CD Speciál - Halloween a Dušičky
Halloween a Dušičky, dny, které jsou často plné strašení, děsu a také vzpomínek na ty, kdo s námi již nejsou. Na každém kroku potkáváte lidi v kostýmech, výhružně hledící dýně či kočky, které Vám okamžitě naženou strach, není-li to zlá ježibaba. Ovšem někdy není na škodu veškerému chaosu a vzpomínání utéct k nějakému tomu čtivu. Čtivu, které sice přináší trochu strachu, ale je umožněno v teplém pokoji, třeba i v peřinách u horké čokolády. A právě takový je tento speciál Corvina Declaratio, jenž vám přináší pár příběhů, smyšleností či faktů, říkejte tomu, jak uznáte za vhodné. Utěsněte všechna okna, nevpouštějte zbloudilé koledníky a v klidu si vychutnávejte atmosféru těchto dní. Vzpomeňte si na ty, kteří odešli na věčný odpočinek... Vězte, že je jim tam dobře... A pak se zahloubejte do listů našeho modrého kolejního plátku, který Vám připomene, co jste možná zapomněli, a prozradí, co jste určitě nevěděli. Nasajte inkoust z brků zkušených redaktorů a užívejte si kouzelného dne, který se může stát výjimečným, ať už to čekáte nebo ne!

Strašidelné počtení plné zábavy Vám za redakci Corvina Declaratio přeje Lilien Emity Meissed

Výprava s duším podtextem!

Někdy se trochu riskování vyplatí. Nevěříte? Věřte anebo se o tom přesvědčte v našem příběhu plném vážného i nevážného!

zobrazit
2
Corvinus Declaratio

Kterak Parukáře pleše přemohly

Slyšte pravdivý příběh o legendární epidemii, z níž se ježí vlasy hrůzou všem malým kouzelníkům ještě dnes (a nejen jim). A proč je vlastně možné, že se jim vůbec má co ježit? Čtěte dále!

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Z.L.O. v roušce děsivé tmy!

Víte, často vidíme jen to, co svět chce, abychom viděli. Ať už to má jakýkoliv důvod. Někdy se však pod rouškou vážné události stane ještě jiná událost… ještě vážnější. I taková se stala na našem hradě v době, kdy se potýkal se ZLEM!

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Stávka soutěžních šotků: Hrůza za oponou!

Mnozí z vás si jistě dobře pamatují na dobu, kdy každý den končilo nespočet soutěží, které byly navíc hodnoceny mnoha a mnoha body…

zobrazit
2
Corvinus Declaratio

Baculka v nicotě?!

Hle, podívej, co leží před tebou. Drobná skleněná lahvička, upatlaná, umatlaná, zašpiněná a obalená pavučinami. Ale když otřeš palcem prach, náhle jsou tvé oči oslněny jasným stříbřitým zábleskem. Co je to? Potěžkáváš lahvičku v dlaních, mezi prsty ti probleskuje lesklá tekutina… nebo spíš plyn? Náhle ti to dojde. Vzpomínka!

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Pod hladinou jezera

Jsou místa klidná, příjemná a lákavá. Zalitá sluncem se nabízí pro chvíli radosti i odpočinku. Padne-li však na ně světlo měsíce a stíny noci, i nejhezčí zákoutí kouzelnického světa obestře děs a hrůza.

zobrazit
0
Corvinus Declaratio
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Lilien Emity Meissed
Zástupce šéfredaktorky: James Watfar
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Helenia Kukková, Justin Angel Sane, Lilien Emity Meissed
Ilustrátoři: Katelyn Auster
Autoři článků: Helenia Kukková, James Watfar, Janel Weil, Larrie Larstonová, Lilien Emity Meissed

Poděkování: Děkujeme strašidlům, že nám v redakci nepřekážela a neděsila nás při psaní. Ještě větší poděkování však patří všem sedmi statečným, kteří v čase přímo nevídaném odvedli práci přímo neuvěřitelnou.