Sedmibojařský zpravodaj III./2014
Naposledy projít monumentální branou Arény, prsty přejet po úhledně seřazené a pergameny vonící kartotéce, posadit se na otlučenou a okopanou tribunu a nasát vzduch věhlasu, slávy, potu a napětí.

Dnes je již tichá a spící, jen občas v ní bouchne rozpustilá jiskřička, neb z Arény Sedmiboje přímo prýští koncentrovaná magie. Přesto, když zavřete na chvíli oči, jako byste je slyšeli. Desítky skandující hlasů, vrčení řehtaček, dunící ampliony, ječící ticho plné napětí i nadšený výskot. Aréna Sedmiboje nadále žije v každém z nás.

Je tomu již více než měsíc, kdy byl ověnčen Kouhei Hasangeki, pátý vítěz nejprestižnějšího hradního klání. Přesto považujeme za slušnost i historickou povinnost naposledy se navrátit do listů dějin, na nichž inkoust teprve zasychá, a udělat za Sedmibojem tečku, jak se sluší a patří. Odpusťte nám tedy, milí čtenáři, veskrze tragickou aktuálnost následujícího čtiva, a vězte, že do karet Zpravodaji hraje, že některé aspekty Sedmiboje zůstávají věčné.

Děkuji tímto celé redakci Zpravodaje i Corvina za trpělivost, péči i tvořivost v tomto časově nesnadném roce, před jehož zahájením to vypadalo, že Zpravodaj vůbec nebude obnoven, neb nebylo zájemců o jeho vedení. I spikly jsme se s kolegyňkou Lilien a rozhodly se, že je-li to třeba, navrátíme se na okamžik do křesel, jež jsou již nezvratně vyseděná našimi zadky. Lili, děkuji za podporu, krytá záda a povzbuzování, bez kterého by Zpravodaj pravděpodobně vůbec nebyl. Bylo mi ctí se s tebou na chvíli vrátit do mladých let, ačkoli je jasné, že staré opotřebované kůže už se zapřít nedají. Chvílemi však bylo snadné na to zapomenout. :)

Dost ale úmorného žvanění. Milí čtenáři, děkujeme za přízeň, jež zachováváte našemu plátku, a budeme se těšit při dalších projektech a článcích, které jsou branou do světa neuvěřitelného, světa Corvina Declaratio.

Za redakci Sedmibojařského zpravodaje
Larrie Larstonová

Pod cípem příprav: Gvendolin se loučí

Věčně podmračená ministerská úřednice zdárně uzavřela pátý ročník Sedmiboje, otevřela Arénu širé veřejnosti a nyní si i našla čas posadit se s naší redakcí a ohlédnout se zpět na události uplynulého půl roku. Co ji mrzí, co si myslí o hradu a zdali by si za Sedmiboj dala prémie, se dozvíte v našem exkluzivním rozhovoru!

zobrazit
0
Larrie Larstonová

Laboratorní rozbor Sedmiboje

Skončil nám Sedmiboj. Pro porotce, soutěžící i organizátory nadešlo období klidu, odpočinku a léčebných kúr na zničené nervy, pro nás ostatní příležitost trochu se v Sedmiboji naposled porýpat. Pustíme se tedy do rýpání vůbec nejvděčnějšího, budeme se rýpat v číslech. A možná lehce do lidí.

zobrazit
1
James Watfar

Zpověď Sedmibojařů: Čeho litují a co oslavují

Sedmibojaři, porotci a organizátorka to mají za sebou. Přežili sedmibojařské klání, nastává pro ně tedy doba klidu a sbírání ztracených sil a nervů. Prázdniny jsou k tomu ideálním obdobím. Než však zapomeneme na to, že se Sedmiboj odehrál, pozeptáme se Sedmibojařů na jejich ohlédnutí. Jaké mají pocity ze svého soutěžení? Odnáší si z něj něco? Co je potěšilo a co zklamalo?

zobrazit
0
Nicolette Marique Leroy

Palec nahoru a dolů: Hradní kritika Sedmiboje

Co se vám nejvíce líbilo na letošním Sedmiboji a co se podle vás pořadatelům nepovedlo? Pojďte s námi vyzpovídat obyvatele hradu a zjistěte jejich názory na Sedmiboj!

