CD Speciál - Strašispeciál
Konečně jsme se dočkali toho velkého dne, kdy se radost snoubí se strachem a děs přichází ruku v ruce se smíchem a zábavou. Halloween přišel a zase odešel tak jako každý rok a zanechal za sebou jen nekonečné množství vydlabaných dýní a srdečních infarktů. Speciální výzdoba je již s největší pravděpodobností uklizená a všichni pavoučci, netopýři i černé kočky jsou zase jen a pouze obyčejnými zvířaty. Příští rok se ovšem opět změní v hrůzu nahánějící nestvůry a tvory spolčené se zlými duchy. Sám sebe se musím ptát, jak to jen dělají, že na sebe pozornost démonů poutají jen jeden den v roce. Než se však vrátíme k běžnému dýněmi nerušenému životu, ohlédněme se za posledním závanem halloweenské atmosféry.

Nikdo z nás ale nesmí zapomenout ani nato co nás v tento sváteční čas ještě čeká! Vždyť zítra je den, který patří jen a pouze duchům! Je to jene doba, kdy se jich máme bát. Je i čas zavzpomínat na ty, kteří již přešli na druhý břeh. Někteří se zjevují neustále, jiní na shledání s námi teprve čekají a pro vaše vlastní dobro doufám, že ještě nějaké to desetiletí čekat budou. Jakmile tedy dočtete články plné strašidel a nestvůr vydejte se na stezku odvahy vedoucí na hřbitov s jediným cílem - zapálit svíčku.

Věřím, že ze článků, které se v tomto vydání nachází si každý vybere nějaký, do kterého se s chutí začte. Ať už toužíte po kulinářském zážitku nebo bláznivém reportu z havraního srazu. Pro každého se najde něco neboť náměty jsou různorodé avšak svým způsobem propojené. Popadněte tedy hrnek horké čokolády, usaďte se k teplému krbu a za svitu svíček zabořte svůj nos do stránek našeho časopisu. Avšak pozor! Za mráz, který vám bude běhat po zádech žádnou odpovědnost neneseme!

Strašidelné počtení vám přeje,
Dunstan Merryweather

Bradavická strašidelná móda

Poslední den v říjnu se již několik let na Příčné ulici objevuje krámek číslo 23 U veselé dýně. Na svých pultech nabízí oblíbenou strašidelnou halloweenskou kolekci, která je k dostání jen a pouze v tento magický čas. Každým rokem přibývá nových kousků oblečení již k těm tradičním, tudíž shopaholici mají rozhodně z čeho vybírat. Sortiment je opravdu rozsáhlý – oblečení, doplňky, dekorace, cukrovinky a mnoho dalšího.

zobrazit
3
Nicolette Marique Leroy

Nestvůrní obyvatelé temných zákoutí: Děsí nás krvechtivé příšery nebo jen vlastní strach?

Zažili jsme to všichni. Někdo tomu čelil jako dítě a s přibývajícím věkem postupně zapomněl, někdo si ještě dnes pamatuje, jak kdysi se strachem v očích mžoural do tmy, muchlal poslintaného plyšového medvídka a s hrůzou očekával, co na něj odkud vyskočí. Někdo si svoji noční můru ponechal dodnes a i v dospělém věku stále podléhá dětskému strachu.
Zažili jsme to všichni a kdo tvrdí, že ne, ten je ušmudlaný kapsolhář. A o čem, že to tedy mluvím? Zajímavá otázka. Přečtěte si o tom.

zobrazit
2
Nicole Landin

Duchové a pravda o jejich smrti

Šestice nejznámějších duchů z knih o Harrym Potterovi: Šedá dáma, Krvavý baron, Skoro bezhlavý Nick, Tlustý mnich a samozřejmě i Ufňukaná Uršula a poltergeist Protiva. Kdo by je neznal! Pojďme si společně připomenout okolnosti jejich úmrtí. Proč a jak zemřeli?

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed

Sedmero vypravuje

Nachystejte si talířek plný sušenek a hrníček krásně vonící čokolády, posaďte se a přečtěte si příběh, který se havranímu Sedmeru údajně skutečně stal!

zobrazit
0
Mary Anne Montague

Zapomenuté tajemství Chroptící chýše

Znáte všechny strašlivé a děsuplné příhody tajemného domu v Prasinkách? Neznáte! Dům je obestřen hrůzami, o kterých se nezdá ani nejotrlejším kouzelníkům. Odkryjte závoj tajemství další z mnoha mrazivých legend.

zobrazit
0
James Watfar

Halloween – americký kýč, nebo něco víc?

