CD Speciál - Havraspár sportuje
Pokud si někdo z vás myslel, že dny Corvina Declaratio jsou sečteny, měl by dostat minimálně pětadvacet na holou. Menší prodleva mezi vydáními totiž není nic neobvyklého. Obzvláště vezmeme-li v úvahu fakt, že je teprve přelom konce prázdnin a začátku nového roku. Ačkoli většina redaktorů ještě do zásoby vyspává drahocenné minuty, které bude muset v následujících několika měsících obětovat studiu, podařilo se nám sestavit víc než obstojné (a stále ještě prázdninové) vydání.

Vzhledem k tomu, že ještě nezapočal zápis na výuku (máme celý jeden den k dobru), mohli bychom toto vydání dokonce považovat za prázdninový speciál! Hlavní téma tohoto speciálu k tomu dokonce i víc než vybízí. Léto je doba, kdy se někteří z nás pokouší překonat lenost a mezi povalováním se na sluníčku a povalováním se v posteli zkoušejí nové způsoby jak trávit volný čas. Konkrétně mám teď na mysli sport. Mudlové k tomu mají hromadu nejrůznějších pomůcek i her. Ovšem my kouzelníci prostě musíme být ve všem originální, takže jsme z původně vyčerpávajících úkonů udělali úkony sportovní.

Nikoho by nemělo překvapovat, že i studenti koleje havraspárské mají k těmto druhům sportů velice kladný vztah a nebojí se takovouto činností trávit i několik hodin denně. Co se dá za sport považovat a co naopak ne je pak už věcí čistě individuálního rozhodnutí. Všechny aktivity popsané a rozebrané v následujících článcích jsou pro nás všechny svým způsobem fyzicky i duševně velice náročné. Nemůžete nám mít proto za zlé, že jsme se rozhodli kvalifikovat takovouto námahu jako námahu ryze sportovní.

Koneckonců, když můžou být sportem šachy, tak proč ne třeba psaní nekonečných proslovů a prohlášení?

Příjemné počtení a žádné pocení vám za celou redakci přeje,
Dunstan Merryweather

Sedmero si protahuje křídla

Když se řekne Havraspár, všem musí hned na mysl krom modré koleje přijít i pověstně Sedmero havranů. Jsou to vesměs synonyma, která jdou ruku v ruce... křídlo v křídle již nějaký ten rok. A pokud mluvíme o nějakém tom počinu v moudré koleji, je jisté, že v něm najdete minimálně malý otisk havraního pařátku. Nevěříte? Věřte!

zobrazit
1
Lilien Emity Meissed

Oblékáme se do sportovního

Každý z nás má jistě ve svém šatníku něco, co je více či méně určené ke sportovnímu využití. Většina z nás ovšem o poslání takového oblečení absolutně nic neví a s klidným srdcem ho zařazuje mezi běžně nositelné. Takovéto kousky z našich šatníků tak mohou mít ty nejúžasnější vlastnosti, jaké skuteční sportovci vyžadují, od skvělého odvodu vlhkosti a tepla až po zlepšení aerodynamického tvaru. Nás něco takového ale ani v nejmenším nezajímá, hlavně že to vypadá dobře na pohled.

zobrazit
1
Dunstan Merryweather

Cvičíme s mozkem

Na naší škole a v jejím blízkém okolí je mnoho míst, kde můžete procvičit své znalosti, svou paměť, taktiku a pozornost. Dovolte mi tedy ukázat možnosti procvičení mozkových buněk a zmínit i následné mimořádné úspěchy.

zobrazit
1
Annie Reprobate

Vytrvalostní psaní

Co za oblíbenou disciplínou havraspárských studentů stojí, odkud se vzala, proč zrovna u nich a proč se jí nezbaví? Kdo patří mezi přeborníky? To všechno, ale ještě mnohem víc, se nyní dozvíme. Račme tedy nahlédnout do tajů vytrvalostního psaní, do typické havraspárské neskromnosti projevu písemného.

zobrazit
2
James Watfar

Tajné lety na moudrých košťatech!

Když se člověk potlouká po hradních pozemcích, ne vždy narazí na něco zajímavého a navíc modrého. Jednoho pozdního odpoledne se však podařilo spatřit několik nevídaných úkazů v modrém provedení. Teď se o ně s vámi podělím.

zobrazit
1
Wayna Wayra Tlaloc

Plaveme se žraloky

Konkurence v bodování je neobyčejně tvrdá. Někdo si možná myslí, že jsou studenti Havraspáru jen neškodní knihomolové, byli by ale velice překvapení tím, jak moc se mýlí. I oni totiž mají pěkně ostré lokty a nebojí se s ostatními o každý bod tvrdě porvat.

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Úkolový maraton

Úkoly na čas aneb šílenství termínové neděle. Podíváme se na zoubek další nevšední hradní disciplíně a přijdeme na kloub výkonům, jakých v ní modří studenti dosahují. Nadto pak odhalíme jednu z mnoha skandálních praktik kolejního vedení.

zobrazit
1
James Watfar

Lesní turistika

Ke sportu s určitostí patří výpravy do lesa. Přece jenom se někdy stane, že musíme utíkat před zmutovanými veverkami či vylézt na strom a schovat se tam před krvelačným šavlozubým králíkem. Pojďte se s námi podívat, jaké výpravy mají nejraději modří studenti.

zobrazit
1
Mary Anne Montague

Přeskakujeme stránky

Některé části knih jsou tvrdým oříškem i pro nejotrlejší čtenáře. Není proto divu, že se v takovém případě většina z nás uchýlí k mnohem jednodušší možnosti jak text zdolat a nesrozumitelnou nebo nudnou část jednoduše přeskočí. Správně se rozhodnout co přeskočit a co i přes nesnáze přečíst není snadné a ne každý něco takového zvládne.

zobrazit
0
Dunstan Merryweather

Havraspár přeborníkem v zaslouženém odpočinku!

Drahý čtenáři, než se pustíš do čtení následujících řádků, prokaž si laskavost a lehni si. Zasloužíš si to. Prospěje ti to. Pomůže ti to! Havraspárští to už dávno vědí. Už se válíš? Už se vyvaluješ? Ještě se trochu uveleb. To je ono. A nyní, nyní otoč list a nahlédni blíže do tajů nejnáročnějšího havraspárského sportu: gaučingu.

zobrazit
5
Larrie Larstonová
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Dunstan Merryweather
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Calwen Silvernose, Dunstan Merryweather, Larrie Larstonová
Ilustrátoři: Dunstan Merryweather, James Watfar, Larrie Larstonová
Autoři článků: Annie Reprobate, Dunstan Merryweather, James Watfar, Larrie Larstonová, Lilien Emity Meissed, Mary Anne Montague, Wayna Wayra Tlaloc

Poděkování: Obrovské díky si zaslouží všichni redaktoři, kteří se nebáli tak náročných témat, jaká si na ně v tomto speciálu šéfredaktor vymyslel. Obzvláště pak ti, kteří k tomu všemu ještě dokázali ocenit genialitu a vtip celého tohohle sportovního projektu.
Poděkování však patří i všem čtenářům. Ti, jak doufáme, pročtou celé vydání s úsměvem na tváři a myšlenkou na své vlastní sportovní vyžití.