10/2013
Léto! Čas radovánek u vody, posedávání s přáteli do západu slunce, klábosení v parku a hlavně, co nejméně práce pro naše ručičky a mozečky. Tak by se dalo popsat toto období, které si většina z nás představuje jako období tepla a slunce, i když někdy jsou naše představy o počasí trochu mimo. Avšak je pravdou, že je mezi námi i pár takových, co mají radši déšť nežli sluneční paprsky. Léto nejspíš myslí na všechny a dává všem na výběr čas, kdy si budou moci užívat.
Víte, co se při slově „léto“ vybaví mě? Letní noc, kdy na nebi září spousta hvězd, kousek ode mne posedává pár mých blízkých a uprostřed plápolá oheň a vládne krásná atmosféra pohody a klidu. Je to takový kouzelný okamžik, kdy přestává existovat moderní technika, tedy aspoň částečně, a vy máte možnost nasávat sílu z obyčejných, avšak těch nejkouzelnějších věcí; Smíchu, objetí, opečeného buřtu, tepla ohně, přítulného chlupáče,… prostě jste jen vy a to, co je vám blízké. Třeba i ten klid, pokud najednou všichni odejdou spát a vy zůstanete…

Však je taky potřeba, abychom si odpočinuli a nabrali sílu do nového školního roku. Ale přeci jen, nebyla by to nuda, kdybyste si mezi tou dovolenou u Merlinova moře, mejdanech v kolejních místnostech či dýchánku na hradních pozemcích alespoň trochu nezapracovali? Nu jak vidíte, modří redaktoři se práci vyhnout nechtěli a tak vám můžeme i v tento prázdninový den naservírovat vydání plné modrých myšlenek, neposedných písmenek s vůni skvělé redakční čokolády. Posaďte se s tímto výtiskem do trávy, obsaďte některý z polštářových koutků nebo usedněte do příhodných oken, kde však budete dbát na to, abyste nevypadli, a začtěte se do našeho kolejního plátku s příjemným nádechem prázdnin.

Za Corvinus Declaratio
Lilien Emity Meissed

Konečné modré ohlédnutí za turnajem B4

Celé čtyřkařské klání máme již úspěšně za sebou. To však nebránilo tomu, abych vyzpovídala všechny havraní šampionky najednou. Stojíte o to dozvědět se, co jim celý turnaj přinesl? Nebo o to, jak nahlížejí na své vypracované úkoly? Pak jen obraťte listem a bude vám poodhaleno daleko více!

zobrazit
1
Michaela Mary Enigmatic

Nový správce módní patroly

Čas s sebou přináší změny. Jedna taková nastala i ve funkci, který se stará o oděvy všeho hradního obyvatelstva. Novým správcem módní patroly se stal Dunstan Merryweather. Co na sebe tento mladík prozradil, jaké chystá změny? Začtěte se a blíže se Vám sám Dunstan poukáže.

zobrazit
4
Lucy Mysterious

Skandál! Pokus o diskreditaci naší redakce!

Před několika dny byla do naší redakce doručena anonymní obálka obsahující skandální materiály, které jsou důkazem toho, co si už několik dní šeptá pokradmu Sedmero.

zobrazit
8
Corvinus Declaratio

Jediné letošní modré OVCE úspěšně zahnány domů!

Jen jedna jediná modrá duše se letos odvážila složit zkoušku OVCE. Všichni jistě víme, že to nebyl nikdo jiný, nežli Madidess Leevian. Nezavítali jste na její ústní zkoušku, ale chtěli jste? Anebo jste jen zvědaví na Máďiny pocity? Pootočte novinovým listem a dozvíte se možná i to, co jste nevěděli.

zobrazit
1
Michaela Mary Enigmatic

Rowenino pohyblivé schodiště očima modrých pánů

Všichni jistě víme, že naše poblázněná hradní schodiště má na svědomí samotná Rowena. Kdo by také dokázal vymyslet něco tak báječného? A jistě jí s nimi musel pomáhat jeden ze sedmi "kumpánů", jelikož těmto schodům nemůžeme upírat ani jistou míru zlomyslnosti.

