5/2013
Cesta uhání a my jen zpoza špinavého okna sledujeme, jak se nám život míhá před očima. Však to znáte, dny se točí, jako by snad ani neměly stání a noci utečou ještě rychleji než vyplašený jednorožec. Ani nemrknete a z nemluvněte je batole, z batolete dítko školou povinné a než se nadějete, je tu puberta, starosti a náhle je dětství v nenávratnu. Začnete se chovat dospěle, ale pořád v sobě cítíte ono dítě, které by chtělo přemoct vaší dospělou část a opět se znovu učit chodit, hrát si s kamarády, kteří umí být někdy opravdu děsní či jen prohánět vlastního tatínka, který se na chvíli stal koníčkem…
Zeptám se nyní na rovinu, taky se vám někdy zastesklo po odřených kolenech, které způsobil zákeřný chodník? Po té špíně a povyku, který rodiče zpustili, když jste se vrátili z venku s tím, že jste hráli bahenní bitvu? Po dovádění v potoce, kdy jste neřešili nemoci či vodní tvory? Pokud ne, pořád jste dítětem, ovšem pokud jste si někdy posteskli zrovna po tomto, už vás zachvátily starosti dospělých.
Ale proč o tom mluvím? Protože to platí i u nás na Hogwarts, dokud tu zůstáváme, můžeme si být jistí, že to veselé dítko je někde uvnitř nás, že má ještě dost síly a bojuje proti té dospělé osobě, a kouzelnický světe div se, ono někdy i vyhraje!
Avšak pak jsou lidé, kteří po delším čase hrad opouštějí, a to proto, že dospěli, dohonily je starosti, strasti a rozum dospělých jedinců.
Každým dnem můžeme čekat, kdy někdo takový hrad opustí, a kdo ví, třeba to jednou budeme právě my sami.
Nicméně nyní se nám otevírá další možnost, jak projevit své dětské já, jelikož vypuklo celohradní klání zvané B4, čas a způsob, jak projevit, že v nás to tvůrčí dítě s hravou fantazií pořád zůstává. Hrajme si, dovádějme s přáteli, povzbuzujme své týmy, prostě a jednoduše, dovolte B4 probudit ve vás dovádivé dítě.

Hravé počtení vám za a redakci Corvina Declaratio přeje
Lilien Emity Meissed

Janel Weil: „Pořád jsem modrá!“

Určitě jste o ní slyšeli, buď z mýtů a pověstí, kde ji všichni popisují jako bájného tvora, nebo při vyprávění starších spolužáků, když vzpomínají na časy dávno minulé. No, minulejší, k dinosaurům putovat nebudeme, tam se nachází jiní profesoři. Pojďme se podívat na jednu z nejoblíbenějších profesorek na hradě, Janel Weil.

zobrazit
1
Nemesis Snow Whiteová

Corvinovská pokladna smíchu - Smích léčí!

Nějakou dobu jsme ji neviděli, byla skryta našim očím a shromažďovala to, co nás odzbrojí a vzápětí položí na lopatky. Corvinovská pokladna smíchu se opět hlásí o slovo a má povolení vás rozesmát. Veškerý její obsah čtete na vlastní zodpovědnost, a tudíž stížnosti na náš časopis nepřijímáme.

zobrazit
4
James Watfar & Lilien Emity Meissed

Zahajovací slavnost, aneb turnaj B4 započal!

A je to tady! Ročník s č. 4 vypukl. Bradavická čtyřka byla zahájena. Jak probíhala zahajovací slavnost? Nahlédněte a oprašte si své vzpomínky.

zobrazit
2
Michaela Mary Enigmatic

NKÚ léto 2013

Posledního března skončila možnost přihlásit se ke zkouškám NKÚ. Kdo všechno z pátého ročníku letos postoupí a kdo tam zůstane ještě chvíli trčet? Dozvíte se v článku!

zobrazit
1
Helenia Kukková

Setkání po havraspársku

Rok se sešel z rokem, den se sešel s dalším dnem a vznikl večer, díky kterému jsme v Havraspáru konečně mohli zapomenout na všední starosti (nebo alespoň z části) a pomocí her tak oslavit Velikonoční svátky a Apríl.

