11/2013
Těším se! Těším se! Těším!
Očkem zavadím o kalendář a pak o hodiny na zdi a smutně si postesknu.

Taky se vám to stává? Že se na něco až šíleně moc těšíte, ale dny ubíhají tempem lenochoda, hodiny to berou stopem na hlemýžďovi a minuty… no o minutách raději ani nemluvím, jelikož bych se dostala ke katastrofálně pomalým sekundám a to by nebylo dobré.

Čas si s námi pohrává jak kočka s myší. Málokdy jde tak, jak bychom si přáli. Když potřebujeme, aby si trochu pospíšil, protože se na něco těšíme, vyvěsí ceduli s nápisem „Pomalu, ale jistě.“ Tak jen čekáte, hypnotizujete čas a sem tam zkontrolujete zeď v pokoji, zda se na ní neobjevil magický portál. Neobjevil a vy se nudíte, nic vás neláká… prostě jen čekáte.

Když v tom… BUM! Je to tu! Vylítnete z domu jako střelení, ale ještě než se za vámi zavřou dveře, už se vracíte, protože čas zrovna vyvěsil ceduli: „Nezastavujeme, máme zpoždění.“

A tak to chodí i v situaci, kdy se na něco opravdu, ale opravdu netěšíte. Jenže to je to zas trochu naopak. Osudná chvíle nastane ještě dřív, než stačíte říct „Hogwarts“ a místo toho, aby vzala rychle nohy na ramena, vypadá, že zapustila kořeny.

Je sice pravda, že teoreticky má čas pevně stanovený rytmus a nikdy ho nemění, ovšem v praxi a naši mysli je tomu jinak.

Nyní ale přestaňme řešit čas, zkusme ho společně na chvíli zastavit, protože vám teď za celou redakci Corvina Declaratio přeji krásné počtení!

Ze zákulisí redakce - Zima 2014

Zajímá vás, co se dělo či děje v našem kolejním časopisu? Chcete vědět, kdo pro vás tvoří modré čtení, kdo se podílí na tom, co se vám (ne)líbí? Přinášíme vám malé nahlédnutí do redakce, které by vám mohlo alespoň trochu nastínit redakční atmosféru.

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed

Redaktorskému klání zvoní zvonec

Přichází chvíle, na kterou všichni modří redaktoři již měsíce netrpělivě čekají. Je rozhodnuto, kdo z nich dosáhl jediného a nejprvnějšího prvenství v prvním Redaktorském klání. Není nač čekat, výsledky jsou sečteny, stačí se začíst.

zobrazit
3
James Watfar & Lilien Emity Meissed

XII. modro podzimní sraz v Praze!

Kde se modrá střetává s modrou? Kde se krása střetává s krásou? Kde se ženy střetávají se ženami? Jedině v Praze na havraním sraze!

zobrazit
6
Eliah Tailesová

První krůčky moudrosti - Výsledky

Před nějakým časem jsme vyhlásili soutěž pro nováčky. Mnoho prací se sice nesešlo, avšak o to víc je potřeba vyzdvihnout ty, kteří do soutěže dali kus své práce. Podívejte se s námi na jejich výtvory a na to, jak rozhodla naše modrá porota.

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed

Kouzelný svět Harryho Pottera

Možná jste o tomto zábavním parku slyšeli a možná také ne. Kde ho najdeme? Kdy byl slavnostně otevřen? Jaké atrakce se v parku nachází? Jaké jsou další plány s tímto parkem? To vše a mnoho jiného se dočtete uvnitř článku.

zobrazit
1
Karl Marc Jacobs

Corvinovská pokladna smíchu

A víte co? Myslím, že Corvinovská pokladna spala už dlouho a nyní je načase, aby se s novou energií navrátila na výsluní! Chyběla vám? Já doufám, že ano, protože je tu pro vás, pro vaše rozesmání! Takže se usaďte, naše pokladna se opět otevírá!

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed

Čerstvá krev odhalena!

Již sice není čerstvě po zařazování, ale i přesto můžete alespoň malinko poznat nové modrásky! Jak prozatím vnímají hrad? Jak vidí svoji budoucnost? Otočte list a vzhůru na ně!

zobrazit
1
Lucy Mysterious

Mamonáři mezi námi mladými!

Bohatství má v našem životě určité místo. Každý z nás mu přidáváme nějakou tu důležitost, je jedno jak velkou, ale pořád tu zůstává ono místo, kde všichni vidí, jak si vedeme – žebříček mamonářů.

zobrazit
2
Lilien Emity Meissed

Velký návrat do světa Harryho Pottera

Pokud jste si mysleli, že vše skončí posledním dílem, jste na omylu! Filmové studio Warner Bros chce zfilmovat knihu Fantastická zvířata a kde je najít! Scénář sepíše spisovatelka J. K. Rowling.

zobrazit
1
Karl Marc Jacobs

Archiv v novém kabátu!

Zajisté jste si již všimli nového školního archivu, který je od základů přetvořen a přináší nám nejen přehlednost, ale také velmi pěkný pohled na oprášené práce obyvatel hradu. Za vše vděčíme ministerskému pracovníkovi, Ronaldu Holms Williamsovi. Pojďme se společně podívat na to, co se změnilo a co na to říkají nejen obyvatelé hradu, ale také samotný Ronald.

zobrazit
1
Annie Reprobate

Nakoukneme do kolejky: Nebelvír

Co se děje v kolejní společenské místnosti Nebelvíru? Jaké tajné praktiky se tam odehrávají? Jak se tváří studenti této koleje, když opustí veřejné hradní prostory? Pokud vás to zajímá, tak neváhejte a začtěte se do tohoto článku plného spekulací a šílených teorií. Nejsou sice ověřené, ale na XX% (číslo doplňte po přečtení článku) pravdivé.

zobrazit
2
Dunstan Merryweather
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Lilien Emity Meissed
Zástupce šéfredaktorky: James Watfar
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Helenia Kukková, Justin Angel Sane, Lilien Emity Meissed
Ilustrátoři: James Watfar
Autoři článků: Annie Reprobate, Dunstan Merryweather, Eliah Tailesová, James Watfar, Karl Marc Jacobs, Lilien Emity Meissed, Lucy Mysterious,

Poděkování: Poděkování dnes patří všem, kteří si i přes nepřízeň času, mudlů a školních i mimoškolních povinností našli chvilku pro práci na tomto vydání a opět, jako už mnohokrát, vtiskli na stránky Corvina krom inkoustu i kousek Havraspárské modrosti.