zobrazit
4
Rivola Rosehill

Velký průzkum darů okem tajemným

Narozeniny, svátek, všelijaká ocenění, chuť potěšit… důvody, proč si lidé, tedy jak mudlové, tak kouzelníci, dávají různé dárky a píšou si pěkná slova na ozdobné pergameny, kterými chtějí dotyčného obšťastnit a ukázat mu, že stojí za utracené jmění či dlouhé dumání nad správným úslovím.

zobrazit
3
Lilien Emity Meissed

Rodin(k)a - Michaela Mary Enigmatic a Lucy Mysterious

Nezajímalo by Vás, kdo je s kým na Hradě příbuzný? Jistě, některá jména si dá hned každý dohromady, ovšem jiná bychom si nespojili ani v tom nejdivočejším snu. A proto Vám přinášíme sérii článků o hradních příbuznostech, která Vám dovolí nahlédnout hlouběji.

zobrazit
3
Dunstan Merryweather & Rivola Rosehill

Osobnost Hogwarts 2013

Jak všichni jistě ví, tuto anketu vymyslel pan Apofis de Corristo a po jeho odchodu se o ni stará madam Anseiola Jasmis Rawenclav. I letos tomu nebylo jinak a celý hrad mohl hlasovat pro své favority. V prvním kole si každý zvolil až 5 osobností a v kole druhém pouze jednoho z TOP 10. Pojďme se ale už podívat na to, jak to celé dopadlo a kdo je pro rok 2013 tou největší Osobností Hogwarts!

zobrazit
1
Annie Reprobate

Nakoukneme do kolejky: Mrzimor

Co se děje v kolejní společenské místnosti Mrzimoru? Jaké tajné praktiky se tam odehrávají? Jaká mají studenti této koleje privilegia a výhody? Pokud vás to zajímá, tak neváhejte a začtěte se do tohoto článku plného spekulací a šílených teorií. Nejsou sice ověřené, ale na XX% (číslo doplňte po přečtení článku) pravdivé.

zobrazit
6
Dunstan Merryweather

Loučení a jiné mrzutosti

Lidé přicházejí a odcházejí, někdy nečekaně, někdy dokonce nepozorovaně. Proč?
Důvodů jistě bývá hodně, ovšem mne spíš než důvody odchodu zajímají důvody, proč nám to nikdo neoznámí. Proč jednoho dne zajdeme na Ministerstvo a zjistíme, že naši blízcí přátelé jsou nenávratně pryč bez jediného ztraceného slova?

zobrazit
3
Rivola Rosehill

Nováček kam se jen podíváš

Jsou všude! Všude, všude, všude! Jejich zvědavé pohledy a všetečné ručičky se dostanou kamkoli! Dokonce i sem! Narušují klid v naší redakci! No jen si přečtěte, co všechno letos nováčci vyvádějí. Tento exkluzivní článek odhalí všechny jejich prohřešky a výtržnosti!!

zobrazit
1
Dunstan Merryweather

Kolejní maskoti - Zmijozel

O maskotovi této koleje se veřejně ví, proto tento článek bude jen malé přiblížení tohoto pověstného tvora.

zobrazit
4
Elysion Blackmoorová

Rozrůstající se Hradní obyvatelstvo

Koho nám letošní prázdniny přinesly? Letošní rok nám přivál do cesty velké množství nováčků, to je jasné, ale na Hradě se neobjevily jen nové tváře. V nedávné době jste si také mohli všimnout nemalého množství obnovených či rozmražených osob. A které ze zapomenutých, ale stále známých, tváří nyní bloudí po Hradě?

zobrazit
3
Rivola Rosehill
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Lilien Emity Meissed
Zástupce šéfredaktorky: James Watfar
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Justin Angel Sane, Lilien Emity Meissed
Ilustrátoři: James Watfar, Lucy Myssterious, Michaela Mary Enigmatic, Nemesis Snow Whiteová
Autoři článků: Annie Reprobate, Dunstan Merryweather, Elysion Blackmoorová, Lilien Emity Meissed, Lucy Mysterious, Michaela Mary Enigmatic, Rivola Rosehill


Poděkování: Děkujeme redakční čokoládě, že nás udržela při životě i tváří v tvář neúprosnému termínu. Zrovna tak děkujeme horkým letním dnům, které nás zahnaly mezi příjemně chladné zdi redakce, jezeru, které vydalo zpět články napsané redaktory na břehu slunce chytajícími a čtenářům, kteří se starají o to, aby těžká práce nebyla zbytečná.