zobrazit
1
Annie Reprobate a Linn Rose Lairová

Kolejní předměty: Na červeno

Každá kolej má své poklady, kterými se mohou honosit jen její členové či z ní vzrostlí fialoví. Pojďme se dnes podívat do nebelvírské komnaty s kolejními předměty!

zobrazit
4
Kathie Amanda Nakimur

Annie Reprobate: „Zakázala bych hloupé lidi.“

Annie v sobě skrývá šílenství koleje. Účastní se každé nezbednosti, má plno nápadů a přizvukuje všem v jejich úchylnostech. Na to, že je tu kratší dobu, se dá považovat za jednu z nezapomenutelných částí Havraspáru. Pokud chcete šílence... no, hledejte ji!

zobrazit
1
Nemesis Snow Whiteová

Cesta čar

Jistě všichni víte, že náš milovaný pan ředitel Nimrandir Elénére se vydal na Cestu čar. Ovšem, co už nikdo neví, je cokoliv o ní. A co si o tom myslí Hrad?

zobrazit
1
Rivola Rosehill

Ohýbač reality Zendaer Amattis

Zendaer je novým mladým prefektem. Již se pomalu usadil na stříbrném plíšku a Corvinus Declaratio ho musí, jak jinak, než vyzpovídat.

zobrazit
3
Eliah Tailesová

James Watfar trochu jinak

James Watfar je muž mnoha tváří. Tentokráte vám nepředstavím jeho skutečnou tvář, ale jen to, co se stane, když vás Watfar inspiruje...

zobrazit
3
Zendaer Amattis

Nicole Landin a osvědčený pokladnický teror

Nicole Landin. Mladá kost, pro kterou jsou snad nejtypičtější stylové skinny jeans v barvě čokolády. Slečna, která bdí nad štěstím našeho srpcového života.

zobrazit
1
Eliah Tailesová

Jaro přichází!

A docela mu to tento rok trvá. První jarní den měl přijít 20. března, ale místo hřejivých paprsků a odložených kabátů napadl sníh a my si opět museli nasadit šály s rukavicemi. Doufám, že jednoho dne jaro přijde, a tak jsem na hradě udělala malý průzkum toho, jak se na něj těší a připravují ostatní.

zobrazit
5
Annie Reprobate

Lucy Mysterious: „Havraspár je velká modrá rodina.“

S poslední várkou nováčků přišla i tato mladá slečna, Lucy Mysterious. Dívka plná elánu, nového života a jako čerstvý vánek se prohnala Havraspárem. Body se jí jen hrnou, účastní se tréninků a kolejních soutěží. Co nám tato modrá naděje na sebe prozradila a jak vidí svoji kolej? Nechte se překvapit v článku.

zobrazit
2
Nemesis Snow Whiteová

Křídla: Sen mnoha z nás!

Kdo by si nepřál vzlétnout do oblak? Nechat se unášet vzdušnými proudy a koukat na vše s nadhledem... Být svobodný a volný jako pták. Lidé a křídla. Iluze, nebo skutečnost?

zobrazit
1
Rivola Rosehill
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Lilien Emity Meissed
Zástupce šéfredaktorky: James Watfar
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Helenia Kukková, Justin Angel Sane, Lilien Emity Meissed
Ilustrátoři: James Watfar
Autoři článků: Annie Reprobate, Eliah Tailesová, Nemesis Snow Whiteová, Helenia Kukková, Rivola Rosehill, James Watfar, Kathie Amanda Nakimur, Lilien Emity Meissed, Linn Rose Lairová, Michaela Mary Enigmatic, Zendaer Amattis


Poděkování: Velké díky míří ke každému, kdo přiložil k dílu ruku, kdo na díle očkem či dvěma spočinul, kdo čtením zahnal dlouhou chvíli nebo z písmenek sestříhal výhružnou sovu. Zkrátka děkujeme všem, pro které mohl Corvinus spatřit opět světlo světa, a především těm, díky kterým se tak opět úspěšně, rychle a bez problémů stalo.