3/2015
A je tady poslední termín. Na stolech se nám objevila zadání posledních úkolů a termín pro dodatečné odevzdání veškerých omluv začal nemilosrdně odtikávat. To, co jsme celý rok poctivě odkládali a omlouvali, už se dál odložit nedá. Nezbude nám nic jiného než se chopit prázdných pergamenů s rudě řvoucím nadpisem, který hlásá něco o dodatečném odevzdání, a napsat všechno, čemu jsme se tak úspěšně vyhnuli. Anebo se spokojit s tím, že předmět dokončíme s minimálním povoleným počtem odevzdaných úkolů. To už je věc každého.

V tomto ohledu je ale Havraspár nekompromisní. Žádný předmět není úspěšně ukončen, pokud nejsou odevzdány všechny úkoly a nejsou všechny ohodnoceny tou nejvyšší známkou. Může se zdát, že jsme tento rok věnovali odpočinku a školní dění nás příliš nezajímá, ovšem i nezájem má své hranice. Můžeme spát, můžeme ležet v komatu nebo nás může klidně zasypat lavina, ale nemůže se stát, že by nás potkala špatná známka na vysvědčení. Nedejmerlin, kdyby někdo předmět třeba nedokončil. Nejenže by to bylo nehorázné plýtvání havraspárským talentem na jakékoli studium i psaní, ale to, že daná osoba celý rok zabírala místo ve třídě jiným nadějným studentům, je přímo hřích. A to ani nemluvím o vyhazování galeonů z okna. Za to by Candor každému pěkně nafackoval. A když se tenhle havran rozpřáhne, má pořádnou ránu. Však to vím, za svůj studentský život jsem si dovolil jednou jedinkrát odhlásit předmět. Víckrát už se to nestane.

Čeká nás tedy spousta hodin, kterou budeme trávit u svých stolů a se svými kalamáři i brky. Je tedy ideální čas užít si poslední relativně volné chvilky klidu a věnovat se také čtení něčeho jiného, než jsou poznámky z výkladů a nejrůznější zadání úkolů. Ideálně by k tomu mohlo posloužit právě toto nové vydání našeho kolejního časopisu. Snad se vám při čtení jednotlivých článků podaří alespoň na chvilku zapomenout na tu hromadu práce, která nás všechny před koncem roku čeká.

Za redakci Corvina
Dunstan Merryweather

Havraspár se zbláznil! Nosí jenom pyžamo!

Ano, i tak se může jevit současná situace v modré koleji. Modré slečny běhají po škole v košilkách, zdravotník šílí, protože mají všichni rýmu, a podezřelého úboru si všímá celý hrad. Co si o tom myslíme my, zbytek hradu a jak nám to sluší? Čtěte dál!

zobrazit
2
Any Dawson

Havraspárští doporučují I.

Nevíte, jak přežít deštivé odpoledne, čím ucpat mezeru v knihovničce nebo jak strávit mísu popcornu a dlouhou chvíli? Nevadí, redakce Corvina Declaratio se usnesla oblažit hrad svým vytříbeným kulturním vkusem a cítěním! Nechte se inspirovat.

zobrazit
1
James Watfar

Mo(u)dré klepadlo: Boj je marný!

Už je to nějaký ten čas, co mě klepadlo naposledy pustilo mezi havránky do kolejní místnosti. Když to tak počítám, již je to třetí hogwartský rok a já pořád doufám, že se mi ho jednou podaří ošálit. Zatím je ale neoblomné. A o tom bude celý tento článek!

zobrazit
1
Lilien Emity Meissed

Těžká dřina: Průzkum tajemného schodiště

Každý to známe. Brzy ráno se ještě polospící a jen polobdící suneme směrem k Prasinkám, kde nás čeká další z nekonečné řady menších brigádních úkonů. Většinou sáhneme po nabídce, která vyžaduje činnost, již už dávno a dokonale ovládáme. Co ale dělat, když už nám někdo naši oblíbenou brigádu vyfoukl? Co když už není na tajuplném schodišti nic ke zkoumání?

zobrazit
1
Dunstan Merryweather

Co by nikdy neřekla...

Nedávno se nám během náročného povalování se, chytání lelků, nicnedělání, odpočívání a dalších náročných aktivit podařilo najít si čas na hru "co by nikdy neřekl/a". Jako první nás napadla naše nejdražší madam kolejní, takže chcete-li vidět, jak se na madam Lastonovou dívá její vlastní kolej, čtěte dál!

zobrazit
3
Any Dawson

Sladké nicnedělání. Nebo ne?

I dostihový kůň si prý musí občas oddechnout. O tom žádná. Nejsem žádný expert přes koně a už vůbec ne přes dostihy, ale podle mě není zrovna nejlepší doba na oddech v době dostihu. Na první pohled by se mohlo zdát, že Havraspár spí ve své věži, jak šípková Růženka… ve své věži. Ovšem když budeme tento výrok brát doslova, nepřečte si nikdo ani tento článek. Takže, co se vlastně děje? Jsou mezi modrásky ještě nějací živí, nezarostlí pavučinami?

zobrazit
1
Edmund Heusinger

Je Matthew Whitecrow nadčlověk, nebo tučňák?

Všichni jsme si rovni, ale někteří jsou si rovnější. Všichni jsou v mrazáku zmražení, ale někteří jsou zmraženější, tedy spíše rozmraženější. Mysleli jste si doteď, že pro všechny fungují stejná pravidla? Chyba! Já vás přesvědčím o opaku.

zobrazit
2
Any Dawson

Útulek, nebo odkladiště?

Je nový institut skutečně tím pravým místem pro naše mazlíčky? Nejedná se pouze o snadný způsob, jak se těch starých a nechtěných zbavit? Ošetřovatelé Eda s Johankou nám nastínili, jak je to s útulkem doopravdy.

zobrazit
0
Saphira Crystal
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Dunstan Merryweather
Zástupce šéfredaktora: Edmund Heusinger
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Dunstan Merryweather, Larrie Larstonová
Ilustrátoři: James Watfar, Larrie Larstonová
Autoři článků: Any Dawson, Dunstan Merryweather, Edmund Heusinger, James Watfar, Lilien Emity Meissed, Saphira Crystal

Poděkování: Je samozřejmé, že poděkování patří hlavně těm, kteří se na tvorbě tohoto čísla podíleli. A tím nemyslím jen členy redakce, ale i ty co se svými úkony neúmyslně zasloužili o zajímavé náměty našich článků.