7/2014
A další říjnové vydání je konečně na světě. Někomu by se na první pohled mohlo zdá docela obyčejné, ale už na ten druhý.. No dobře, vám se možná nebude zdát speciální ani na ten pohled druhý. To ovšem neznamená, že se jedná o nějaké obyčejné a běžné vydání! Pro mě a naši redakci má jeden zvláštní význam. Řekněme význam přímo magický! Ano teď už zase trochu přeháním...

Pravdou je, že tímto vydáním končí éra zcela nevyhovujících uzávěrek. Ano slyšíte správně. Uzávěrky totiž skutečně mohou být i vítané a dobře stanovené. Ale pondělí po termínovém víkendu to rozhodně není. A právě na tomto dni se nám uzávěrka v posledních několika týdnech usadila. Sami musíte uznat, že hůře si snad už ani vybrat nemohla. Respektive mohla, tu termínovou neděli, ale to už by zase takový rozdíl nebyl.

Tím nechci tvrdit, že jinak není na tomto vydání nic výjimečného. Naše články mají vždy nějaké to kouzlo a něco do sebe. Minimálně pro naši redakci je každé vydání výjimečné. Tohle ač je skromné, bylo vytvořeno za pouhé 3 dny. Samozřejmě, že předcházející týden na dopsání článků nemusím počítat, neboť všichni klasicky dělají vše na poslední chvíli. Včetně mé maličkosti. Ale je skutečně obdivuhodné, co se dá za 3 dny všechno dokázat. Ještě v pondělí se na mém stole povalovaly jen prázdné hrnky od kakaa. Ve večerních hodinách přibylo pár článků a v úterý večer už jsem měl na stole vše kompletně připraveno na vydání. Je skutečně vidět, že když se chce, všechno jde.

Díky píli těch několika členů redakce se můžete začíst do nových článků, které vám doufám ukrátí čekání na to opravdu speciální vydání, které se pomalu ale jistě blíží!

Za redakci Corvina Declaratio,
Dunstan Merryweather

Havraspárský web se probudil k životu

Stvořit havraspárský svět bylo v plánu již od Léta 2012, kdy ho koleji přislíbila madam Larrie Larstonová a John Werewolf. Dlouho se s webovými stránkami zápasilo, ale nakonec vše dobře dopadlo!
Jak se tedy nový kolejní web líbí?

zobrazit
2
Rhenaya Elle Ketteridge

Sovy bez práce

V minulém vydání jsem psala o tom, jak to u nás v sovincích vypadá, jakými druhy sov se kdo chlubí a jak občas zapomínáme na ty naše nejvěrnější. Mysleli jste si, že je soví téma vyčerpané? Omyl! Články o sovách nikdy nemohou dojít! Vždy jich bude více než dostatek! Jinak doufám, že jste si každý našel tu svoji první sovičku a náležitě ji rozmazlil, teď je čas jít dál. Co nás dnes čeká? No, pokud nebudete pokračovat v čtení, tak to nezjistíte!

zobrazit
1
Any Dawson

Podivuhodné entity: V dračím objetí

Bradavice byly odjakživa místem, kde studovali výlučně lidé. Postupem času se ovšem tato tradice mění a mezi námi se procházejí skutečně velice zajímavé a mnohdy i podivné bytosti. Vybral jsem tedy jednu z nich a podrobil ji menšímu výslechu, abych se dozvěděl, jak se jí na naší škole daří a jaký je její životní příběh.

zobrazit
2
Dunstan Merryweather

Rosmerta slaví úspěch

Je to už nějaký ten pátek, co byla ke Třem košťatům přivezena várka zbrusu nových stolů. Ti, kdo si do těch starých ryli klasickou hospodskou docházku, mají smůlu, protože to je nyní přísně zakázáno! A ti ostatní? No, snad mají z nového vybavení radost.

zobrazit
1
Edmund Heusinger

Kreativní řádění

Už je to dlouhá doba, kdy náš časopis naposled uspořádal nějakou pěknou soutěž. A tak jsme se to rozhodli napravit! Máte nyní možnost zúčastnit se soutěže hned ve dvou kategoriích a získat za svou námahu pěkné ceny. Tak jen čtete dál a zjistěte, co že se to po vás vlastně chce!

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Havraspárské famfrpálové trio

V Havraspáru se začátkem školního roku udála nejedna změna. Vystřídalo se nejen vedení koleje, ale uvolnilo se i místo kapitána famfrpálového týmu. Dlouholetá kapitánka Miška se vydala cestou odpočinku a hejno havranů se sneslo na hřbet mladé a odvážné Effie. Není na to však sama, jelikož do funkce zástupkyně byla jmenována zkušená odrážečka Elysion a místo poradce hry zaujal stratég Wayna.

zobrazit
2
Nicolette Marique Leroy

Bradavice se nevzdávají

Lék na bradavice již dávno spatřil světlo světa, ovšem ty zatracené potvory ne a ne padnout a svůj boj vzdát. Neustále se pokoušejí dostat ven z ošetřovny a rozpoutat novou vlnu nákazy. Proč s tím nikdo nic nedělá? A jak dlouho budeme muset schovávat obličej pod ochrannou roušku?

zobrazit
0
Dunstan Merryweather
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Dunstan Merryweather
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Calwen Silvernose, Dunstan Merryweather, Larrie Larstonová
Ilustrátoři: Dunstan Merryweather, James Watfar
Autoři článků: Any Dawson, Dunstan Merryweather, Edmund Heusinger, Nicolette Marique Leroy, Rhenaya Elle Ketteridge

Poděkování: Dnes bych chtěl velice poděkovat redakčním hodinám, které se v minulém týdnu zastavily. Kdykoli se teď na ně podívám, mám dojem, že nemusím nikam spěchat, neboť mi čas neprotéká mezi prsty. Konečně mám tedy času na zbyt!