2/2015
Drazí a trpěliví čtenáři!

Školní rok se přehoupl do své druhé poloviny a není lepšího způsobu jak to oslavit než dalším vydáním našeho časopisu. Všichni samozřejmě víme, že jich prozatím moc nebylo, ale o to víc je další nové číslo speciální a unikátní. Všichni si navíc zasloužíme odměnu za ta kvanta odevzdaných úkolů. Není to skutečně žádná legrace. Termín co termín zasedáme v poslední možný den odevzdání k prázdným pergamenům a plníme je slovy, která prýští z ještě prázdnějších hlav. Mnohdy se jedná o myšlenky naprosto originální a v některých případech dokonce geniální. Často nás samotné překvapí, co jsme to nakonec vlastně vyplodili.

To lepší ale přichází až později. V době, kdy je všechno odevzdané a na stole se povaluje jen várka nových úkolů, na které nemusíme dalších 14 dní ani pohlédnout. Nastává totiž doba, kdy můžeme bezstarostně a bez výčitek odpočívat a čerpat síly na tu další náročnou neděli. V letošním roce jsou přeborníky v odpočívání právě havraspárští. To dokazuje nejen stav bodovacích hodin, ale i zvuky spokojeně oddechujících a v Hajánkově se potulujících členů zasedačky a především naší redakce.

Prozatím je ve hvězdách, kdy se konečně vrátíme do normálního stavu a ostatní obyvatele hradu nás budou vídat opět ve skvělé formě. Zatím se zkrátka budete muset smířit s našimi nepřítomnými výrazy a občasnými výpadky pozornosti. Je navíc naprosto nerozumné po někom takovém požadovat urychleně nějakou práci, neboť na tu je třeba se řádně připravit. Nejprve se musí vše promyslet, pak naplánovat a poté odkládat tak dlouho, dokud je to možné.
Radil bych vám, abyste si tedy užili toto naše vydání, protože nikdy nevíte, kdy přijde to další.

Ale tak, třeba překvapíme...

Pěkný den přeje,
Dunstan Merryweather

Martin Javor: Havraspár je stále moje kolej, knihomolem zůstávám

Knihovník Martin Javor je jeden z řady zaměstnanců školy, který začínal, stejně jako my, v Havraspáru. Na konci školního roku se mu dostalo nejvyššího vyznamenání v podobě Řádu kouzelnického pera, po necelém roce působení v knihovně.

zobrazit
0
Edmund Heusinger

Šokující reportáž z narozeninového mejdla madam kolejní!

Naše drahá madam kolejní slavila v měsíci březnu xypsilonté výročí sedmnáctých narozenin. Redakce si plně uvědomuje, že o tuto kolejní slávu byl hrad ošizen, a přinášíme alespoň reportáž o tom, co se za branami kolejky dělo či nedělo.

zobrazit
1
Any Dawson

Rozhovor s bodovacími hodinami

Začtěte se již podruhé do netradičního rozhovoru. Odhalte lidem dosud skryté myšlenky věcí, které každým dnem beze slova míjíme. Přesvědčte se, že je mnohem zajímavější slova neopomíjet.

zobrazit
13
James Watfar

Sežeňte Krysaře! Hrad je zamořen

Krysa kam se podíváš. Krysa na stromě, na střeše, krysa prohánějící svého majitele. Krysa obědvá místo svého majitele, krysa se obléká místo svého majitele. Najednou není ochočená krysa, ale majitel. Co s námi bude?

zobrazit
1
Edmund Heusinger

Jane Patricia Vamos

Madam Mintaka se vydala na dlouhý zájezd za tučňáky, a tak její místo znalce tarotu převzala mladá učitelská krev - slečna Jane Patricia Vamos. Podívejte se jí s námi na zoubek. Nebo snad do karet?

zobrazit
0
Mary Anne Montague

Složitosti vlasového stylingu

Vlasy. Někdo je má dlouhé, jiný krátké. Někdo světlé, jiný tmavé. A každý se o ně staráme trochu jinak. Jsou tací, kteří je nechávají růst jako dříví v lese, a jiní jim naopak věnují až zbytečně mnoho času a péče. Řekl bych, že ani jedna situace není ideální. Nikdo s nimi ale nemá tolik starostí jako já!

zobrazit
1
Dunstan Merryweather

Zpověď havraního draka Šmaka

V Havraspáru došlo začátkem roku k několika změnám. Jednou z nich bylo jmenování nové skrblice modrého trezoru. Funkci havraspárské pokladnice, správkyně kolejního kumbálu a společnice Corvino Candora zaujala průbojná mladičká duše Mary Anne Montague.

zobrazit
1
Nicolette Marique Leroy
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Dunstan Merryweather
Zástupce šéfredaktora: Edmund Heusinger
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Dunstan Merryweather, Larrie Larstonová
Ilustrátoři: James Watfar, Larrie Larstonová
Autoři článků: Any Dawson, Edmund Heusinger, James Watfar, Mary Anne Montague, Nicolette Marique Leroy

Poděkování: Za toto vydání by snad mělo děkovat samotnému Bohu! Případně Bohyni nebo Bohům. Záleží jen a jen na tom, v co vlastně věříte.