1/2014
Jako by bylo všechno převrácené, všichni si dělají, co chtějí a dokonce i příroda se to již naučila. Jak vidíte, paní Zima se asi zapomněla na nějakém ledovém dýchánku, a my tak můžeme chodit po venku ještě celkem nalehko, neskrývajíc se před velkými mrazy a sněhovými bouřemi. Můžeme se jen dohadovat, jestli se zima ještě dostaví a v jaké síle, ale jedno je jisté, opět něco začíná a něco končí.

Tak například končí letošní školní rok a za chvíli začne nový. Tak, jako každý konec přináší ledajaká vyústění, rozřešení a výsledky, tak s novým rokem zase přicházejí všelijaké změny, ať už chtěné, nutné či pro někoho nechtěné. Jaké změny nám nový rok přinese, to je teprve ve hvězdách, které nám hvězdný prach odhalí až za pár dnů, ale již nyní bychom se ve vlastní mysli mohli zamyslet nad tím, co nám přinesl uplynulý rok. Nechte své myšlenky teď chvíli proudit po svých vlastních stopách do minulosti a ujasněte si, čím se pro vás Zima 2014, či celý kalendářní rok, stal důležitý.

Mohou to být chvíle šťastné, které si uchováme v mysli na dlouhé doby nebo naopak události, které nebyly zas tak šťastné a rádi bychom na ně zapomněli. Ovšem pozor, tady je zapotřebí ujasnit si, že i takové chvíle nejsou jen k tomu, aby nám otrávily život. Ano, není to nic, co by nás potěšilo, ale pokud to vezmeme za správný konec, mohou nás špatné zážitky poučit, ale hlavně posilnit. Vytěžte tedy ze všeho maximum, užívejte si a učte se, jak žít a protlouct se světem, ať už vaše cesta vede přímo či má v sobě mnoho rozcestí, slepých uliček nebo překážek.

Ale než opět budete pokračovat svou cestou, přestaňte na chvíli vzpomínat, protože teď přichází chvíle odpočinku. Uzměte nové vydání Corvina Declaratio a nechte na sebe dýchnout svěžest zimního rána z brků modrých redaktorů.

Za redakci Corvina Declaratio
Lilien Emity Meissed

Změna v modrém vedení! Primuska na scéně!

Ve vedení Havraspáru došlo ke změně, spíše k výměně. Pokud Vás zajímá, jak sama Annie vnímá post primuse, jaké má plány... Stačí, když otočíte listem pergamenu a sami uzříte vše.

zobrazit
2
Lucy Mysterious

Havraspárské Tajemné časy adventní

Vánoce jsou za námi, ale v minulém článku jsem vám slíbila, že se ještě podíváme na to, jak probíhal tento adventní čas u nás v Havraspáru. Vraťme se tedy ve vzpomínkách na dobu, kdy se místností linula vůně cukroví, stromeček svítil a všichni měli sváteční náladu.

zobrazit
0
Annie Reprobate

Kde se skrývá inspirace?

Každý z nás ji ke svým veškerým výtvorům potřebuje, někdo pro ni chodí přímo do svého nitra a někdo naopak "někam jinam". Je to ona, pomíjivá a přece "malebná víla", jež se nad námi stále vznáší, Inspirace. Podívejme se společně na to, jak to s ní z více ohledů je a kam pro ni chodí ostatní obyvatelé. A pokud vás to jen trochu zaujalo, neváhejte a pootočte zažloutlým listem a dozvíte se daleko více.

zobrazit
1
Michaela Mary Enigmatic

Tajemné časy adventní a jejich chlouba

Celý advent Havránci posílali do vnitrokolejní soutěže svá dílka a plnili úkoly, za které dostávali kouzelné sněhové vločky... A ty byly vskutku zasloužené - jen se podívejte, jaké skvosty naši modří vytvořili...

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Vánoční nadělení u modrých

Vánoce jsou sice už nějaký ten čas pryč, ale právě proto nastal ten pravý čas, abychom si z blízka prohlédli nový havraspárský kolejní předmět, který přinesla Fleutýnka za pomocí safírového prachu.

zobrazit
5
Lilien Emity Meissed

Lososí (zá)tah se stal skutečností!

Jako každý rok, i letos se do hradu nahrnula velká spousta nových studentů. Ať už je sem dostal talent nebo galeony rodičů, je jasné, že se budou muset se studentským životem popasovat po svém.
Názory na nové přírůstky i první dojmy samotných nováčků, to je to, co najdete v tomto článku!

zobrazit
2
Dunstan Merryweather

Jak (ne)napsat článek o ničem

Říká se, že není každý den posvícení. Že není každý den ani múza, o tom by mohla řada redaktorů vyprávět. Račte se přesvědčit, jak těžký je někdy jejich úděl a do jakých krajností mnohdy nebohé redaktory zavádí.

zobrazit
3
James Watfar

Genetika aneb jak jsou na tom studenti

Jak jsem slíbila, i kluci byli podrobeni výzkumu, aby se zjistilo, které genetické aspekty u nich převládají.

zobrazit
1
Elysion Blackmoorová

Kdo je chytřejší - kouzelníci nebo mudlové?

Jistě vám občas dělá problém být ve dvou světech - kouzelnickém i tom mudlovském - zároveň. Vědí o nás mudlové? Pokud ne, co by se stalo, kdyby to věděli?

zobrazit
1
Linn Rose Lairová
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Lilien Emity Meissed
Zástupce šéfredaktorky: James Watfar
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Justin Angel Sane, Lilien Emity Meissed
Ilustrátoři: James Watfar, Lucy Mysterious
Autoři článků: Annie Reprobate, Dunstan Merryweather, Elysion Blackmoorová, James Watfar, Lilien Emity Meissed, Linn Rose Lairová, Lucy Mysterious a Michaela Mary Enigmatic

Poděkování: Stalo se již tradicí, že děkujeme více než vstřícnému času. Taky dnes mu patří díky. Za to, že se u nás našel, za to, že odsunul všechna potřebná data a za to, že se zastaví, až budete Corvinem spokojeně listovat.