2/2014
Změny a novoty. I těmito dvěma slovy by se dal charakterizovat konec školního roku. No, když se zamyslím, tak i začátek roku nového. Bylo toho skutečně mnoho. Některé změny byly šokující a nečekané, jiné naopak naprosto předvídatelné. Každopádně to ale byly skutečné žně pro všechen tisk. Naši redaktoři popsali hromady pergamenů a polámali bezpočet brků, jen aby tohle vydání naplnili vším, co se za posledních pár týdnů událo. Jen doufám, že si teď neudělají menší prázdniny, když toho poslední dobou tolik napsali. Určitě si zaslouží krátký odpočinek a obrovskou pochvalu, ale nic se nemá přehánět!

Podstatnou část čtiva samozřejmě zabírají rozhovory. Rozhovory dlouhé i krátké, dokonce rozhovory monstrózní! To víte, na hradě je velké množství zajímavých osobností, které je třeba vyzpovídat. Po jejich přečtení budete umírat vyčerpáním, ovšem i přes to nebudete schopni odtrnout od úderných otázek a peprných odpovědí oči. A to není ani zdaleka vše! Za pozornost stojí určitě i reportáže z nejrůznějších hradních událostí. Víte co? Být vámi, přečtu si to celé. Každý článek je unikát a aniž byste je přečetli, nemůžete dál žít!

Nyní už vás od čtení nebudu dále zdržovat. Popadněte hrnek kakaa, pohodlně se usaďte a pusťte se do čtení!

Dunstan Merryweather

Šéfredaktorské střídání aneb Muž v čele CD!

Novým šéfredaktorem Corvina Declaratio se stal nedávný hlavní patrolář, módní guru a někdější zaskakující pokladník Dunstan Merryweather. Co na nás chystá a proč si ho Lilien vlastně vybrala? Dozvíte se v článku!

zobrazit
0
Helenia Kukková

Havraspárské skandální odhalení!

Někteří TOMU možná již nevěřili. Někteří si TO asi ani nepamatují. Někteří TOMU nebudou chtít uvěřit. My TO ale vytáhneme na světlo světa, ať se to některým líbí nebo ne. Protože bavit se o TOM je důležité. Protože TO je Havraspár.

zobrazit
1
Eliah Tailesová

Larrie Larstonová, nová modrá kolejní

Havraspáru vládne ženská ruka. Ruka je to starostlivá, pevná, ale hlavně modrá od morku kostí až po nejroztřepenější koneček vlasů.

zobrazit
0
Eliah Tailesová

(S) Duchem mimo aneb polomrtvé povídání

Na náš hrad se vrátila bývalá prefektka Eliah Tailesová, pozorný a nebarvoslepý člověk si však určitě všiml, že lehce pozměnila barvu z modré na šedou. Umřela stářím, či ji někdo zamordoval? Čtěte dál a dozvíte se.

zobrazit
0
Justin Angel Sane

Postrach Zapovězeného lesa přichází!

Nová lesní průvodkyně se pomalu zabydluje v nové kanceláři i novém těle. Pokud vás zajímají úskalí rychlého stárnutí a komplexy z vrásčité tváře, čtete ten správný článek. Slečna Isabella se nám se svými pocity svěřila a prozradila i to, co nechtěla.

zobrazit
1
Dunstan Merryweather

OVCE se nevyhnuly ani Watfarovi!

I ti největší mladíci někdy dospějí. Tak jest řečeno a tak se děje. Posunutí do rozšiřujícího studia se nevyhnulo ano našemu modrému mistru slova, a tak jsme se vydali, abychom Jamese Watfara trošičku vyzpovídali.

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed

Obří rozhovor s madam Lilien

Barevná změna v životě jedné z nejpracovitějších studentek Havraspáru, nyní již profesorek, jistě nikomu neunikla. Nahlédněme tedy spolu s madam nejen do zákulisí této změny.

zobrazit
0
James Watfar

Alergie na cirkusové cukroví zdecimovala hrad!

