CD Speciál - Společně!
Můj první úvodník pojednával o změně. Tenkrát jsem změnu prožívala z pozice té, která přebírá něco tak úchvatného, jako je Corvinus Declaratio. Avšak dnešním dnem vydáváme číslo, které je naposled podepsáno mým jménem a vlastně i jménem mého zástupce. Dnešním výtiskem ukončíme jednu etapu safírového plátku a posuneme tak časopis do etapy další. Můžeme jenom hádat, jak to bude dál, ale to je na tom to krásné. A také doufat, že si udrží svůj safírový třpyt a že nás nepřestane překvapovat.

Dnešní vydání je v něčem jiné než ta tradiční. Nebudeme se v něm zaobírat novinkami z hradu ani nebudeme zpovídat významné osobnosti, my se vydáme vstříc těm nejtajemnějším modrým nitkám naší redakce - zavzpomínáme, poděkujeme a možná se i trošku pobavíme.

Dalo by se tedy říci, že tento výtisk je věnován modré redakci, něčemu pro nás tak skvostnému a zázračnému. Místu, kterému jsme mohli propůjčit vlastní fantazii a tvořivost, podporovanou šikovností všech redaktorů, kteří si zde našli své místo. Skládáme mu tímto svůj hold a děkujeme, že jsme se alespoň chvíli mohli podílet na tom, čemu poeticky říkáme: Trnitá, ale krásná cesta vedení.

Nyní se budeme těšit tomu, bude-li časopis nadále mířit k nebesům a čerpat z toho nejkrásnějšího, co mu je k dispozici. Tedy z nápaditosti, fantazie, šikovnosti a zábavy,… Tedy z rysů, které jsou do něj protkány nití safírovou. Havránci, nezapomeňte, že jsme v tom společně, protože ani my nezapomínáme a řídíme se tím!

V tuto magickou chvilku se tedy loučíme již nadobro s příčkou nejvyšší, přejeme vám všem modrým či barevným krásné počtení a u redaktorského stolečku s modrými na viděnou!

Lilien Emity Meissed a James Watfar

Poohlédnutí do časů minulých

Myslánka, místo, kde se ukládají ty nejniternější vzpomínky na časy minulé. Nahlédněte společně s námi na malé období, Létem 2012 počínaje a Zimou 2014 končíc.

zobrazit
2
Corvinus Declaratio

Redaktorovo zrcadlo klamu

V rámci loučení s vedoucími funkcemi je vhodné rozdělit se s váženým čtenářstvem o dojmy, odkrýt kousek opony strhujícího redaktorského světa a připomenout, co dělá práci redaktora či práci ve vedení časopisu tak výjimečnou a depresivní...

zobrazit
1
Corvinus Declaratio

Po stopách nového šéfredaktora

Všichni jsme si rovni, ale vždy je potřeba někdo, kdo povede, za kým lidé půjdou. Někým takovým by měl být i šéfredaktor, na první pohled člen party, ale na ten druhý…

zobrazit
2
Corvinus Declaratio

Pár moudrých slov z brků safírových

Redaktor je prazvláštní tvor. Až na výjimky se nechal vlákat do útrob redakce dobrovolně, bez většího nátlaku nebo hrubšího násilí...

zobrazit
1
Corvinus Declaratio

„Skryté“ poselství modré redakci

Život plyne a jde si svou vlastní cestou, avšak není špatné, pokud na ní předá nejedno poselství, prosbu či radu. Z pera safírového k vám teď jedno takové okružní poselství přichází…

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Kumbál pod křídly Sedmera

Co se děje s redakčním kumbálem? Nejen sám Corvinus, ale i on prochází změnou. A kterých sedm opeřenců za ní stojí a co změna obnáší, to všechno se dočtete v následujících řádcích.

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Statistika modrého plátku

S dnešní změnou na stránkách Corvina se hlásí o slovo i drobná statistika. Nenápadná, zato však ohromující troška počtů a historie. Nahlédněme do jejich tajů a podívejme se, co je to Corvinus Declaratio nejen v číslech.

zobrazit
0
Corvinus Declaratio
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Lilien Emity Meissed
Zástupce šéfredaktorky: James Watfar
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Larrie Larstonová
Ilustrátoři: James Watfar
Autoři článků: James Watfar, Lilien Emity Meissed

Poděkování: Děkujeme za práci náročnou i krásnou, za chvíle kouzelné i svízelné, za uspěchané redakční večery a probdělé redakční noci, za inspiraci i radost. A především za kouzlo Corvina Declaratio.