4/2015
Léto. Všechno nasvědčuje tomu, že konečně začíná. Dlouhé zimní kabáty a pláště teď zůstanou nějakou dobu založené ve skříních v obležení kuliček proti molům. Protože až do podzimu jich nebude třeba. Místo nich se na opěradlech židlí objeví lehká trička a novou podlahu pokoje už nadále nebudou tvořit tlusté pletené svetry, ale slabé svetříky.

I když to ale bude ještě nějakou dobu trvat, než si poprvé zaplaveme v jezeře Godrikova Dolu nebo se budeme opalovat na pláži Černého jezera v blízkosti obří krakatice, rozhodně nám to nebrání v tom, abychom začali dělat plány, jakým způsobem si to nadcházející léto užijeme. Většinu z nás už od něj navíc dělí jen a pouze závěrečné eseje potřebné k úspěšnému zakončení letošního studia.

I když jsou představy prvních prázdninových dnů lákavé a většina z nás je bude trávit v poloze v leže, která je naštěstí pro havraspárské knihomoly stejně vhodná ke čtení jako všechny ostatní, musíme si na její realizaci ještě počkat. Příliš totiž nevěřím tomu, že by měl někdo eseje hotové s takovým předstihem. Psaní závěrečných prací v poslední možný termín je totiž něco jako tradice. Je to stejné jako odevzdávat vypracování postupových zkoušek v poslední den termínu. Bylo to tak vždy a bude tomu tak i nadále. Ideální dobou k uzavření tohoto roku tak bude nadcházející víkend.

Do té doby máme poslední možnost odkládat práci na příští den a z příštího dne pak na ten další. Můžeme se děsit vstupu do pokojů, protože se na stole zlověstně vzpíná hora nepopsaných pergamenů, a naposledy v tomto roce můžeme prokrastinovat tak, jak se prokrastinuje pouze o termínovém víkendu. Následuje totiž dlouhá letní pauza, při které nás nic podobného nečeká.

Já i naši redaktoři vám v odkládání povinností rádi pomůžeme. Není nic, co bychom udělali raději. Místo zadání úkolů k dodatečnému odevzdání se raději začtěte do nového vydání a do nových objevných, humorných i naprosto seriózních a vážných článků.

Za redakci Corvina Declaratio
Dunstan Merryweather

Vliv Měsíce a Slunce na přípravu lektvarů

Měsíčku na nebi hlubokém, daleko vidíš, řekni mi řekni... jestli je dnes správná doba na přípravu Ropušího dryáku. Ach ano, už vidím! Ouplné lůny krásná tvář – tak bledě jasná, jasně bledá, jak milence milenka hledá – ve růžovou vzplanula zář. Budeme vařit Lektvar mládí.

zobrazit
2
Edmund Heusinger

Katastrofa! Vrchní hamižník už nepatří Havraspáru

Nějaký ten čas bylo v mamonářích jasno. Na špičce nejzazobanějších studentů si dlouhou dobu hověl modrý student a v poklidu si počítal svoje zlaťáčky, ve kterých se rád i koupal. Mám z důvěryhodných zdrojů, že ve svém trezoru i přespával. Avšak co osud nechtěl, jednoho dne z rána, ozvala se rána…

zobrazit
1
Lilien Emity Meissed

Chcete krysu, nebo aligátora? Aneb trénink mazlíčků v kostce

Dnes v článku zaplujeme do hlubin tréninků a závodů. Je lepší poslušný mazlíček, nebo agresor?

zobrazit
1
Saphira Crystal

Rozhovor s famfrpálovým hřištěm

Přichází již třetí rozhovor s hradním i mimohradním inventářem. Dnes s jednou z dominant kouzelnické školy, starým, dobrým a oblíbeným famfrpálovým hřištěm. Začtěte se do myšlenek místa, které bylo dějištěm tolika sportovních okamžiků.

zobrazit
2
James Watfar

Další rozhovor s famfrpálovým hřištěm

Nejde o tiskovou chybu ani sklerózu redaktora, tím méně šéfredaktora. Zcela netradičně se můžeme začíst i do dalšího rozhovoru se stánkem velkých famfrpálových bitev. Co přinese další posezení na rozpovídané tribuně?

zobrazit
7
James Watfar

Havroskop na kliden - klidno nebude!

Stojíme na prahu havraního léta, tedy sluncepalu, a kliden již netrpělivě převzal vládu nad dlouhým štěstenem. Teda, ne že by havraspárští letos neměli takový "kliden" celý školní rok, že ano. Hvězdné vibrace se ale přece jen změnily. Co vás následujících 30 dnů bude kde svrbět a soužit? Račte do naší věštírny!

zobrazit
3
Larrie Larstonová

Havraspárští doporučují II.

Prázdniny jsou už prakticky za rohem a brzy nastane doba, kdy budeme moci volný čas přehazovat vidlemi. Většina z nás už si dávno naplánovala, jak s takovým množstvím volna naloží. Ale co si takhle k nekončícímu lenošení a pozdnímu vstávání připsat na seznam i pár pěkných knížek? Havraspárští rádi nějaké tituly doporučí.

zobrazit
0
Dunstan Merryweather

Noční můra shopaholiků

Na Příčné je poslední dobou méně lidu než v knihovně. A není se čemu divit. Na regálech buď usedá prach nebo se tam povalují kousky, které svým stářím pomalu spadají do kategorie retro. Nejprve trpěli shopaholici, protože ti, jak známo, musejí nakupovat skoro pořád. Nyní už trpí i normální hradní osazenstvo. Tedy i ti, kteří s nakupováním problém nemají nebo svůj problém stále popírají.

zobrazit
1
Any Dawson

Rowenino schodiště trucuje!

Blažené skřípání a vrzání, které všem hlásilo „je čas na výlet“ už se dlouho neozvalo. Schody líně vedou, tam, kam mají vést, a celkově je s nimi nuda. Proč? Zjištění je překvapivé!

zobrazit
3
Edmund Heusinger

Léto bez celohradní soutěže

Bradavická čtyřka, Sedmiboj – kam se poděly? Hodilo snad vedení nohy nahoru, nebo jsme místo soutěží dostali krysy a nové sklepení? Pojďte s námi vyzpovídat fialové a pár studentů.

zobrazit
1
Mary Anne Montague
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Dunstan Merryweather
Zástupce šéfredaktora: Edmund Heusinger
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Larrie Larstonová
Ilustrátoři: James Watfar, Larrie Larstonová
Autoři článků: Any Dawson, Dunstan Merryweather, Edmund Heusinger, James Watfar, Larrie Larstonová, Lilien Emity Meissed, Mary Anne Montague, Saphira Crystal

Poděkování: Předně bych chtěl poděkovat prvním slunečním paprskům, které nás dokázaly vytáhnout z temných hradních chodeb a které nám všem vlily zase trochu života do žil.