zobrazit
0
Mary Anne Montague

Seznámení s porotci: Matthew Whitecrow

Matthew Whitecrow, bílá vrána hradu v sanitárním oblečku, vrchní strážce ošetřovny a podpantoflák s břitkým humorem. Seznamte se s jediným mužským elementem letošní poroty Sedmiboje. Kterak mu spadl rohlík do Arény, proč vypíchl bulvy divačce a kdy porotcovský hábit nejvíce propotil?

zobrazit
0
Larrie Larstonová

Seznámení s porotci: Judith Eleanor Pixie

Blyštivý odznak sedmibojařské porotkyně v letošním ročníku turnaje leštila také Judith Eleanor Pixie. Co pro ni bylo v hodnocení nejhorší, proč by oprostila Sedmiboj od kreativní části a proč ji turnaj donutil uvažovat o odchodu za odpočinkem? Čtěte více!

zobrazit
0
Larrie Larstonová

Soutěžící na scéně: Dunstan Merryweather

Poslední vydání Sedmibojařského zpravodaje si zpříjemníme rozhovorem se studentem modré koleje - Dunstanem Merryweatherem.

zobrazit
0
Mary Anne Montague

Soutěžící na scéně: Oliver McCollin

Sedmiboj prozkouší dvanáct statečných ve všech možných situacích. Nahlédne do jejich nitra a dokáže je dostat až na samé dno, nebo naopak vynést k výšinám. Někdy obojí. Jak se k Sedmiboji staví ten, který si celým letošním zápolením prošel? Jak vnímá Sedmiboj 2014 červený sedmibojař Oliver McCollin?

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed

Soutěžící na scéně: Michelle Blue

Michelle, mrzimorskou studentku čtvrtého ročníku, jsem vytáhla uprostřed sedmibojařského týdne ke Košťatům, abych Vám mohla přiblížit další účastnici letošního Sedmiboje. Jaká je tato mladá Sedmiborkyně, která by dle jména mohla reprezentovat dvě koleje? Sama sebe popisuje jako bláznivou, upřímnou a ochotnou osobu. Získá si žlutá reprezentantka Vaše sympatie?

zobrazit
0
Any Dawson

Soutěžící na scéně: Keša z Borové

Sedmiboj ještě stále nekončí, tak proč se nezeptat na pár otázek jedné ze soutěžících? Dnešním úlovkem je zelená účastnice Sedmiboje – Keša z Borové.

zobrazit
0
Mary Anne Montague

Červené ostatky

Skončit těsně před vstupem do sedmibojařské arény může být pro někoho úleva a pro dalšího pohroma. Avšak Pohár Sedmiboje je neoblomný a sám ví nejlépe, koho vpustí a komu ukáže cestu třeba až příště. V tomto článku se podíváme na další dva studenty, jež skončili před branami tohoto klání letos. Je možné, že právě v nich najdou červení své zástupce pro další ročník.

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed

Zelené ostatky

Skončit těsně před vstupem do sedmibojařské arény může být pro někoho úleva a pro dalšího pohroma. Avšak Pohár Sedmiboje je neoblomný a sám ví nejlépe, koho vpustí a komu ukáže cestu třeba až příště. V tomto článku se podíváme na další dva studenty, jež skončili před branami tohoto klání letos. Je možné, že právě v nich najdou zelení své zástupce pro další ročník.

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka Sedmibojařského zpravodaje: Larrie Larstonová
Zástupkyně šéfredaktorky Sedmibojařského zpravodaje: Lilien Emity Meissed
Korektura a vizuální úprava článků: Calwen Silvernose, Larrie Larstonová, Lilien Emity Meissed
Ilustrátoři: James Watfar, Katelyn Auster, Larrie Larstonová
Autoři článků: Any Dawson, James Watfar, Larrie Larstonová, Lilien Emity Meissed, Mary Anne Montague, Nicolette Marique Leroy
Šéfredaktor Corvina Declaratio: Dunstan Merryweather

Poděkování: Skřítkům Sedmibojaříčkům, že nám podrželi havraník, aby se noviny nerozsypaly pod tíhou kolejních zvířat. Gvendolin, že pořádá Sedmiboj, protože bez ní, Merlin div se, bychom neměli co psát! Všem vyzpovídaným, jimž jsme na veřejnosti proprali špinavé prádlo a náležitě je vyzpovídali - vážíme si vaší spolupráce!