5/2015
V poslední době jsou tím nejbezpečnějším a nejpříjemnějším místem chodby našeho hradu. Staré a obrovské kamenné kvádry zůstávají chladné i navzdory letnímu počasí a tak, i přes neustále hořící krby, se člověk nemusí obávat nesnesitelného horka. Většina už dávno vzdala snahy o ochlazení v Hanibalově jezeře, neboť cesta k němu je příliš daleká a příliš vyčerpávající. Mnohem snazší je zůstat zabarikádovaný v kolejní místnosti nebo v kabinetu, s vrstvou opalovacího krému na nose, schovaný pod velikým kloboukem a za obřími slunečnými brýlemi. Jen v takovém případě si může být člověk jistý, že se k němu všetečné a žhavé sluneční paprsky nedostanou.

Moudrá osoba podniká cestu pouze za jídlem a případně za účelem získání dalšího čtiva. Co jiného také v takovém počasí dělat? Dlouhé a nekonečně pomalu ubíhající dny je možné si zkrátit jedině četbou. A tak se den co den vydáváme do knihovny s nadějí, že knihu, po které toužíme, už někdo konečně vrátil. Cestou potkáváme studenty, kteří se před sluncem dostatečně nechránili a jejich spálená záda jsou pro nás potvrzením toho, že zůstat zalezlý ve studených chodbách sklepení s dobrou knihou je ta nejlepší volba, jakou jsme mohli učinit.

Pekelné počasí dokonce donutilo k práci i členy naší redakce, kteří se ujali brků a pergamenů jen proto, aby se mohli ochladit v jejím příjemném prostředí. Namísto oblíbené čokolády usrkávají ledový čaj a ledovou kávu, mezi psaním odstavců vykupují zásoby zmrzlinářů a v nutných tvůrčích pauzách se pokoušejí vykrást výrobník ledu. Chvalme tedy toto letní počasí. Díky němu vám mohu s radostí představit naše nové vydání a navíc! Jako bonus. Získala moje kůže skvělý bronzový odstín. Nevím co je lepší...

Každopádně vám ale přeji příjemné počtení!
S pozdravem,
Dunstan Merryweather

Manuál pro bezradné redaktory

V kouzelnickém světě bezradný redaktor neexistuje. Mimo těžkých tvůrčích krizí, kdy nás nenapadá ani jak sebrat ze stolu kalamář, pochopitelně. Ty je nutné prospat. Máme-li ovšem chuť, nemá šíře témat ve světě kouzel žádných hranic.

zobrazit
6
James Watfar

Prázdniny! Už zase?

Každý starší student to již zná. Čas, kdy ze stolů ve Velké síni zmizí poslední zbytky oschlých dobrot ze závěrečné slavnosti, kdy v kolejní místnosti zůstává stále ještě občerstvení z večírku, které už se pomalu vydává samo studentům naproti, čas, kdy červen, získá „-ec“, tedy čas, kdy začínají prázdniny.

zobrazit
2
Edmund Heusinger

Rozhovor s Moudrým kloboukem

Další díl rozhovorů s hradním inventářem je věnován vzácnému artefaktu. Každý z nás s ním mluvil, ale všichni na jediné téma. Rozšiřme si obzory a vyzpovídejme klobouk i mimo zařazování.

zobrazit
4
James Watfar

Nováčci v soubojáku

Co říkají na nové možnosti mladí a ještě nezkušení třeťáci, kterým se na začátku prázdnin otevřely dveře do Soubojového klubu? Líbí se jim sklepení, nebo se bojí sestoupit po jeho kamenných schodech a prozkoumat rozlehlé a spletité chodby?

zobrazit
1
Mary Anne Montague

Tmy se nebojíme!

Obyvatelé hradu musí vypadat k světu v každou denní i noční hodinu. Jak ale zkombinovat oblečení tak, abychom se ještě navíc nebáli tmy?

zobrazit
4
Edmund Heusinger

Havraspárští doporučují III.

Na trhu je k dostání spousta knížek různých žánrů. Člověk se až v záplavě všemožných knih ztrácí. Jakou z nich by si měl vybrat? Proto tu jsem dnes já a dovolím vám nahlédnout do mé knihovničky. Respektive spíše knihovny, protože do jednoho regálu se mé knihy už dávno nevejdou.

zobrazit
2
Saphira Crystal

Vzpomínáme na ztracené mládí

Byla jednou jedna hromádka kamení. Větším hromádkám se jí zželelo, a tak ji nechaly žít v iluzi, že je hradem. Nadšena z vlastní kamenitosti a hradnosti se pomalu zvětšovala a zvětšovala, až letos slaví celých jedenáct let své existence. Dávno už to není malá hromádka kamení, dnes už je bez nadsázky velkou hromadou kamení. Nicméně je důležité čas od času zavzpomínat na tu kamenitou cestu, která vedla až k dnešní podobě.

zobrazit
2
Any Dawson

Mazlíčci a jejich hradní móda

Všichni víme, že na našem hradě se kromě nezbedných studentů potulují též krysy. Je to už nějaký ten pátek, kdy se zde objevila první ochočená krysa a dnes už máme takovou krysí rodinku. Vzhledem k velké poptávce majitelů se začaly šít modely nejen pro hradní studenty a profesory, ale právě i pro jejich nové mazlíčky.

zobrazit
4
Saphira Crystal

To jsou jména!

Jak si většina z nás všimla, máme na hradě nové lososy. A nemyslím tím ty na talíři!
A jak už to tak bývá, každý losos se nějak jmenuje. To aby neměl špatný pocit, že se mu nijak neříkalo. Předtím, než ho sežer.. Co?!

zobrazit
1
Clea Haliová

Zkrácený termín a jeho následky

Zrovna tento rok měl až neobvyklý počet studentů více než dvacet předmětů. A to je skutečně spousta esejů a spousta pergamenů, které je třeba popsat. Co říkají na to, že se zrovna letos zkrátil esejový týden na polovinu?

zobrazit
1
Mary Anne Montague
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Dunstan Merryweather
Zástupce šéfredaktora: Edmund Heusinger
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Calwen Silvernose, Dunstan Merryweather
Ilustrátoři: James Watfar, Larrie Larstonová, Dunstan Merryweather
Autoři článků: Any Dawson, Clea Haliová, Edmund Heusinger, James Watfar, Mary Anne Montague, Saphira Crystal

Poděkování: Merlin žehnej zmrzlině, nanukům i ledové tříšti!