13/2013
Předvánoční čas,… čas, který každý prožíváme nějak jinak. Já osobně lidi v tento čas dělím do dvou skupin. Ta první je skupina stresová:
Lidi jsou v neustálém stresu, nic nestíhají a lamentují, že nemají dárky pro své blízké především proto, že v obchodech nic nemají, jelikož už to vykoupil dav před nimi. Dokonce si na nich zasedli ve škole či v práci, dávají jím tolik úkolů a tolik práce, že se to nedá stihnout do požadovaného termínu a ke všemu ještě ani nezačali péct cukroví!
Tak to je první skupina, ale pak je tu ještě skupinka, podle mého trochu menší, která se v poklidu a s radostí připravuje na Štědrý den. Té říkám skupina s kouzlem v srdci. Do takové skupiny se řadí především děti, ale sem tam i hrstka dospělých.
Takové skupince lidí můžeme závidět, jelikož jsou plni energie, nic je nevykolejí a všechny problémy řeší v poklidu a s rozvahou. Mají dokonce i čas na to, aby se věnovali svým blízkým a dováděli s nimi,… no třeba v závějích!
Já osobně ráda vzpomínám na chvíle dětství, kdy k nám ještě chodíval mudlovský Ježíšek a vlastně i kouzelná víla Fleutýnka. Chvíle očekávání a radosti, chvíle kouzel a tajemna. To všechno, jako by s mávnutím proutku odvanulo v dál, když jsem dospěla,… když jsme všichni dospěli. Často přemýšlím, proč mají děti a dospělí tak odlišný pohled právě na tyto dny. Na dny, které by každý měl prožít v radosti a veselí, v kouzelném prostředí plném tajemna. Já osobně jsem ráda za svou rodinu, kde ještě zbytky tohoto kouzla přetrvává, ale poslední dobou sleduji, jak se kouzlo Vánoc vytrácí tak nějak celkově, jako by nemělo sílu přijít na tento svět. Ano, někde to kouzlo ještě prstíky vystrčí, v některých rodinách si umí kouzlo dosyta užít, ale ruce na srdce, kouzelné bílé vánoce našeho dětství jsou již někde v dáli a čekají na další hodné děti, kterým se ukáže… anebo ne?

Praktická astronomie na Šibeničním vrchu

Hvězdy. Jsou krásné a skrývají mnohá tajemství, jak by studenti astronomie a astrologie mohli vyprávět. Ale jeden ani nemusí být zběhlý v těchto vznešených vědách, aby se aspoň zběžně vyznal v nejznámějších souhvězdích - Velký vůz, Orion, Jižní kříž.

zobrazit
5
Isabella Anne Swan

Ronald Holms Williams: „Změn bude velké množství.“

Ten, jehož ruce drží hrad pohromadě. Ten, kterému vděčíme za nejedno vylepšení hradu a za vyřešení spousty problémů. Ministerský pracovník Ronald Holms Williams.

zobrazit
2
Lilien Emity Meissed

Prosincová psychologie

Čas Vánočních svátků se blíží. Vánoční mše, tradice, vůně cukroví, zdobení Vánočního stromku, koledy, dárky, zážitky s přáteli. Znamená pro nás tento svátek vše dobré, nebo má i svou negativní stránku? Více uvnitř článku…

zobrazit
1
Karl Marc Jacobs

Loterie - vyhlášení!

Komentářová loterie je u konce! Kdo se zalíbil našemu speciálnímu vzorci? To se dozvíte, když budete číst dál!

zobrazit
5
James Watfar

Dívčí genetika na Hogwarts

Také jste si všimli, kolik lidí na hradě si je podobných? Možná ne, ale mně to vrtalo hlavou tak dlouho, že jsem se pustila do sáhodlouhého bádání.

zobrazit
1
Elysion Blackmoorová

CKÚ aneb trochu povídání o nich

Zkoušky nadcházejí a i CKÚ bude letos nejeden obyvatel zde na hradě psát. Takže jsem se poptala, co, kdo, proč a jak… Samozřejmě jsem si vyhmátla i pár profesorů a poptala se, jaké to je zkoušky opravovat a hodnotit. Čtěte a dozvíte se mnohé…

zobrazit
1
Sophi Ariadne Shirová

Nakoukneme do kolejky: Havraspár

Co se děje v kolejní společenské místnosti Havraspáru? Jak to tam vypadá? Co tam provádíme? Kolik zvířátek se tam vejde? Pokud vás to zajímá, neváhejte a začtěte se do tohoto článku plného naprosto pravdivých informací!

zobrazit
1
Dunstan Merryweather
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Lilien Emity Meissed
Zástupce šéfredaktorky: James Watfar
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Helenia Kukková, Lilien Emity Meissed
Ilustrátoři: James Watfar
Autoři článků: Dunstan Merryweather, Elysion Blackmoorová, Isabella Anne Swan, James Watfar, Karl Marc Jacobs, Lilien Emity Meissed, Sophi Ariadne Shirová

Poděkování: Tradiční slova díků dnes patří všem, kteří si i přes předvánoční chvíle plné shonu, starostí, spěchu a mudlovských povinností, našli špetku času a usedli ke svému redakčnímu stolku, aby nenechali nejnovější vydání pusté a prázdné.