CD Speciál - Vánoce
Rolničky, vůně jehličí a plné talíře s cukrovím. Vánoce, jak mají být. Už chybí jen závěje bílého sněhu, jež hází odlesky v záři slunce, a okna pokreslená květy paní Zimy a bylo by to dokonalé, takové pohádkové.
Ovšem Vánoce jsou přesně tak krásné a veselé, jaké si je uděláme. Neřešme nyní žádné katastrofy, nepokoušejme se nic napravovat, prostě si užívejme a buďme se svými blízkými. Věřme v kouzla tohoto dne a snažme se vykouzlit úsměvy na tvářích milovaných.

Jak všichni víte, je to den, kdy se nejedno přání plní. Dětem záři očička, když se pod stromečkem objeví kupa dárků a ti dospělejší doufají, že Fleutýnka udělala radost takovou, jakou měla. Ovšem přání jsou velice ošemetná. To víme sami. Přeci jen, často si něco přejeme a ono se to nevyplní, tedy alespoň ne hned. A víte co? Já zjistila, že nejkrásnější je vyplněné přání po nějakém čase, kdy si za jeho vyplněním jdeme a pořád o něj usilujeme.
Někdy to není běh na krátkou vzdálenost, ale vytrvalost a snaha často růže přináší. Pokud nad nevyplněným přáním mávneme rukou a najdeme si jiné, asi to předchozí za moc nestálo, že?

Vánoce jsou pro mě nejen takovým symbolem splněných přání, ale i kouzelnou dobou, kdy magie v mém srdci tak nějak vzroste. Člověk si to neuvědomuje, ale Štědrý den je vlastně vždy tak kouzelný, jak jen mu to dovolíme. Proto vám radím, nechte vejít do své mysli radost a do srdce magii. Budete příjemně překvapeni, jak hezky vás to naladí a vy si tak užijete krásný a pohodový den, a třeba vám ho zpříjemníme i my, redakce Corvina Declaratio s tímto vánočním speciálem, kde je možné úplně všechno. Vydejte se cestou necestou, zahloubejte se do krásných pohádek, nebo s námi prozkoumejte krásy zimy či mnoho dalšího, to je na vás, ale hlavně se bavte, vydání je tu pro vás od nás.

Jménem celé redakce vám tedy přejeme pohádkový den plný krásných zážitků, na které budete vzpomínat minimálně do dalších Vánoc!

A tímto veřejně děkuji všem redaktorům, kteří se na speciálu podíleli, protože mi ukázali, že jsou ještě pořád schopni odvést obrovský kus práce. Děkuji!

Lilien Emity Meissed

Letošní máslový ležák

K Vánocům nepatří jen hromada jídla a sladkého cukroví, které dlouho nepřežije. Dobroty je třeba zapíjet a to vydatně. Hradní skřítci připravili pro Vánoční přecpávání řadu tradičních sladkostí, speciálně pro letošní rok však věnovali zvláštní pozornost oblíbenému nápoji mladších i starších kouzelníků a nyní nám prozradí, čím se to o letošních Vánocích můžeme polít.

zobrazit
2
James Watfar

Magickou cestou necestou

Vánoce, čas kouzel a lásky, pochopení a přátelství. Ale také je to den, kdy se spřádají smyčky všelijakých cest, které nás zavádí třeba až do duše našeho já.

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Střípky ledu v pohádce

Otočte list a sami uzříte, co skrývá se pod ním...Poznejte jeden z příběhů...

zobrazit
1
Lucy Mysterious

Štastné a Veselé přeje Havraspár

V tomto článku nečekejte drby, modré chobotnice či puštíky z modré kolejky. Zde se jen nahromadilo mocné mo(u)dré kouzlo Vánoc a je po kapkách uvolňováno do celého hradu na stránkách tohoto článku. V podobě magie a krásných modrých kouzel?

zobrazit
1
Wayna Wayra Tlaloc

Zima čaruje

I když to tak venku možná nevypadá, je zima. Sem tam můžeme pozorovat námrazu a jíní, ale po sněhu není zatím ani památky. Připomeňme si tedy, na co se můžeme těšit až ta skutečná pravá zima udeří, až napadnou hromady sněhu a střechy ozdobí girlandy z rampouchů.

zobrazit
1
Dunstan Merryweather

Kdo si hraje, nezlobí!

Vánoce jsou tu, všude panuje kouzelná atmosféra a je nasnadě, aby se člověk nenudil. Co takhle pustit se do... no to už si přečtěte v článku!

zobrazit
0
James Watfar

Nejkrásnější pohádky a jejich vábivé kouzlo

Nebaví vás už cpát se cukrovím a sledovat v tom mudlovském vynálezu nejrůznější pohyblivé obrázky? Vsaďte na klasiku a popadněte nějakou pohádkovou sbírku! Že nevíte jakou? V tomto článku se vám pokusím připomenout jedny z nejhezčích příběhů a doufám, že je pak nejen přečtete, ale doporučíte je i svým blízkým.

zobrazit
1
Dunstan Merryweather

Fleutýna a její mudlovské protějšky - zimní souboj

V tomto skromném článku se dozvíte něco málo o naší milé víle Fleutýnce a pár jejích vybraných přátelích či nepřátelích od mudlů. Krom informací kdo či spíše co jsou ony magické bytosti zač, se dozvíme i skromnou předpověď, jak by dopadli, kdyby si svoje role prohodili nebo dostali neznámý rajón a měli se s ním vypořádat...

zobrazit
2
Wayna Wayra Tlaloc

Každá kolej slaví po svém!

Vždycky jsem byla zvídavé dítě a to mě neopustilo ani v letech následujících. Vánoce mají u nás již zavedené tradice, ale každý si je občas trošku pozmění, aby mu lépe vyhovovaly. Proto jsem se vydala hledat vedení ostatních kolejí a zjistila, jak slaví tento čas tam.

zobrazit
1
Annie Reprobate

Myšlenky naší slečny prefektky

Někdy se člověk potřebuje zamyslet nad tím, jaký byl jeho uplynulý rok. Teď se dozvíme, jak hodnotí svůj život Helenia Kukková, ale co vy?

zobrazit
2
Helenia Kukková

Jedna krátká noční výprava

Co všechno člověk vidí, když se pořádně dívá? Jak může dopadnout jedna úplně obyčejná cesta do kuchyně? Jaké krásy můžeme odhalit pouhým pohledem z okna? Nechte se inspirovat a okouzlit jednou neočekávanou výpravou plnou krásy!

zobrazit
1
Dunstan Merryweather
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Lilien Emity Meissed
Zástupce šéfredaktorky: James Watfar
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Helenia Kukková, Lilien Emity Meissed, Justin Angel Sane
Ilustrátoři: James Watfar, Lucy Mysterious
Autoři článků: Annie Reprobate, Dunstan Merryweather, Helenia Kukková, James Watfar, Lilien Emity Meissed, Lucy Mysterious, Wayna Wayra Tlaloc

Poděkování: Dnes patří poděkování vánočnímu času, který i tak donutil redaktory usednout ke svým stolečkům a sepsat tento vánoční speciál. A pak také posíláme poděkování všem, co se podíleli na tomto vydání a vám, co se začtěte do vonících pergamenů.