Už je to tu zase! Na každém kroku zakopáváme o dýně, netopýry, nevzhledné (tedy opravdu škaredé) čarodějnice, černé kočky a všemožnou další havěť. Několik z nás určitě napadne „zase další americkej kýč“. Dá se tento svátek tak jednoduše zaškatulkovat do už tak plné škatulky amerických kýčovitostí, nebo se na něj dá najít i jiný úhel pohledu?

zobrazit
0
Any Dawson

Jihlavské podzemí

Máte pro strach uděláno, nebo se naopak bojíte rádi? Rádoby "strašidelné" domy, které stvořili mudlové jsou vám pro smích a rádi byste zažili něco opravdu podivného na vlastní kůži? Chcete vidět nějakou zvláštnost na vlastní oči? Pojďte se vypravit do jihlavského podzemí.

zobrazit
2
Edmund Heusinger

Havraspražský slet byl úděsný!

Halloween je především svátkem strašidel. A strašidel je Havraspár plný! Ne, dobře. Znovu a lépe. Halloween je především svátkem strašidel, a tak jsme se rozhodli, že uspořádáme bubákovský sraz všech andělských modrých tváří a obšťastníme mudlovstvo svým srazem. A že to byl jeden velký horor, to potvrzují následující řádky i usvědčující fotografická dokumentáž!

zobrazit
3
Larrie Larstonová

Dýňová polévka třikrát jinak

Dýňová polévka se sice dostává do našich kuchyní pomalu, ale zato jistě. Začíná to být tak trochu trendy záležitost a je možné, že jste ještě nevěděli jak na to, nebo jste hledali odvahu. Já jsem se obětovala a vyzkoušela tři různé recepty, takže pokud hledáte inspiraci, čtěte dál!

zobrazit
0
Any Dawson

Halloweenský kolejní večírek

Ani havraspárští studenti neotáleli s přípravami halloweenských oslav. Poté, co byl na Příčné ulici otevřen krámek U veselé dýně, kde jsme mohli nakoupit strašidelné oblečení, se všichni převlékli do tematických modelů a pustili se do bláznivého juchání a oslavování.

zobrazit
1
Mary Anne Montague

Šibeniční termíny

Nemůžeš spát, z noční můry se probudíš do zlého snu a nemáš se kam schovat. Zadýchaný si sedáš na postel, po zádech ti stékají studené kapičky potu. Uprostřed temné noci si vzpomeneš na to datum, 7. spadena. Den, kdy ses upsal ďáblu...

zobrazit
0
Edmund Heusinger

Duchové na Hogwarts

Znáte je. Takové ty zvláštní postavy, co se někdy objeví, vystraší prváky a pak zmizí kdovíkam. Někdo jim závidí. Ten jejich posmrtný stav, žádné úkoly, žádné starosti, žádný stres ze smrti... Jak se k těm honosným pozicím dostali? Jaká muka přetrpěli, aby opustili svět živých a vydali se do říše duchů, dušiček a dušínek?

zobrazit
1
Mariella de Nebe

Havrani a dýně kam se jen podíváš!

Naše halloweenská minisoutěž skončila s úderem včerejší půlnoci. Nyní se i vy můžete pokochat pohledem na vydlabané dýně svých spolužáků a veselé obrázky halloweenských havranů.

zobrazit
1
Corvinus Declaratio

Halloweenské strašidelné zvěrstvo

Vždycky jste si mysleli, že jsou všechny ty černé kočky, pavouci, hadi, žáby i netopýři zlá stvoření, která budí ve všech oprávněnou hrůzu? Nemůžete být ale víc na omylu! Nenechejte se dále šálit a přečtěte si pravdivé příběhy nevinných zvířátek, kterak k nemilé pověsti přišla.

zobrazit
0
Effie Melissa Jayce

Tváří v tvář vlastnímu strachu

Při pomyšlení na konec října se mnohým z nás jistě vybaví Halloween a vše s ním úzce spjaté. Neodmyslitelné jsou dýně, ze kterých jde uvařit spousta chutných pokrmů, ale též si je můžeme vydlabat a vyřezat do nich děsuplný motiv, dále mlsání dobrot, vytváření strašidelných kostýmů a masek, vyprávění hrůzu nahánějících historek a mnoho dalšího, co souvisí s tímto obdobím. Nesmím opomenout zmínit ani duchy, nestvůry, příšery, bubáky (o nichž další odstavce budou) a jiné existence a nadpřirozené bytosti.

zobrazit
0
Nicolette Marique Leroy
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Dunstan Merryweather
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Calwen Silvernose, Dunstan Merryweather, Larrie Larstonová
Ilustrátoři: Larrie Larstonová, Nicole Landin
Autoři článků: Any Dawson, Dunstan Merryweather, Edmund Heusinger, Effie Melissa Jayce, James Watfar, Larrie Larstonová, Lilien Emity Meissed, Mariella de Nebe, Mary Anne Montague, Nicole Landin, Nicolette Marique Leroy

Poděkování: Dnes děkujeme všem dýním, duchům, čarodějnicím i strašidlům za to, jaký Halloween pro nás připravili a jak se starají o to, abychom se nikdy nepřestali pořádně bát a to hlavně ve tmě. Posíláme pozdravy i netopýrům, pavoukům, ropuchám či černým kočkám za pověry a strach, který nepřestávají šířit, ačkoli to rozhodně není jejich přirozená vlastnost.