CD Speciál - Vánoční speciál
Za oknem sice sníh nepadá,
a od bláta je zahrada,
i přesto však Vánoce tu jsou,
přináší náladu veselou.

Už stromky září na sto honů,
každý rychle pospíchá domů.
Z mše půlnoční i vycházky,
všichni se těší na svátky.

Cukroví kupa, pohádek kopec,
ponožek svátečních celý ranec.
V posteli tráví se nejlépe čas,
na to se těší každičký z nás.

Pod dekou hřejivou s hrnečkem čaje,
dotkne se hnedle každičký ráje.
Koledy pak všude zní,
a šíří pohodu vánoční.

Ještě než půjdeš dnes večer spát,
měl by ses k nebi zadívat!
Zamávat Fleutýně a díky říct,
vždyť za své dárečky nechtěla nic.

Kouzelné a krásné Vánoce vám všem přeje redakce Corvina Declaratio!

Havraspárský vánoční sraz

Když chcete zorganizovat kolejní sraz, je třeba si najít nějakou dobrou záminkou. A co je lepšího než blížící se Vánoce? Hororový sraz snad všichni přežili bez dlouhodobějších psychických následků a tentokrát byla hlavní myšlenka jasná: Zastavit se v předvánočním shonu, sejít se, nacpat se vším možným i nemožným (na havrsrazech to už ani jinak nejde) a hlavně odpočinout si obklopení mo(u)drou rodinou. Dawsonová byla pověřena, aby vše zdokumentovala a napsala článek. Dostala nakázáno, aby byla hodná, tak uvidíte, zdali se mi to povedlo.

zobrazit
3
Any Dawson

Nacpeme se!

Vánoce a jídlo, téma vděčné a věčné. Jídlo patří k Vánocům mnohem víc než dárky, klid, mír, štěstí, rodina, přátelé, radost, koledy, vůně jehličí a podobné malichernosti bez špetky duchovního smyslu. Věnujme tedy nejdůležitější části Vánoc patřičnou průpravu a podívejme se, jak se s vánočním hladem popasovat.

zobrazit
0
James Watfar

Sobí Vánoce

Daleko na severu lze potkat zvláštní tvory. Soby. Podivná, ohromná zvířata, která jsou pro řadu mudlů jedním ze symbolů Vánoc. Jak si ale žijí kouzelní sobi, když na rozdíl od svých mudlovských kolegů nemusí tahat žádného tlouštíka s kupou dárků?

zobrazit
0
Mariella de Nebe

Milá Fleutýno!

Většina z nás má už své vánoční dárečky dávno rozbalené a v sovinci se jim tetelí blahem nový přírůstek. Ale je to přesně to, co jsme si přáli? Nahlédněte s námi do dopisů pro Fleutýnu od některých členů naší redakce. Po čem skutečně o Vánocích touží?

zobrazit
3
Dunstan Merryweather

Pohádkové čtení

Stává se novou tradicí Corvina Declaratio očarovat o Vánocích čtenáře pohádkovou atmosférou. Nechte se i letos nalákat na střípky pohádkových světů, na příběhy, se kterými usednete do ticha studených rán a dlouhých večerů. Podívejte se, čím zalistovat, až se vánoční rozruch rozplyne a zbude vám chvíle na toulky pohádkami.

zobrazit
0
James Watfar

Vánoce jak pro skřítka

Milí čtenáři, teď když listujete novým vydáním Corvina, máte už zřejmě rozbalené dárky, nohy na stole, vedle nohou cukroví a kávu. Je vám asi hodně dobře v tom pohodlném křesle u ohně kolejního krbu… NESPĚTE! Já vím, že vám padá hlava, kdo by v takovém pohodlí neusínal. Myslete na to, že abyste se měli takhle dobře, musela, vlastně ještě musí, být na nohou celá armáda skřítků.

zobrazit
0
Edmund Heusinger

Dawsonovský návod jak přežít hradní Vánoce

Jsou tu Vánoce! Svátky klidu, míru, pokoje, nicnedělání, nasávání té správné atmosféry a užívání poklidu. Hm, ne! Tak to není! Všichni vám lžou! Jestli se tedy plánujete dožít nového roku bez psychické újmy, nezbývá vám nic jiného než číst dál!

zobrazit
2
Any Dawson
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Dunstan Merryweather
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Dunstan Merryweather, Larrie Larstonová
Ilustrátoři: Larrie Larstonová, Nicolette Marique Leroy
Autoři článků: Any Dawson, Dunstan Merryweather, Edmund Heusinger, James Watfar, Mariella de Nebe

Poděkování: Každému musí být jasné, že v tento sváteční den, nemůžeme poděkovat nikomu jinému než naší milované Fleutýně!