4/2013
Zajisté každý z vás někdy viděl nebo slyšel nějakou tu pohádku. Jen to nepopírejte, vy, co se tváříte jako tvrďáci! Pohádky totiž nejsou jenom pro malé děti a mnoho nás starších je tomu příkladem. Ovšem čím nás ty pohádky k sobě tak lákají? Řekněme si to na rovinu, je toho hodně, co nás k nim táhne. V první řadě určitě šťastný konec, který je u pohádek charakteristický. Ale to bychom to vzali opravdu rychle, šťastné konce jsou dobré, ale zajisté je to tím příběhem, kdy si nás hlavní hrdinové získávají svou jedinečností, a hlavně i tím světem kolem. Vždyť jste si zajisté všimli, že pohádky jsou plné kouzel, zvláštních tvorů a příhod. V pohádkách vítězí dobro nad zlem, tedy nad tím, co chtělo hlavní hrdiny zničit. Většinou nacházíme v pohádkách i opravdové ponaučení, někdy je zjevné a jindy musíme trochu hledat, ale je tam.
Pohádky jsou i pro romantické duše dívek, které sní o tom, že pro ně jednou přijede nějaký ten „princ“ a nemusí to být princ na bílém koni, ovšem v pohádkách tomu tak často bývá, asi nás to má naladit do té pohádkové atmosféry.
Podle mého jsou i Hogwarts jeden z pohádkových světů. Nebo mi to snad chcete vyvrátit? Myslete si, co chcete, ale já mám jasno! Mnoho lidí si na Hogwarts tvoří tu svou pohádku. Nejde ani tak o ty prince a šťastné konce, ale mnoho z nás tu hledá to kouzlo, která nám v mnohém přinášejí lidé, kteří se stávají našimi přáteli, naše vlastní fantazie a hlavně kouzlo toho světa, který si každý můžeme představit ve své hlavě. Protože co si budeme povídat, mudlové často od pohádek kamsi utíkají a dělají věci příliš složitými… Pohádkám by měl být vystaven metál, to pravím já, a co vy?

Dnešní den je něčím zvláštní, nejen, že je Spáren Corvina Declaratio, ale taktéž slaví narozeniny jistá Larrie Larstonová, netřeba jí představovat, že. Oběma těmto oslavencům tedy přejeme všechno nejlepší, ať je provádí na každém kroku kouzlo pohádek a jako takový malý a nevinný dárek bychom jim rádi věnovali toto číslo, které je v pořadí již čtvrté za tento rok a opět je něčím jedinečné!

Za redakci Corvina Declaratio
Lilien Emity Meissed

Larrie Larstonová: „Moje první kroky vedly na ošetřovnu.“

Znáte to, na nějaký čas za sebou zavřete jistá vrátka, ale pak zjistíte, že byste je rádi opět otevřeli. To se stalo jedné fialové, která se před několika dny navrátila mezi hradní zdi a hned jako zástupkyně ředitele. Ano mluvím o ní… o dokonalé, úchvatné, pracovité, nápadité,…

zobrazit
5
Lilien Emity Meissed

Změna bodovacích hodin očima obyvatel hradu

Po otevření Ministerstva kouzel jsme všichni mohli hlasovat o bodovacích hodinách. Co na novou změnu říkají obyvatelé hradu? Čtěte a poznáte mnohé názory!

zobrazit
2
Lucy Mysterious a Michaela Mary Enigmatic

Denní věštec na dietě? Ano nebo ne?

Denní věštec před pár dny vyhlásil dietu. My jsme se tedy pokusili vypátrat, co za touto… hanebností stojí. Jestli se nám to podařilo? Těžko říci, ale zajisté se dozvíte pár zajímavých postřehů přímo v článku, tak neváhejte, čtěte a klidně přidávejte své názory!

zobrazit
2
Lilien Emity Meissed

Kolejní předměty: Začínáme zeleně

Určitě jste si už všimli, že má každá kolej své speciální předměty, kterými se honosí její studenti. Pojďme se na ně podívat a začněme dnes ve Zmijozelu.

zobrazit
2
Kathie Amanda Nakimur

Předměty - Obsazenost a oblíbenost!

Jak už napovídá název, tento článek jsem věnovala prvním pěti nejrychleji obsazeným předmětům. Poptala jsem se žáků, kteří si tyto předměty zapsali, co si o nich myslí, jestli nelitují, že si je zapsali. A samozřejmě jsem nezapomněla odchytit a trochu vyzpovídat profesory, kteří dané předměty učí. Těšte se i na zpověď čerstvé fialky, madam Niane z Libelusie!

zobrazit
4
Sophi Ariadne Shirová

Godrikův důl pod drobnohledem

Oblékla jsem si teplý hábit, nasadila čepici s rukavicemi a vyrazila na procházku po této krásné vesničce, abych vám mohla důkladně popsat, co tu najdete, kde kdo bydlí a další zajímavosti a postřehy.

zobrazit
2
Annie Reprobate

Havraspárské vchodové hádanky

Náš hrad je plný magie a to často i té mocnější, než jsme my sami. Zastavme se tedy na chvíli před kouskem takové magie, před kouskem, který střeží komnaty Havraspáru, a prohlédněme si důkladně tajuplné dveře do modré kolejní místnosti.

zobrazit
8
James Watfar

Pravá tvář Havraspáru - Speciál!

Pravá tvář je opět zde a s ní i pravda o existencích v modré koleji. Pokud se nebojíte pohlédnout pravdě do očí, tak čtete následující řádky.

zobrazit
6
Zendaer Amattis

Havraspár Za Zrcadlem

...a ne jen jednou!

zobrazit
4
Corvinus Declaratio

Statistika nuda je!

Má však cenné údaje. Tak čtěte dál, ať neklesnete na mysli, protože ona vám to stejně vyčíslí.

zobrazit
10
Eliah Tailesová
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Lilien Emity Meissed
Zástupce šéfredaktorky: James Watfar
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Helenia Kukková, Justin Angel Sane, Lilien Emity Meissed
Ilustrátoři: James Watfar
Autoři článků: Annie Reprobate, Eliah Tailesová, Elysion Blackmoorová, Helenia Kukková, James Watfar, Kathie Amanda Nakimur, Lilien Emity Meissed, Lucy Mysterious, Michaela Mary Enigmatic, Sophi Ariadne Shirová, Zendaer Amattis


Poděkování: Děkujeme redakčním skřítkům za neúnavné podpírání unavených redaktorů. Výrobci inkoustu za kvalitní, opravdu nesmazatelný inkoust. Sobotě, že měla skutečně celých 24 hodin aby se v ní stihlo vydat. A v neposlední řadě všem, kteří si poděkování za nové číslo časopisu zaslouží, neboť z redakce před horou práce nedezertovali. Za odměnu nebudou při příštím vydání zamknuty dveře do redakce.