9/2013
Poznání, když najdeš moc kouzel… Slova, která jsem si vypůjčila z písně Řeka kouzel, by možná mohla být tím pravým, co potřebuji pro dnešní úvodní řeč. Jak mnozí z vás ví, a někteří se to dozví, dnes, první den v červenci, slaví svůj svátek samotná Rowena z Havraspáru. Mnozí studenti vchází do koleje jen s jistou skvrnkou na duši, podle které Moudrý klobouk pozná, kam je zařadit. Ovšem po nějakém čase už oni sami vědí, kam patří. To poznání, když najdou všemocnou moc kouzel ve svém srdci a zjistí, že ke kouzlům byli vyvoleni. V Havraspáru se na počest Roweny schází studenti, v nichž pramení moudrost, která se postupem času stává Modrým potokem, až přeroste v Blankytnou řeku. U těch ještě nadanějších můžeme najít Azurové moře a v konečném stadiu i Safírový oceán. Takové lidi si vždy naše zakladatelka hledala do své koleje, v takových vždy probouzela ono poznání. Nehledala pouze chytrost, ale něco, čím by mladý čaroděj či čarodějka prokázali, že jsou její koleje hodni.
Tím, že dnes můžeme slavit její svátek je vlastně takový kouzelný zázrak, díky kterému její jméno zůstává v našich srdcích a mysli, i když už není mezi živými. Buďte tedy, vy, kteří pocházíte z Havraspáru, pyšní na to, že můžete stoupat cestou, kterou šla i ona. Buďte vždy takový, jakými by vás chtěla mít a nezapomeňte, že i ona měla své sny. Sny o koleji, která bude plná spokojených, usměvavých a především tvořivých lidí.

Ano, mluvím o lidech z Havraspáru, protože časopis je plný jejich práce a to oni jdou ve stopách dnešní oslavenkyně. Ale ráda bych řekla, že ono poznání mocného kouzla nemusí být jen modrá výsada. Každý, kdo nechal otisk ve světě Hogwarts totiž své mocné kouzlo má. U nás je to kouzlo Rowenino, jinde zase trochu jiné. Ale co je hlavní, nakonec se ta kouzla spojí v jedno, které dává této škole sílu pokračovat v existenci. Nezapomeňte tedy na to, že tu nejsme proto, abychom vyhledávali problémy, jsme tu proto, že se chceme bavit, poznávat se navzájem a hlavně, protože i když mudlové nevěří, my stále věříme, že kouzla existují!

Nyní vyhledejte kouzlo ve svém srdci a s pocitem životní síly se začtěte do řádků, jež vám přináší to kouzlo safírové.

Za celou redakci Corvina Declaratio
Lilien Emity Meissed

Odstupující modrá Péčka a jejich zpověď

Školní rok Léto 2013 je u konce a modré vedení postihlo několik změn. Jednou z nich je odstoupení z funkcí primuse Justina Angela Sane a prefektky Eliah Tailesové. Proč se rozhodli opustit svá místa ve vedení havraspárské koleje a kam budou jejich cesty vést dál? Čtěte dál a vše se dozvíte.

zobrazit
3
Annie Reprobate

Modrá síň slávy plná safírů

Že je Síň slávy jen jedna? Že žádnou Modrou neznáte? Inu, havraspárská kolejní místnost skrývá mnohá tajemství... Když otočíte list, možná se vám podaří zase jedno z nich poodhalit...

zobrazit
4
Helenia Kukková

Derniéra cirkusu Havraspárského!

Výjimečné představení cirkusu Havraspárského je za námi. Jak proběhla derniéra? Jaké faux pas se přihodilo? A jaké představení sklidilo největší úspěch?

zobrazit
3
Eliah Tailesová

Turnaj B4 - Eliah Tailesová a její jiskra!

A je to tady, poslední úkoly turnaje B4 byly odevzdány! Tím však celé klání nekončí ani pro samotné reprezentanty kolejí. Dnes jsem vyzpovídala poslední z havraních šampionek, Eliah Tailesovou. Co jí celý turnaj přinesl? Zašustěte pergamenovým listem a vše bude objasněno!

zobrazit
3
Michaela Mary Enigmatic

Niane z Libelusie: „Můj uplynulý rok byl krásný!“

Příjemné povídání s další porotkyní, tentokrát s tou, která pochází z koleje červené. Pojďte se společně s námi podívat na to, co pro ni bylo nejtěžší, které úkoly jí ohromily a možná při tom odhalíte i nějakou tu její slabinu!

