12/2013
Práce, škola, povinnosti, zábava,… činnosti ať už méně či více náročné, které nás vyčerpají a odeberou nám energii jako mávnutím proutku. My pak musíme energii dobíjet spánkem. Avšak přemýšleli jste, co se během spánku vlastně děje? Přeci jenom, je to prazvláštní jev, kdy usnete a vlastně přestanete vnímat. Neděláte nic krom toho, že se sem tam hluboce nadechnete, občas se obrátíte, aniž byste o tom věděli, a když se zrovna probudíte, upravíte peřinu a spíte dál. Při této zajímavé, avšak pro pozorovatele nudné události nabíráme síly na další den. Je to, jako bychom chvíli neexistovali, nevíme o světě. Je právě tohle ten faktor dobíjení energie? Nesmíme vědět o světě, abychom načerpali síly? To by možná vysvětlovalo sílu medvědů, kteří prospí skoro celou zimu, a neví o sobě, krom chvilek, které zasvětí potravě… Někdy jim opravdu závidím, taková síla by se totiž mohla hodit! A nevědět o světě ještě víc. I když já osobně mám někdy pocit, že hodně spánku ze mě udělá lenocha. Když vstanu pozdě, do ničeho se mi nechce, ale jakmile vstanu dříve, jsem schopná udělat tolik věcí! Zajímavé, že? Máte to tak také? Ovšem, co mi nejde do hlavy už vůbec, je věc následující: Proč se někdy stane chyba v nabíjení energie a po spánku jsem mnohem unavenější, než když jsem šla spát? Možná nějaké těžké sny, které tu energii spolkly? Kdo ví…

Ale nyní nezáleží, jestli jste unavení nebo jste zrovna vstali v plné síle, protože teď vychází nový Corvinus Declaratio, který vám nabízí trochu toho odpočinku a zábavy s modrým čtivem.

Pěkné počtení vám za redakci přeje Lilien Emity Meissed

U máslového ležáku s Judith Eleanor Pixie

Zajisté jste si této dámy již všimli. Po svém návratu způsobila menší poprask v Domě u rozbitého sklíčka, kde se v okamžiku zvedla poptávka po dioptrických brýlích. Každý, kdo o této dámě slyšel nebo ji dokonce znal, se zdráhal uvěřit svým očím a tak vyhledal odbornou pomoc, která mu potvrdila, že mu oči ještě slouží…

zobrazit
4
Lilien Emity Meissed

Kolejní dušičkový večírek

Byl večer 2. listopadu a jak je vám jistě známo, je to den, kdy se u nás slaví Svátek všech zesnulých. Rozhodla jsem se tedy pro havraspárské studenty uspořádat večírek s výpravou, soutěží a vyhlášením před-soutěže. A jak večírek probíhal? Čtěte dál, odpovídejte na různé úkoly a pobavte se dodatečně i vy.

zobrazit
3
Annie Reprobate

Komentářová loterie začíná

Soutěže a klání se na nás dnem i nocí valí ze všech hradních koutů. Prakticky neexistuje chvilka, kdy by škola nenabízela alespoň jedinou příležitost vyhrát tu galeon, tu sovu, tuhle zase vkusný hábit. Někdy se zdá, že je příležitostí až moc. Přesto Corvinus vyhlašuje další!

zobrazit
4
James Watfar

Den Zlatonky plný překvapení!

Letošní ročník oslav Dne Zlatonky. Jak probíhal? Jakých novinek se dočkali obyvatelé našeho hradu? Jaké milé překvapení je čekalo? Letošní rok byly oslavy vskutku velkolepé. Přehled všech novinek si můžete přečíst právě v tomto článku, i když pevně věřím, že většina z vás si je vyzkoušela na vlastní kůži.

zobrazit
2
Dunstan Merryweather

V hledáčku: NKÚ zima 2014

Náležitá Kouzelnická Úroveň opět útočí. Koncem října skončilo i přihlašování na tyto zkoušky, a Vy si nyní můžete přečíst, kdo z pátých a šestých ročníků této příležitosti využil, jaké předměty se zapsal, a kdo možná již zanedlouho bude mít splněných všech 10 NKÚ!

zobrazit
9
Helenia Kukková

Oslavy Halloweenu ve velkém!

Duchové, vydlabané dýně a kvanta radostně se tvářících kouzelníků. Svátek, na který se těší malí, velcí, tlustí i tencí kouzelníci a který vykouzlí úsměv i na mudlovských tvářích. Jak probíhaly oslavy Halloweenu na našem hradě? Jaké novinky si pro nás připravila Příčná ulice a kolik dýňových hlav se letos potloukalo chodbami hradu? Mnohem víc než odpovědi na tyto otázky si můžete přečíst v tomto článku.

zobrazit
2
Dunstan Merryweather

Kolejní maskoti - Mrzimor

Jelikož o Sedmeru všichni všechno ví a je zmiňováno skoro v každém čísle, bylo třeba se podívat i na jiné koleje. Právě čtete poslední článek ze série o kolejních zvířátkách.

zobrazit
3
Elysion Blackmoorová

Zakázaný les pro Havraspár

Havraspárští studenti zavítali do Zakázaného lesa tento školní rok již dvakrát. Jak to vypadalo? Kdo se zúčastnil? Jak výpravy dopadly? Stačí, když pootočíte listem, začtete se a vše bude objasněno.

zobrazit
4
Helenia Kukková & Lucy Mysterious

Nakoukneme do kolejky: Zmijozel

Co se děje v kolejní společenské místnosti Zmijozelu? Jaké tajné plány tam spřádají? Jaké neplechy a sabotáže tam připravují? Dávají tam průchod pravým emocím? Pokud vás to zajímá, neváhejte a začtěte se do tohoto článku plného spekulací a šílených teorií. Nejsou sice ověřené, ale na XX % (číslo doplňte po přečtení článku) pravdivé.

zobrazit
7
Dunstan Merryweather
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Lilien Emity Meissed
Zástupce šéfredaktorky: James Watfar
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Helenia Kukková, Lilien Emity Meissed
Ilustrátoři: James Watfar
Autoři článků: Annie Reprobate, Dunstan Merryweather, Elysion Blackmoorová, Helenia Kukková, James Watfar, Lilien Emity Meissed, Lucy Mysterious,

Poděkování: Děkujeme kouzlu naší modré redakce, že pro nás ve svých zdech stále a pořád hlídá atmosféru plnou inspirace. Času za to, že se neurazil a tradičně chvíli posečkal, než dokončíme práci. A všem čtenářům, kteří na okamžik zapomenou nad stránkami Corvina na celý svět.