3/2014
Ten čas letí jako voda a i když ho budete prosit sebevíc, nepočká na vás, nezastaví a ani se nezpomalí. To mi můžete skutečně věřit, protože já jsem se ho pokoušel přemlouvat i uplácet, prosil jsem, žadonil, ale nic nezabralo. Dál si běžel svým tempem a já ztratil další drahocenné minuty.
Není tedy divu, že připravit tohle vydání trvalo tak strašlivě dlouho. Přitom námětů na články bylo dost a dost. Jen zkrátka nebylo dost času na jejich sepsání a kvalitní zpracování a jak se tak říká, když něco nemůžeš udělat pořádně…

Článků tedy sice není tolik jako v předchozím vydání, ale svou kvalitou i vtipem přesto jistě potěší. Já osobně bych se vůbec nedivil, kdybyste některé z reportáží i rozhovorů četli třeba dvakrát nebo třikrát. Není totiž nad úderné otázky, peprné odpovědi a geniální slovní spojení. Obzvláště pak ve článcích napsaných jistým panem Merryweatherem. Ty si dle mého názoru zaslouží přečíst minimálně dvacetkrát, protože jinak je nedokážete řádně ocenit. A není nic horšího než nedoceněné články!

Takže abychom této nepříjemné situaci předešli, bylo by dobré, abyste všechny redaktory za jejich tvrdou práci odměnili nějakým komentářem. Ten totiž potěší vždycky a nevěřili byste, jakou energii to vlije každému z nich do žil. To nedokáže ani ta nejlahodnější čokoláda. A že mám s čokoládou nějaké zkušenosti.

Bohužel ani zásoby kakaových bobů nejsou nekonečné a tak by mi vaše komentáře nejen velice snížily výdaje, ale také by zajistily přímo zázračnou rychlost v psaní dalších článků. No nebudu vás dál přesvědčovat o tom, jak důležité jsou vaše názory a propustím vás ze svých spárů, abyste se mohli začíst do tohoto zbrusu nového vydání.

Příjemné čtení vám přeje,
Dunstan Merryweather

Monstra, nestvůry i příšerky z Bradavic

Velevážené publikum, dámy a pánové, dámičky i zrůdičky, batolata i senioři, přistupte blíže a prohlédněte si naši jedinečnou plejádu mutantů. Poslední příležitost, poslední šance! Vysmějte se zrůdnosti svých spolužáků, pociťte zadostiučinění při pohledu na znetvořené profesory! Neváhejte a prohlížejte!

zobrazit
3
Dunstan Merryweather

Safírové čajování v Praze

Od posledního srazu uplynula značná doba, proto jsem se na tenhle únorový těšila velmi moc. A rozhodně bylo nač se těšit. Den v zajetí havraspárského humoru odzbrojí doslova každého. Chudák pocestný, přísedící nebo kolemjdoucí.

zobrazit
6
Eliah Tailesová

Valentýnské zahoukání. Co?

Valentýn je jeden ze svátků, který se těší veliké obliby, ale zároveň nese mnoho odpůrců - i těch kouzelnických. Jenže stačí jedna neočekávaná událost se soví příchutí a Valentýn již alespoň letos nebyl nic všedního!

zobrazit
1
Lucy Mysterious

Modrým perem: Rozjuchané mrazenové poselství

Modré pero, jehož ostří nabrousil před dávnými lety sir Werewolf, slovutný to kolejní havraspárské koleje, ožívá znovu v rukou kaktusového nadělení, které dostal Havraspár do vínku od roku 2014. Slyšte škrabopisný vývržek nejvyšší kolejnosti.

zobrazit
4
Larrie Larstonová

Pravá ruka paní Módy

Módní rubrika CD má novou vedoucí. V křesle vrchního patroláře se už nějaký ten týden rozvaluje havraspárská dušice Eliah Tailesová. Jak se jí v nové funkci daří? Je její nehmotnost překážkou v práci módního policisty, nebo bezkonkurenční výhodou? Okuste trochu z její krásy, módní vytříbenosti a slávy při čtení tohoto článku!

zobrazit
3
Dunstan Merryweather

Kouzelník versus Mudla! Kdo zvítězí?!

Jsou jako černá a bílá či mírně zašedlá barva. Přemýšleli jste někdy, kdo je vlastně mudla a kdo kouzelník? Tak či onak si můžeme rozšířit své obzory otočením listu na tento článek!

zobrazit
0
Lucy Mysterious

Je ještě v GD místo?

Godrikův Důl je místo, kde se již zabydlelo několikero dospělých obyvatel hradu. Avšak zbývají ještě nějaké nemovitosti? Jak to vypadá na pozemkovém úřadě? Zašli jsme se tam podívat a zjistili co a jak!

zobrazit
3
Lilien Emity Meissed

Profesor Abaddon S. Gorgo je zpět!

Jeden z profesorů se po delší době vrátil opět na hrad a náš časopis si to nemohl nechat ujít. Byla jsem vyslána, abych o něm a jeho odchodu i návratu zjistila více. Čtěte o profesoru Abaddonu Sammaelovi Gorgo!

zobrazit
4
Annie Reprobate

Uplakaný duch a jeho tragická historie

Vše a ještě mnohem více o známé a proslavené dívčí umývárně. Zajímavé nápisy, tragický život i smrt mladé čarodějky a prasátka nakreslená jedním tahem! Čím dalším nás tato tajemná místnost může upoutat?

zobrazit
0
Karl Marc Jacobs
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Dunstan Merryweather
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Dunstan Merryweather, Larrie Larstonová, Lilien Emity Meissed
Ilustrátoři: James Watfar, Larrie Larstonová, Lucy Mysterious
Autoři článků: Annie Reprobate, Dunstan Merryweather, Eliah Tailesová, Karl Marc Jacobs, Larrie Larstonová, Lilien Emity Meissed, Lucy Mysterious

Poděkování: Obrovské poděkování si zaslouží jedna nejmenovaná fialová korektorka, bez které bychom pravděpodobně už nikdy nic nevydali. Velký dík také patří výhružkám a hrozbám, které se tudíž osvědčily jako motivační prostředky a díky kterým vzniklo pár skutečně pěkných článků. Nakonec bych rád poděkoval kofeinu a probdělým nocím, v jejich přítomnosti trávila velká část redakce posledních pár dní.