6/2014
Když se podívám na stav bodovacích hodin ani se mi nechce věřit, že školní rok teprve začíná. Studenti sbírají body jako zběsilí a tak zaměstnaný člověk jako já aby se skoro styděl, že přispívá jen tou nezbytnou troškou. No ale spánek se dle všeho příliš přeceňuje, a kdybych si svých stávajících 5 hodin ještě maličko zkrátil, hned by bylo víc času na soutěže a tím pádem by přibyly i nějaké ty bodíky. To je skutečně teorie hodná vyzkoušení!

Ovšem soutěže nejsou tím jediným, co koleje zásobuje štědrou dávkou bodů. Profesoři opravují vypracování úkolů ve velkém a Velkou síní se ozývá pouze zběsilé škrábání brku na pergamen. A to ani nemluvím o nadšených výkřicích v případě, že je některý z úkolů konečně hotov. Člověk si až říká, od čeho jsou termínové neděle, když všichni studují takhle poctivě. Já osobně doufám, že je to jen tím počátečním nadšením a že se brzy zase všechno vrátí do starých kolejí. Nechci si už další termín připadat jako nejhorší student na světě, protože nemám úkoly odevzdané s týdenním předstihem!

Je tu ovšem možnost, jak se takovému pocitu ubránit. Řešením je právě toto zbrusu nové vydání našeho Corvina. Doufám, že se ostatní studenti (a nejen oni) tak začtou do našich článků, že alespoň na pár dní zapomenou na bodové šílenství. Já pak budu moci alespoň maličko stáhnout jejich náskok.
A pokud ani to nepomůže, mám tu ještě menší zásobu uspávacího lektvaru.

Každopádně vám všem přeji příjemné počtení!
Za redakci Corvina Declaratio,
Dunstan Merryweather

Letní fotografická soutěž

Jednoho letního dne se na kolejní vývěsce Havraspáru objevila nečekaná zpráva. Ač si mnozí mysleli, že celé zasedačkové osazenstvo na plné obrátky prázdninuje nebo upadlo do letního spánku, opak byl pravdou. Své růžky totiž vystrčila menší Fotografická soutěž. Cílem bylo oživit určitým způsobem obrazárnu, ale nejdůležitějším bodem bylo podělit se o své prázdninové zážitky s ostatními zachycením správné letní atmosféry do fotografií všeho druhu.

zobrazit
1
Nicolette Marique Leroy

Nový zástupce ředitele

Pan Matt je v poslední době na roztrhání a to nejen kvůli svým povinnostem. Se jmenováním do funkce přichází i tradiční vlna žádostí o rozhovor. Zajímá vás tedy, co jsme vytáhli z nového zástupce ředitele my? Čtěte dál!

zobrazit
0
Mary Anne Montague

Kterak jsem depilovala nohy akromantuli

Z výpravy za účelem zachránit pašer...obchodníka, jsem se vrátila se zlomenou nohou. Šlápla mi na ní totiž naštvaná akromantule.

zobrazit
0
Mary Anne Montague

Ďábel je lakomec

Když člověk poprvé zabloudí k Ďáblově jámě, je nadšen. Lákavé dobrodružství a vyprávění ostatních o tom, co vše se tam dá získat! Fazolky, peníze, bylinky, šémy, čokoládové žabky! A pak přijde ten okamžik, kdy se po dlouhém snažení vrátí utrmácen do kolejní místnosti s prakticky žádnou odměnou. Je to tím, že špatně hádá? Nebo tím, že je ďábel ďábelsky lakomý?

zobrazit
0
Mariella de Nebe

Niane z Libelusie: „Jsem velký zastánce kolejních časopisů“

Je to již nějaký čas, co na šéfredaktorské křeslo Denního věštce nastoupila bývalá šéfredaktorka Lví tlapou. Za tu dobu se v nejčtenějších hradních novinách mnohé událo a vypadá to, že noviny konečně našly cestu, kterou se ubírat. Pojďte se společně s námi posadit ke Třem košťatům a vyslechnout rozhovor s tou, která tomu všemu velí.

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed

30 dní v modrém

Klobouk měl po prázdninách celkem dost práce. Musel si vyprášit krempu, pak se dal do zpívání, na které neměl moc času, protože musel ještě rozřadit 172 nováčků. Naštěstí mu jde lépe zařazování než zpívání a tak do Havraspáru poslal 46 nových studentů. To byl pro ně začátek modré cesty - den první.

zobrazit
1
Edmund Heusinger

Mé soví já

Sovinec, peří, výměšky, smeták. Jako studentka Sovího orákula jsem do toho spadla po hlavě, tedy spíše po zobáku, abych byla sovidoucky korektní. Co na mě tento předmět napáchal a naopak k čemu mě dokloval? Je to už konečná diagnóza, nebo má ještě Dawsonka šanci na uzdravení?

zobrazit
0
Any Dawson

Podivuhodné entity: S kapkou trollí krve

Bradavice byly odedávna místem, kde studovali jen a pouze lidé. V současnosti ovšem toto pravidlo upadá v zapomnění a hradní brány se otevírají stále podivnějším a podivnějším tvorům. Prostřednictvím série těchto článků se tak můžete seznámit alespoň s částí svých naprosto výjimečných spolužáků!

zobrazit
0
Dunstan Merryweather

Nový systém přihlašování seminářů

Po několika dlouhých letech se zapisování seminářů změnilo. Již netřeba životabudičů v neděli večer a minulostí je i střídání stresu z nevypracovaných úkolů v požadovaném termínu na okamžitý boj o semináře. Půlnoc už není aktuální, nyní se můžeme poslední den termínu v klidu uložit ke spánku a připravit se na pondělní o to krutější tlačenici.

zobrazit
0
Nicolette Marique Leroy
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Dunstan Merryweather
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Calwen Silvernose, Dunstan Merryweather, Lilien Emity Meissed
Ilustrátoři: Any Dawson, James Watfar, Nicole Landin
Autoři článků: Any Dawson, Dunstan Merryweather, Edmund Heusinger, Lilien Emity Meissed, Mariella de Nebe, Mary Anne Montague, Nicolette Marique Leroy

Poděkování: Lovce i pasáčky gramatických prasátek si musí šéfredaktor hýčkat. Proto právě jim patří dnešní poděkování a to i přes to, že si za něj nic nekoupí. Ne že by se tedy nedala vděčnost vyvážit galeony, ale přece jen musíme kolejní trezor šetřit.