7/2013
Odměna a motivace… to je důvod pro každodenní práci a dřinu. Od velkých odměn, co se zlatem třpytí, až po úsměv na tváři, který vykouzlí pár slov od těch, jichž si pro něco vážíme. Rozmezí, které určuje, za co jsme schopni odvést nějakou činnost. Každý pracujeme z nějakého důvodu, jelikož bez té pravé odměny by nás práce nikdy nemohla bavit, vždy ji proto vyžadujeme. A ne, teď si nepřipadejte sobecky, pokud toužíte po odměně peněžní, tento svět je už tak zařízen. Kolem galeonů se točí velké dění, bez nich byste mohli za chvíli přespávat v našem parku na lavičce mezi nováčky čekajícími na registraci. Ovšem víte, co vám řeknu? Galeony, srpce i svrčky jsou důležité, ale je třeba naučit se práci dělat i jen tak, pro zábavu, pro radost z dobře odvedeného úsilí. Promyslete si, za jakou námahu vám stojí požadovat odměnu peněžitou a za co budete sbírat dobrý pocity z kumbálu a potěšená slova od těch, kteří budou vaše výsledné dílo přijímat. Jako šéfredaktorka znám spíše tu druhou variantu, vždy se snažím vyjít vstříc svým redaktorům, spolužákům a koleji. Mám radost, když někoho baví utváření společného díla, a odměnou mi bývá právě to nadšení do nějaké spolupráce, když vidím, že to člověk nedělá jen pro ty zlaťáky. A myslím, že bychom neměli zapomínat ani na pomyslnou škatulku učení se. Víte, že se u těch prapodivných mudlů říká, že žádný učený z nebe nespadl? A já jim v tomhle musím dát za pravdu. Každý z nás se neustále něčemu učí a na něco nového přichází. A víte díky čemu? Díky ostatním, kteří nás na určité věci upozorní, řeknou nám, jak nejlépe na to, a naopak - vy zase jindy poradíte jim. Koloběh životních cílů, odměn, vědomostí a radosti, to je život na Hogwarts. Pamatujte tedy na to a snažte se uvažovat nad tím, kterou práci chcete dělat jen pro zisk, a která práce vás baví natolik, že jste schopní udělat ji jen tak pro radost. Popravdě, v takovém případě vždy uvidíte velký rozdíl na konci práce, radost totiž dokáže divy.
A víte co? Však dřív nebo později se odměna v nějaké podobě stejně dostaví.

Ale již konec povídání, nyní je čas na odpočinek a chvilku čtení modrého Corvina Declaratio,
za celou redakci vám pohodové počtení přeje
Lilien Emity Meissed

B4 - Larrie Larstonová: „Organizování B4 mi vyhovuje“

Někdy ji pro všechny soutěžící a porotce není vidět. O kom je řeč? No přeci o slečně Larrie a jejích dlouuuhých odpovědích! Po rychlé výměně sov, vyhrožování, prosbách, uplácení a breku se podařilo slečnu přitlačit na lavici u Tří košťat a vyzpovídat o všem možném i nemožném, hlavně o B4.

zobrazit
2
Nemesis Snow Whiteová

Sedmička - Moudře s krásou

Čas od času nám zkříží cestu překvapení. Z ničeho nic, z čista jasna, znenadání. A jak se zdá, ten čas právě nastává. Čas magického čísla je probuzen a s ním i píseň havraní. Co přinese znenadání?

zobrazit
3
Vran

Havraspárské kolejní předměty!

Už jsme si prohlédli kolejní předměty všech ostatních kolejí, teď se pojďme podívat na ty naše!

zobrazit
3
Kathie Amanda Nakimur

Miss Sedmerák - Oblíbený havran?

Patrony naší koleje jsou havrani. Naše drahá sedmička, představující sedm havraspárských ctností. Každý je zná, avšak který z nich sklízí největší naše sympatie? Kdo je našim srdcím nejbližší?

zobrazit
1
Eliah Tailesová

Turnaj B4 - Rozhovor s druhou modrou šampionkou

Turnaj je již v plném proudu. Všichni účastníci se ze všech sil snaží kouzelnickému světu ukázat, co v nich vězí. Měla jsem opět tu čest a popovídala jsem si z další havraní šampionkou, Lilien Emity Meissed. Jak se cítí v turnaji? Nahlédněte a dozvíte se více!

zobrazit
2
Michaela Mary Enigmatic

Brněnský (skoro modromodrý) sraz

Dne 4. května proběhl v Brně skromný sraz. Původně se ho mělo účastnit několik různých barev, ale nakonec se proměnil ve sraz, na kterém dominovali modří. Koho zajímá, jak sraz probíhal, tak toto je ten správný článek k přečtení.

zobrazit
2
Zendaer Amattis

B4 a Mrzimor - Oresta a Andrew u modré zpovědi

Více jak polovina úkolů je za námi, a my se postupně podíváme na všechny týmy a jejich obsazení. Co na sebe práskli zástupci žlutého týmu, Oresta a Andrew?

zobrazit
1
Nemesis Snow Whiteová

Valpuržina noc - dívky v plamenech

Přišel Máj a přinesl s sebou další báječný svátek. A tím zrovna nemyslím Den zamilovaných, protože kdo by se zajímal o takovou lehkovážnost, že? Koho by bavilo postávat pod rozkvetlou třešní, když se může nechat zapálit… Stačí se pomazat mastí proti popáleninám, obrátit do sebe lektvar a okamžitě Vás pohltí plameny. Jaképak to asi je, být hořící pochodní?

zobrazit
4
Rivola Rosehill

Lucira de Radimaru: Tajemná zelená čarodějnice mezi knihami

Poté, co madam Silvia Honorová odešla do Mrazákolandu, vzdala se také postu knihovnice na naší škole. Na zastupujícím vedení školy tedy bylo rozhodnout, kdo se zvelebování knihovny ujme, kdo zdědí funkci samotné paní knih, ó-velké-knihovnice. Nyní už je vše jasné!

zobrazit
1
Lilien Emity Meissed

Sovy - součást kouzelného světa

Sovy - zvířata, bez kterých bychom si již nedokázali představit kouzelnický svět. Nosí nám dopisy, balíčky a v neposlední řadě jsou našimi mazlíčky. Rozhodla jsem se na ně podívat trošku zblízka a zjistit, jak oblíbené jsou u hradního obyvatelstva.

zobrazit
2
Annie Reprobate
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Lilien Emity Meissed
Zástupce šéfredaktorky: James Watfar
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Helenia Kukková, Justin Angel Sane, Lilien Emity Meissed
Ilustrátoři: James Watfar
Autoři článků: Annie Reprobate, Eliah Tailesová, Kathie Amanda Nakimur, Lilien Emity Meissed, Michaela Mary Enigmatic, Nemesis Snow Whiteová, Rivola Rosehill, Vran, Zendaer Amattis


Poděkování: Poděkování za aktuální číslo moudrého časopisu nemine všechny, kdo se podíleli na jeho vzniku alespoň jedním tahem pera. My si tedy děkujeme. Dále děkujeme hradním střechám za úkryt před žárem slunce i chladem dešťů, díky čemuž máme v redakci pohodlí, profesorům za střídmé vypisování soutěží, díky kterému máme čas psát a múzám za přítulnost, díky které máme čím plnit pergameny.