Jistě jste si stihli všimnout, že lůžka na ošetřovně jsou poslední dobou až nezvykle plná. Obličeje některých spolužáků hyzdí boláky a hradem se ozývá naříkání a pokašlávání.
Co má na svědomí tuto epidemii? Kdo nás zachrání? A kdo pro naši krásu a zdraví obětuje kožich?
Čtěte a dozvíte se více.

zobrazit
0
Dunstan Merryweather

Tradiční havraspárský modrý večírek na závěr

Konec roku nadešel a Havraspár si nenechal ujít další možnost uspořádat večírek na počest roku Zima 2014. Jak to probíhalo a co šokujícího se stalo? Pozorně čtěte!

zobrazit
1
Annie Reprobate

Ronald Holms Williams: "Hogwarts si nepouštím k tělu."

Podmanivý muž se zamračeným pohledem se chopil pomyslného žezla zastupující vlády nad hradem Hogwarts. Jaký je Ronald jako zástupce, člověk i neobyčejný kouzelník? Dozvíte se v našem rozhovoru!

zobrazit
5
Larrie Larstonová

Nová havraní krev

Noví modří studenti, nový začátek školního roku, nová havraní krev, nová nadějná posila, nová fantazie, inspirace, chuť, cílevědomost a ještě daleko dalšího a různorodého, to nejen všechno jsou nováčci, potomci havraní modré krve. Zaměřila jsem se na rozhovor s jedním z nich a pokud vás zajímá, jak se mu prozatím nejen v Havraspáru líbí, neváhejte, pootočte pergamenovým listem a dozvíte se daleko více.

zobrazit
1
Michaela Mary Enigmatic

Zakázaný les má opět svou vládkyni!

Uvolněné místo hlavní lesnice obsadila slečna Jostein Lauierová. Nová lesní královna a bývalá studentka Mrzimoru se s námi podělila o své první dojmy z nové funkce.
Co si o tomto postu myslí? Jak zvládá modrofialovou slečnu ochechuli Isabellu? Čtěte dále a vše se dozvíte!

zobrazit
5
Sophi Ariadne Shirová

Havraspár vítá své nováčky!

Brány se otevřely, nováčci se poohlédli po hradu a po rozřazovací slavnosti bylo jasné, kdo půjde do jaké koleje. Jako každý rok jsme v Havraspáru ty naše přivítali s velkou slávou a nadšením!

zobrazit
1
Annie Reprobate

Cirque du Magique! Zábava, jasnovidectví a fialový tygr!

Hlavní manéž Cirque du Magique byla otevřena! Co se v ní ukrývalo? Jak vše probíhalo? O tom je reportáž z představení cirkusu. Více uvnitř článku.

zobrazit
0
Karl Marc Jacobs

Jak na Valentýna...?!

Čtrnáctý únor se neochvějně blíží a svatý Valentýn je na spadnutí! Květinářství se plní objednávkami, krámky dámami, které se chtějí zalíbit, a restaurace rezervacemi romantických gentlemanů. Mimo hrad je Valentýn obrovskou událostí, ovšem ve Velké síni se šušká, že letos ani kouzelničtí studenti nepřijdou zkrátka...!

zobrazit
1
Rivola Rosehill

A pohár získává...

Každý rok je to stejné. Oblékneme se do svých nejkrásnějších rób, učešeme se a snažíme se vypadat reprezentativně, jakmile vstoupíme do Velké síně. Letošní závěrečná slavnost se ale nesla v jiném duchu díky cirkusu, který se utábořil v Godrikově Dole.
Jak slavnost probíhala a kdo získal ceny zakladatelů? To vše a ještě více se dozvíte v následujícím článku.

zobrazit
0
Calwen Silvernose
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Dunstan Merryweather
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Dunstan Merryweather, Helenia Kukková, Justin Angel Sane, Larrie Larstonová, Lilien Emity Meissed
Ilustrátoři: Eliah Tailesová, James Watfar, Larrie Larstonová
Autoři článků: Annie Reprobate, Calwen Silvernose, Dunstan Merryweather, Eliah Tailesová, Helenia Kukková, James Watfar, Justin Angel Sane, Karl Marc Jacobs, Larrie Larstonová, Lilien Emity Meissed, Michaela Mary Enigmatic, Rivola Rosehill, Sophi Ariadne Shirová,

Poděkování: Dnešní vydání by nemohlo vzniknout bez dostatečného množství námětů a osob ochotných odpovídat na všetečné otázky našich redaktorů. Děkujeme i vynálezci čokolády, protože bez ní bychom neměli energii ani na to držet v ruce brk.