5/2014
Prázdniny již definitivně zmizely v nenávratnu a to i přes to, že je řada z nás prosila, ať ještě chvíli zůstanou. My se teď musíme smířit s tím, že výuka už skutečně začala a že nemá smysl dál předstírat opak. Dny plné lenošení a povalování jsou tatam a na nás čekají v pokojích hromady úkolů i povinností. Úderem včerejší půlnoci oficiálně skončil první termín i první termínová neděle a to je nezvratný důkaz toho, že školní rok skutečně započal a že následujících několik měsíců budeme trávit svůj čas v učebnách a knihovně.

Zároveň se začaly plnit i bodovací hodiny a nelítostný boj o školní pohár tak opět nabírá na obrátkách. Studenti bezmyšlenkovitě zapisují předměty po desítkách, profesoři opravují co jim jen brky dovolí a vypracování soutěží za body se jen hromadí. Začátek roku je vždycky tak hektický a uspěchaný. Než konečně zapadneme do starých známých kolejí, bude to ještě nějaký ten pátek trvat.

Rád bych tedy všechny pilné studenty a pracovité profesory poprosil, aby na okamžik odložili své brky a kalamáře, aby nechali odpočinout psaním znavené ruce a aby se začetli do zbrusu nového mo(u)drého čtení. Je známo, že práce šlechtí, ovšem po zasloužené dřině musí přijít i odměna! Úkoly za vás nikdo nenapíše ani neopraví a tak si s čistým svědomím můžete dopřát pár minut nerušeného čtení a odpočinku. Práce zatím počká!

Za redakci Corvina Declaratio,
Dunstan Merryweather

Říše hraček

Hračky se staly neodmyslitelnou součástí našeho života. Je prakticky nemožné potkat nějakého obyvatele hradu bez plyšového zajíčka nebo hadrové panenky. Kdy se vlastně obliba hraček tak moc rozšířila? Proč máme potřebu brát s sebou všude nejrůznější roztomilé postavičky určené dětem? A není za tak nevinným obrazem zábavy mnohem temnější pravda?

zobrazit
7
Dunstan Merryweather

Nová primuska Havraspáru

Střídání stráží na postu primuse koleje je v posledních letech novou havraspárskou tradicí. Každoročně vídáme zlatý plíšek u někoho jiného a modlíme se, aby už konečně našel někoho, u koho se mu zalíbí. Já pevně věřím, že tu vyvolenou našel v osobě, která jím zdobí svůj hábit v letošním roce.

zobrazit
4
Mary Anne Montague

Zbrusu nová ošetřovna

Před několika týdny se poprvé na hradě objevily osoby s nehezkou bradavicí na nose. V té době ještě nikdo netušil, že jen o několik dní později se bude muset celý hrad bát o svůj vzhled, protože se z toho vyklube zákeřná epidemie, před kterou se někteří neochrání ani zdravotnickou rouškou. V tuto chvíli je již znám lék a ošetřovna se pomalu vylidňuje, ačkoliv si i nadále spousta obyvatel hradu dopřává péči zdravotníka a domácích skřítků a k odchodu se nemá. Doufejme, že se brzy bradavic zbaví všichni a my budeme moci odložit roušky a usmívat se na svět.

zobrazit
2
Nicolette Marique Leroy

Slečna Lili v čítárně Pod vrbou

Hradní veřejnosti jistě neušla nedávná změna na vedoucím postu čítárny Sub Salix. O své nové funkci i o čítárně samotné nám povyprávěla nová šéfredaktorka, profesorka Lilien Emity Meissed. Nahlédněme spolu s ní do současnosti i budoucnosti čítárny.

zobrazit
1
James Watfar

Monny Whitecrow: „Budu hlídat manžela.“

Kdo by ji neznal. Monny Whitecrow, za svobodna Monny von Schatz. Na čas se nám ztratila ve zmrzlé zemi a místo ní se tu objevila její dcera Mamona von Schatzcrow. Přes půl roku okupovala havraspárskou kolej, až nakonec vystřídala maminku v kostce ledu. Jaké jsou plány skvělé Monny? Jaké bylo přivítání s manželem a jak to celé vnímá samotný choť Matthew Whitecrow? To vše a ještě víc se dozvíte, když se ponoříte do tohoto článku.

zobrazit
2
Lilien Emity Meissed

Nucená dieta

Nezdá se vám, že ve Velké síni chybí něco velmi důležitého? Něco, bez čeho nemůžeme žít? Něco, jehož absence nás dokáže dohnat k šílenství? Pojďte se s námi vydat na tajuplnou cestu za záhadou chybějícího jídla!

zobrazit
2
Mary Anne Montague

Corvinovská pokladna smíchu opět na scéně!

Je to již nějaký ten pátek, kdy byly v našem časopisu vydány poslední perličky. Což je samozřejmě ohromná škoda, protože si všichni jistě rádi vzpomenou na některé okamžiky, které jim vyvolaly úsměv na tváři. Poctivě jsem tedy sbírala hlody, výlevy, vtipná prohlášení a vše, co vypustili obyvatelé hradu. V tuto chvíli je perel dostatečné množství, aby mohly opět z truhly vyplout na povrch a připomenout nám tak některé chvíle.

zobrazit
5
Nicolette Marique Leroy

Havraní móda

Všichni si jistě povšimli, že havraspárští studenti mají neotřelý názor na módu, který se nebojí prezentovat. Nebojí se ani kombinovat nekombinovatelné a nosit nenositelné; modely našich studentů mnohdy vyvolávají zaujetí, údiv, ale i šok. Ačkoli každý člen koleje nosí rád jiné oblečení, v některých věcech se přesto shodneme všichni. A věřte mi, že teď rozhodně nemluvím o kolejních předmětech.

zobrazit
3
Dunstan Merryweather
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Dunstan Merryweather
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Calwen Silvernose, Dunstan Merryweather
Ilustrátoři: Dunstan Merryweather, James Watfar, Larrie Larstonová, Nicole Landin
Autoři článků: Dunstan Merryweather, James Watfar, Lilien Emity Meissed, Mary Anne Montague, Nicolette Marique Leroy

Poděkování: Největší poděkování patří hlavně domácím skřítkům, kteří se uvolili opustit alespoň na okamžik hradní kuchyni a pomohli mi s menším úklidem v naší redakci. Ta se nyní blýská čistotou a stoleté skvrny od inkoustu a čokolády konečně zmizely. Tak mě napadá, že letos budeme moci vynechat novoroční úklid.