zobrazit
3
Lilien Emity Meissed

Amálka Zlatá: „Až se mi z hlavy kouřilo!“

Další z porotkyň Bradavické čtyřky byla na „modrém koberečku“. Co vše nám prozradila Amálka Zlatá? Jak prožívá B4, kdo je jejím favoritem a co všechno obnáší hodnocení čtyř úkolů? Čtete a dozvíte se, co jste možná nevěděli.

zobrazit
1
Lilien Emity Meissed

Laboratoř, místo plné zákeřných ran

Ponurá místnost, bez které bychom se jako kouzelníci neobešli. Místnost, do které se všichni můžeme dostat, protože není našim očím utajená. Co všechno však skrývá? Otočte list a pohleďte na věci, o kterých jste možná nic netušili.

zobrazit
3
Lucy Mysterious

Průvodce Závěrečnou slavností

Nemohli jste z jakýchkoliv důvodů navštívit letošní Závěrečnou slavnost? Usnuli jste během projevů nebo jste odešli předčasně? Toužíte vědět, co se dělo na slavnosti při vaší nepřítomnosti nebo po vašem odchodu? Pak je tento článek pro vás tím pravým. Dozvíte se, kdo byl a kdo nebyl oceněn, kdo hodně mluvil a kdo hodně plakal, kdo zvítězil v tom a kdo zase v onom a spoustu dalších užitečných informací, bez kterých zkrátka nemůžete existovat!

zobrazit
4
Dunstan Merryweather

Závěrečné šílenství

Jak vypadá konec školního roku na našem hradě, aneb okem Zendíka Mstitele pohlédněme na poslední okamžiky školního roku.

zobrazit
2
Zendaer Amattis

Magická skládačka poskládána!

Soutěž, která dosud neměla obdoby. Hra, kdy jedinci kreslili pouze jeden kus skládačky, přičemž netušili, kdo a jak kreslí navazující část. Nakreslené části se následně spojily a vznikl jeden obrazec. Výsledek? Zajímavý.

zobrazit
6
Brianag Mac Coileáin

Trocha toho volna

Něco klepe za dveřmi! Nejspíš je to ohraná fráze pro začátek, ale já mám tento zvuk moc ráda. Vždy, když mi takhle koncem června ťukají na dveře prázdniny. Všechny body už skončily v těch správně barevných hodinách, každý pergamen se školními poznámkami leží pohřbený v šuplíku a před námi je spousta volného času.

zobrazit
2
Kathie Amanda Nakimur

Slavnost založení aneb jak to vše probíhalo?

Je to již 9 let od 19. 6. 2004, kdy se díky zakladatelce naší kouzelnické školy Sefrenii z Ylary otevřely brány hradu, v jehož ředitelském křesle seděl Albus Mithrandir Dumbledore. A ani letos nebyla tato událost zapomenuta a díky skvělým organizátorkám Elennar Hollkin a Larrie Larstonové se uskutečnila velmi zdařilá slavnost založení. Pojďte se podívat, jak probíhala a co nového nám přinesla.

zobrazit
1
Annie Reprobate

Uplynulé slavnosti - kdo se jak vyfikl?

Bujaré oslavy jsou za námi. Na slavnostech se kromě zajímavého programu a vyhlašování nejrůznějších ocenění také míhaly osoby, které byly slavnostně či méně slavnostně oděné. Kdo oplýval elegancí, kdo vsadil na jednoduchost? Začtěte se do článku a poznáte zával oděvů!

zobrazit
5
Lucy Mysterious
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Lilien Emity Meissed
Zástupce šéfredaktorky: James Watfar
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Helenia Kukková, Justin Angel Sane, Lilien Emity Meissed
Ilustrátoři: Dunstan Merryweather, James Watfar, Lucy Myssterious, Michaela Mary Enigmatic, Nemesis Snow Whiteová
Autoři článků: Annie Reprobate, Brianag Mac Coileáin, Dunstan Merryweather, Eliah Tailesová, Helenia Kukková, Kathie Amanda Nakimur, Lilien Emity Meissed, Lucy Mysterious, Michaela Mary Enigmatic, Zendaer Amattis


Poděkování: Děkujeme prvnímu dni prázdnin, že nás příjemně naladil na prázdniny pracovní, děkujeme čtenářům, že svého volna využijí pro chvíli zadumání nad řádky Corvina Declaratio a nejvřelejší slova díků dnes patří redaktorům, díky nimž se nám povedlo patřičně vykrmené vydání.