6/2013
Temnota obchází okolo, svírá vaše srdce a hrozí, že vás úplně pohltí. Říkáte si, že víc nevydržíte, že už prostě musí být konec, raději to vzdát než trpět. Slzy stékají po tvářích a kanou až na zem. Nad pomyslnou hladinou vás drží už jen plyšový medvídek ve vaší náruči. A je jedno, že už dávno nejste dítě. Ovšem pak se stane něco, co byste nečekali. Když se otočíte jiným směrem, zahlédnete malou žhnoucí svíci. Chvíli na ní tupě zíráte a nakonec neodoláte – přistupujete obezřetně blíž. Svíce i plamen se zvětšují a vaše fascinované oči sledují tančící plamínek. V ten okamžik, jako by starosti odpluly do Země Nezemě. Jste jen vy, plamen a vaše myšlenky. Sedáte si ke svíci a uvažujete nad svým rozpoložením, snažíte umírnit své emoce, které ve vás probudily onu beznaděj a temnotu. Stačí chvilka a svět kolem vás se díky svíci zalévá barvami. Najednou vidíte usmívající se tváře těch, kteří zapálili onu svíci, aby vás dostali zpět. Lidi, kteří patří do vašeho života tím neuvěřitelným a nevymazatelným způsobem. Nejraději byste vyskočili a všechny do jednoho objali, ale to nejde, jelikož ve skutečnosti jsou na kilometry daleko. Posmutníte, protože se najednou cítíte opět sami. Ale jen jediný pohled na plamen svíce vám ukáže, kde je hledat… ve svém srdci. A tak tam sedíte a soustředíte se na své vzpomínky a myšlenky, ta beznaděj už dávno odešla a vy pořád vzpomínáte, uculujete se a těšíte se na další chvíle prožité s těmi, co vás vyvedli z temnoty, aniž by o tom třeba věděli…

Vy všichni zajisté víte, že myšlenky nás nepřetržitě ovlivňují, neustále nám zasahují do života. Jsou našimi rádci a společníky. Avšak často nás brzdí, pro dlouhé rozmýšlení nám znemožňují chovat se spontánně a někdy nám mohou stát i v cestě k něčemu úžasnému. A co tím chci říci? Přemýšlejme tak, abychom vypadali moudře, ale nenechejme se zahnat do kouta zbytečnými výplody naší fantazie. Ve skutečnosti totiž nikdy není nic tak, jak si to představujeme.

Nyní však bylo filozofování dost, je tedy čas popřát vám pěkné čtení!

Za Corvina Declaratio
Lilien Emity Meissed

Turnaj B4 - Rozhovor s první modrou šampionkou

Havraspárský tým má za sebou první z náročných úkolů turnaje. Měla jsem tu čest a podařilo se mi vyzpovídat první z účastnic, Evelinu van Eyck.
Jak je spokojená se svým týmem a nejen to?
Otočte zažloutlým listem a dočtete se mnohem více!

zobrazit
2
Michaela Mary Enigmatic

Corvinovská pokladna smíchu - Smích je třeba!

Je tady oblíbená, očekávaná a vždy vítaná hromada smíchu. Pečlivě vybraná a s precizností Corvinu vlastní navršená. Neváhejte a račte se ní zavrtat. Nezapomeňte se pak ovšem zase vyhrabat, i když vás smích pohltí.

zobrazit
1
James Watfar & Lilien Emity Meissed

Z největších nešvarů aneb Sportem do hrobu

Existují problémy, které nechávají většinu z nás chladnými. O to větší následky může takový problém mít, není-li mu věnována patřičná pozornost. Nedejme tedy alespoň jednomu z nich šanci a zaměřme se na něj, dokud je čas.

zobrazit
7
James Watfar

Kolejní předměty: Předposlední a krásně žluté

Pojďte se mnou již potřetí nahlédnout do tajných kolejních truhlic se speciálními předměty. Tentokrát to bude souhrn mrzimorských kolejních specialit!

zobrazit
6
Kathie Amanda Nakimur

II. famfrpálový trénink mo(u)drého týmu

Tréninkový čas všech týmů je u konce, nyní už nás čekají jen nemilosrdné zápasy, kde nic nebude zadarmo. Ale ještě než se přesuneme do bitvy o famfrpálový pohár, pojďte se s námi podívat, jak to probíhalo na druhém modrém tréninku, který se konal 20. – 21.4.2013.

zobrazit
3
Lilien Emity Meissed

Modrý sraz v Praze: Rosten volá!

Před nedávnem se modré společenství rozhodlo, že je načase uspořádat další z legendárních modrých srazů. Sraz byl tedy stanoven na 13.3.2013 a všichni, co měli ten den čas a chuť, se mohli dostavit. Jak to nakonec dopadlo? Co všechno se dělo? To se dozvíte, když budete číst dál.

zobrazit
2
Lilien Emity Meissed

A to vše tou zdravou stravou!

Ve Velké síni se začala objevovat trochu jiná jídla. Co za tím stojí? Vydejte se pátrat s námi.

zobrazit
1
Kathie Amanda Nakimur

Velikonoční Apríl aneb všechno blázní!

Kdo kvetl, kdo byl mokrý od hlavy až k patě a kdo zůstal v pozadí? Jak si pohrál Apríl s Velkou síní? Přinášíme vše, co se letos na Velikonočně - Aprílové pondělí událo!

zobrazit
5
Rivola Rosehill

B4 - Selena Enail Smithová: „B4 je protkána kouzlem spolupráce“

Bradavická čtyřka má za sebou první kolo a kdo jiný krom soutěžících by měl mít naši pozornost, než právě slečny porotkyně? Pro tentokrát jsme se sešly se slečnou Selenou Enail Smithovou a rozpovídaly jsme se o tomto velkém klání.

zobrazit
1
Lilien Emity Meissed
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Lilien Emity Meissed
Zástupce šéfredaktorky: James Watfar
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Helenia Kukková, Justin Angel Sane, Lilien Emity Meissed
Ilustrátoři: James Watfar, Nicole Landin
Autoři článků: James Watfar, Kathie Amanda Nakimur, Lilien Emity Meissed, Michaela Mary Enigmatic, Rivola Rosehill


Poděkování: Dnešní poděkování patří magické časové smyčce, která nám dovolila na tomto vydání pracovat o trochu déle, než bylo v plánu. Také děkujeme plameni naděje, který nás nenechal ve štychu a v poklidu redakce neúnavně plápolal a udržoval nás v klidu. A nakonec děkujeme těm, kteří se na tomto díle podíleli a přispěli tak k jakémusi klidu šéfredaktorky.