8/2014
Nějakým nevysvětlitelným způsobem se stalo, že mi listopad doslova proklouzl mezi prsty. Vlastně se nevypařil z kalendáře pouze mně, ale i celé naší redakci. Možná na nás zkrátka dolehla pověstná podzimní únava, a tak bylo třeba si před tím konečným bojem s úkoly, zkouškami a esejemi trochu odpočinout. Samozřejmě, že odpočinku není nikdy dost, ale abychom přece jen nezaspali celý podzim, muselo pár vzácných okamžiků vhodných k lenošení padnout na přípravu tohoto vydání.

Vždyť zima se k nám blíží mílovými kroky a já skoro ani neměl čas obdivovat krásu zbarveného listí nebo podzimních deštíků (které se nejlépe obdivují hezky v suchu, teple a přes tlustou vrstvu okenního skla).

Brzy už se budeme všichni zaobírat sněhem, námrazou na chodnících, která slibuje elegantní pád na královské pozadí, a samozřejmě i časem Vánoc. Než ale nastane to pravé prosincové šílenství, máme pořád ještě možnost utíkat ven a za větrného dne pouštět draka, rozkopávat hromady čerstvě shrabaného listí nebo si jen tak skákat přes kaluže. Jakmile totiž napadne sníh a louže pokryje vrstva ledu, je podzimním radovánkám konec. A když se podívám v tuto chvíli z okna, pravděpodobně to nebude trvat dlouho! Minimálně co se toho ledu týče.

Ještě předtím, než opustím slastné chvilky nicnedělání, a ponořím se do víru konce školního roku, bych vám chtěl popřát příjemné posezení a počtení nad nejnovějšími články. Čtěte, prohlížejte, užívejte si je, protože nikdy nevíte, kdy se nové vydání objeví. Lenora zkrátka číhá všude a v naší redakci se jí obzvláště líbí. Kdo by se jí také divil, když je tam takové pěkné teplíčko?!

Za redakci Corvina Declaratio,
Dunstan Merryweather

7 důvodů proč miluji termínovou neděli

Pojem „termínová neděle“ vyvolává jen dva druhy emocí. Někdo ji miluje a ten zbytek ji nenávidí. Vzhledem k tomu, že patřím do té první skupiny, bylo naprosto jasné, že si náš šéfredaktůrek zvolil právě mě (= já jsem ta vyvolená!), abych vám svoji lásku nastínila v tom nejlepším světle. Snad se mi povede přesvědčit pár odpůrců o tom, že termínovka je vlastně hrozně fajn.

zobrazit
5
Any Dawson

Godrikův Důl: „Kdo v tobě přebývá?“

Pokud vás zajímá, jak to vypadá na pozemkovém úřadě v Godrikově Dole, ale nechce se vám riskovat další nebezpečná cesta nekontrolovatelným vozíkem po namrzlé trati, přijde vám vhod tento článek. Můžete totiž zůstat pěkně v teple u krbu, upíjet oblíbený mok, ujídat milované sušenky a hlavně se zahloubat do tajů tamních nemovitostí.

zobrazit
7
Lilien Emity Meissed

Podzimní hastrošení

Podzim už je skoro za námi a náš časopis se ještě pořádně nepodíval na zoubek poslední kolekci Příčné ulice. No a to bych vám nemohl udělat! Vnucovat někomu svoje názory se totiž řadí k jednomu z mých nejoblíbenějších koníčků! Navíc kdo jiný by vám odhalil tajemství výroby a vzniku těchto prazvláštních kousků? Nikdo! To jen já, já a já vám povím pravdu a víc než pravdu!

zobrazit
1
Dunstan Merryweather

„Nejradši vyvádím kulišárny,“ říká prefektka Nicole!

Statečná šelma se štětcem v ruce, která nedávno dostala na hruď těžkou stříbrnou placku. Bude hýbat světem, nebo udrží vody Havraspáru mírumilovné a klidné? Co stojí za výpadky v její paměti a proč se bude tolik divit při čtení tohoto rozhovoru? Podívejte se s Corvinem blíže na zoubky Nicole Landin a objevte, co na sebe prozradila!

zobrazit
2
Effie Melissa Jayce

Modrým perem: Vyznání

Milostný dopis psaný modrou rukou tomu nejúžasnějšímu muži pod Sluncem!

zobrazit
4
Larrie Larstonová

Tréninky Modré letky

V době, kdy čtete tento článek, má Havraspár za sebou již druhý zápas. Takže by bylo zbytečné zvát naše čtenáře, aby přišli povzbudit tým, kterému fandí – nejlépe tady Havraspár.
Přestože se teď bude psát především o famfrpálu a proběhlých zápasech, není toto téma náplní článku. Čísly hemžící se články, hodnotící tým jako celek i jednotlivé hráče, hledejte jinde.

zobrazit
4
Edmund Heusinger

Kde se to tam bere?!

Každé ráno připlave ke břehu jezera v Godrikově Dole nějaký poklad. Jednou je to roztrhaný kus oblečení, jindy zase hrudka zlata nebo stonek rostlinky. Kde se to tam ale vzalo? Odkud to pluje? Osmělte se, otužte se a pojďte s námi nahlédnout pod jezerní hladinu.

zobrazit
2
Mary Anne Montague

Už máš nakoupené dárky?!

Předevčírem jsem si šla sednout na jednu ze svých denních dávek kávy, když se přiřítila kamarádka a ještě než si sedla, tak z ní stihlo vypadnout: „Právě jsem dořešila Vánoce, už máš nakoupené dárky?“. V tu chvíli jsem myslela, že po ní něco hodím, ale pak jsem si uvědomila, že toho kafe by bylo fakt škoda, a nic jiného na stole nebylo. Jak to tedy je, mám, nebo nemám? Co mám, je nutná potřeba sdílet rozhořčení!

zobrazit
2
Any Dawson
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Dunstan Merryweather
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Dunstan Merryweather, Larrie Larstonová
Ilustrátoři: James Watfar, Larrie Larstonová
Autoři článků: Any Dawson, Dunstan Merryweather, Edmund Heusinger, Effie Melissa Jayce, Larrie Larstonová, Lilien Emity Meissed, Mary Anne Montague

Poděkování: Dnes je zapotřebí poděkovat jak podzimní únavě, která nás propustila ze svých spárů, tak hrníčkům, džbánům i kotlům nejrůznějších horkých nápojů, které nás udržely vzhůru. Ať už to byl čaj, kakao, čokoláda nebo káva, hluboce se klaníme a děkujeme!