4/2014
Musím říct, že sestavit tohle skromné vydání mi zabralo mnohem více času než bych vůbec čekal. Pravděpodobně to má na svědomí jarní únava. No na někoho se to prosté svést musí. Jinak by si všichni mysleli, že za to můžu já a to rozhodně není pravda. V poslední době sice nevím, kde mi hlava stojí, ale dveře redakce najdu snáz než dveře do vlastního pokoje. Obzvláště pak ve dnech, kdy si schody hrají na schovávanou, což je častěji než by se mi líbilo. Pokud tedy přece jen hledáte někoho na koho svalit vinu, zaměřte svou pozornost na velkou část našich redaktorů.

Je smutné, že si nikdo nenašel v uplynulých několika týdnech čas, aby sepsal nějaký článek či rozhovor. Všichni asi mají spoustu práce. To jsou samé mudlovské povinnosti, soutěže a úkoly, Sedmiboj a šéfredaktorování, no a samozřejmě nutnost neustále dobře vypadat a reprezentovat... Počkat to ale vlastně trápí mě! Měl bych nechat nějaké starosti i zbytku světa.

Nakonec se ale přece jen sešlo pár článků, které nám umožnily toto skromné vydání realizovat. Jejich nízký počet a dobu, po kterou byly psány, jistě vyváží kvalita a v některých případech i kvantita obsaženého textu. Ne že se tedy necháte od čtení odradit nějakým delším rozsahem.

Rozhodl jsem se, že vás dál nebudu trápit nějakým úvodním řečněním, mám totiž strach, aby mi ty články z vydání neutekly. Nemám už sílu na to znovu je někde nahánět. V dalších týdnech se chci zabývat už jen a jen novými články a tyto hotové přenechat ke čtení vám všem.

Za celou (spící) redakci vám pěkné počtení přeje,
Dunstan Merryweather

Učíme se hádat I.: Teorie

S dnešním světem to jde od deseti k pěti. Lidé jsou vůči sobě navzájem nevrlí, nerudní až přímo zlí. Málo a špatně! S tímto třídílným, ale přesto velmi stručným, pozastavením nad problematikou hádek, pří a rozepří, můžeme neutěšenou situaci zlepšit a navrátit mezi kouzelnickou společnost ona tolik potřebná jablka svárů a objasnit, jak se při této důležité činnosti nedopouštět chyb.

zobrazit
6
James Watfar

Nový knihovník na scéně

Martin Javor, nový člen zaměstnaneckého sboru. Kdo je tento muž, který svlékl havraspárský hábit studenta a oblékl hábit zaměstnance? Kdo je ten, co se teď prochází mezi regály s knihami a co chystá? To vše a ještě víc se dozvíte z následujícího článku.

zobrazit
0
Mamona von Schatzcrow

Safírový sraz v Brně

Jelikož pražských srazů bylo hodně a na Moravě se žádná modrá akce dlouho nekonala, řekli jsme si dost! Musíme udělat sraz i ve východní části republiky! A tak se nám podařilo dne 21.3. uspořádat safírový sraz havránků v moravské metropoli Brno.

zobrazit
5
Helenia Kukková & David Lopez

Strasti módních policistů

Být redaktorem módní patroly není nic snadného. Takový pisálek musí mít v zásobě buďto nekonečně mnoho obdivných a okouzlených komentářů anebo téměř hroší kůži, aby se dokázal ubránit následným rozhořčeným reakcím v případě, že si dovolí napsat nějakou tu kritiku. Ale to je jen špetka všech úskalí a strastí, které musí módní policisté překonávat...

zobrazit
1
Dunstan Merryweather

Kaktusová horečka

„Na škole řádí kaktusová horečka“, „Kaktusy útočí“, „Pozor, abys nechytl kaktus“ nebo „Co je to kaktus?“ se poslední dobou ozývalo ze všech stran. Kdo či co za tím vězí? Je to jen pichlavá rostlinka nebo skrytý nebezpečný kult?

zobrazit
2
Any Dawson

Ve šlépějích Hermiony

Studium, studium, studium! Někdo si možná myslí, že trávit celé dny v knihovně a skupovat celé štosy pergamenů na úkoly není nic špatného. Ale! Nic se nemá přehánět. Někteří studenti z toho už začínají trochu bláznit. A kdo by se jim také divil, že? Když mají klidně i 30 předmětů!

zobrazit
0
Dunstan Merryweather

Módní posila až z Francie!

Pravidelní čtenáři Módní patroly si jistě ráčili povšimnout, že mezi běžnými a pravidelně i sporadicky přispívajícími redaktory havraspárského časopisu, se objevilo i jedno velice neobvyklé a neznámé jméno - Klevetava Zpražcová. Kdo to je? Co chce? Proč místo samé chvály jen plive urážky? Její ostrý jazýček Vám jistojistě vezme dech.

zobrazit
1
Dunstan Merryweather

Konkláve poprvné! Podruhé! Potřetí! Počtvrté i popáté!

Jak se tak říká opakování je matka moudrosti. A proto je třeba si znovu přečíst o všem důležitém, co se dělo na online konkláve, které proběhlo už skoro před měsícem. Proč číst něco o čem jste četli už 4x? Protože zatím jste to nečetli z mo(u)drého pohledu!

zobrazit
2
Effie Melissa Jayce
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Dunstan Merryweather
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Dunstan Merryweather, Helenia Kukková, Justin Angel Sane
Ilustrátoři: James Watfar
Autoři článků: Any Dawson, David Lopez, Dunstan Merryweather, Effie Melissa Jayce, Helenia Kukková, James Watfar, Mamona von Schatzcrow

Poděkování: Dnešní poděkování patří každému redaktorovi, který přispěl nebo se pokusil přispět nějakým článkem či reportáží do tohoto vydání. Pokud vezmeme v úvahu i to, co je dnes za den, musíme poděkovat i velikonočnímu zajícovi za krásně nabarvená vajíčka a spousty dobrých čokolád, které mi dnes při posledních úpravách velice pomohly.