se na svůj obraz a pak plni pozitivní nálady otevřete pergamenové stránky našeho časopisu a s úsměvem na rtu budete trávit příjemné chvíle s námi a třeba i hrnkem horké čokolády či kávy.

Pěkné počtení vám za redakci Corvina Declaratio přeje
Lilien Emity Meissed

Časy minulé aneb proč jsou dny výjimečné

Na hradní významné dny, tedy svátky, nás upozorňuje hrad samotný, ale ruku na srdce – víte, z jakého důvodu všechny tyto svátky slavíme? Někteří zajisté ano, někteří už tak moc informovaní nejsou. A tak jsem se rozhodla, že zkusím alespoň trochu shrnout, co se v tento den stalo, pokud vás to zajímá také, čtěte dál.

zobrazit
7
Lilien Emity Meissed

Žánr: Sci-fi pod drobnohledem

Science fiction, neboli vědecko-fantastická literatura, je mezi mudly velmi oblíbená. Kdo by neznal Válku světů, Vesmírnou odysseu či Den trifidů? Mým záměrem je tyto knižní skvosty představit i Vám, kouzelníkům.

zobrazit
5
Helenia Kukková

Archivní hledání v zaprášených svitcích

Vydala jsem se do tajů a zákoutí školního archivu, abych se podívala, jaké poklady skrývá a čí jméno se na zveřejněných dílech objevuje nejčastěji. A věřte, že to nebyl lehký úkol, protože jsem malá a dosáhnout na ty vysoké police mi dalo zabrat!

zobrazit
3
Annie Reprobate

Niane z Libelusie: „Zkušenost šéfredaktorky mi vnukla nápad na Šemíka.“

Profesorský sbor byl letos obohacen o novou a mladičkou profesorku, jejíž původ je ryze červený. Není to nikdy jiný, nežli slečna Niane z Libelusie. Pozvala jsem tedy slečnu ke Třem košťatům a tam jsme si opravdu příjemně popovídaly. Pokud jste zvědaví, co jsem se dozvěděla, není nic jednoduššího, než číst dál.

zobrazit
2
Lilien Emity Meissed

Kam se ztrácejí myšlenky?

Všichni zajisté znají havraspárské klepadlo, pomyslnou zeď mezi havraspárskou kolejní místností a zbytkem hradu. Zároveň všichni ví, že nedávno přišli na hrad nováčci. Spojme si tyto dvě informace dohromady a podívejme se na to, jak se nováčci této oblíbené otázky klepadla zhostili.

zobrazit
4
Justin Angel Sane

(Tajemné) kolejní prostory okem mistra!

Havraspárská kolejní místnost. Místo plné různých podivínů a jiných nekalostí. Ovšem mě zajímal jiný pohled na tuhle prapodivnou kolej, tedy na mou kolej. Pomocí prostředků povolených i těch opačných jsem prozkoumal jistá místa, která… no však uvidíte sami! Našlapujte potichu a pojďte se mnou na průzkum.

zobrazit
3
James Watfar

Brianag Mac Coileáin: „Každý tu má svůj cíl!“

Jistě ji všichni známe - modrou, chytrou, aktivní a šikovnou Brianag Mac Coileáin, která zastává funkci správkyně kolejní obrazárny. Zeptala jsem se jí na pár hlodů ohledně její fuknce a jejího pohledu na její koníček, zálibu a talent.

zobrazit
1
Airen Glider

Pravá tvář Havraspáru II.

Podařilo se mi nalézt další podivné existence v modrých řadách a tak jsem zde opět pro Vás, drazí čtenáři, abych poodhalil roušku tajemství, která halí tyto jedince...

zobrazit
7
Zendaer Amattis

Nevyzpytatelná modrá honba za vločkami

Odvážné modré slečny se vydaly na výpravu do lesa. Vše vypadalo poklidně, hvězdy i měsíc svítil, ale to by nebyl Zakázaný les, aby si pro nás nepřichystal nemalé překážky a překvapení. Čtěte a dozvíte se více!

zobrazit
4
Lucy Mysterious

Queti Sylie: „Pamatuji si svou první trojku!“

Modré řady přišly o dlouholetou studentku a spolužačku, jelikož se dívka jménem Queti Sylie rozhodla vyměnit svůj modrý hábit za ten tmavě fialový. Jak se Queti cítí v roli zaměstnankyně a jak vzpomíná na časy v Havraspáru? Dozvíte se, když budete číst dál!

zobrazit
1
Lilien Emity Meissed

Kouzelně napínavé sci-fi

Když jsem v jednom z minulých čísel psala článek o hororech (a zpracovávala anketu), neměla jsem v plánu pokračovat nějak dále, ale na popud modrého primuse Justina jsem se rozhodla pokračovat - tentokrát na téma science fiction.

zobrazit
1
Annie Reprobate

Koutek zábavy - knihy II

Určitě jste již četli první díl této seznamovací série článků s knížkami (stejně jako jste určitě četli všechny díly Harryho Pottera). Chcete se dozvědět něco o dalších pěti knihách? Neváhejte a čtěte dále! Tentokráte jsem se zaměřila hlavně na fantasy a knihy s nám velmi blízkou tématikou - tedy knihy kouzelnické.

zobrazit
1
Sophi Ariadne Shirová
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Lilien Emity Meissed
Zástupce šéfredaktorky: James Watfar
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Helenia Kukková, Justin Angel Sane, Lilien Emity Meissed
Ilustrátoři: James Watfar
Autoři článků: Airen Glider, Annie Reprobate, Helenia Kukková, James Watfar, Justin Angel Sane, Lilien Emity Meissed, Lucy Mysterious, Sophi Ariadne Shirová, Zendaer Amattis


Poděkování: Dnes patří velké poděkování našemu Sedmeru, které nad námi drží ochranná křídla a je vždy nápomocno – v časech dobrých i zlých. Naši havránci vědí, co s kaňkou, která se objevila na nesprávném pergamenu, vědí, jak rozveselit naší upracovanou mysli a nikdy nezapomenou skřítkům připomínat, že by měli doplnit jisté zásoby. Děkujeme!