6/2015
Do konce prázdnin už příliš času nezbývá a nový školní rok téměř klepe na dveře našich ložnic a pelest našich postelí. Jistě by se na hradě našla spousta lidí, kterým by vůbec nevadilo, kdyby si mohli čas bez úkolů a učení o nějaký ten měsíc prodloužit, ale já na to mám poněkud jiný názor. Jen ať už školní rok konečně začne. Seznam knih, které jsem si chtěl přečíst, se děsivě zkrátil a je načase tuto činnost zase trochu omezit, aby mohl opět narůst do několika stránkového dokumentu. Obě poloviny mé sedací části jsou už natřikrát přesezené a otlačené a najít pohodlnou čtecí polohu je čím dál složitější. Vinou nekonečné spousty volného času už nemohu dokonce ani spát a probdělé noci trávím zíráním do kamenného stropu, jen abych pak mohl prospat polovinu dne. Tomu se říká ztráta času. A to už vůbec nemluvím o tom, o kolik výborných snídaní jsem se tímto prázdninovým režimem připravil.

Už aby tu byly nekonečné řady domácích úkolů a nikdy nekončící stohy zápisků z výkladů. Plnění studentských povinností člověka náramně vyčerpá a po takové náročné dřině se výborně spí. Už žádné probouzení desetkrát za noc, žádné převalování. Jen zdravý a tvrdý spánek.

Věřím, že podobné problémy má i řada dalších lidí. Nuda je zkrátka po tolika proflákaných dnech naším nejvěrnějším společníkem. A už je opravdu načase se jí zbavit. Ideálně jí někam zašantročit až do příštího léta. Můžete jí zavřít ke svým kostlivcům do skříně, zanechat jí v destinaci, kde budete trávit dovolenou anebo jí zaplašit nějakou zábavou a posledními letními prázdninovými radovánkami. V tom by vám mohlo částečně pomoci naše nové srpnové vydání. Články, které v něm najdete, jsou zaručeně neokoukané, originální a samozřejmě i velice zábavné. Ideální zbraň, kterou můžete proti nudě použít. Případně je jejich pročítání výborným způsobem jak strávit další z bezesných a probdělých nocí.

Za celou redakci tedy přeje příjemné počtení,
Dunstan Merryweather

Nováčci trpí! Všechno nové, zmatek a problémy!

Všechno je nové, jiné, divné, lidi jsou noví, jiní... To se pak nedivte, že jsou nováčci dezorientování. Vzpomeňte si na své první krůčky na hradě. Pomocná ruka byla to, co jste ocenili nejvíc. Proto jsem dala dohromady nejčastější problémy nováčků včetně rady, jak situaci řešit, zvládnout nebo alespoň přežít.

zobrazit
3
Any Dawson

Hrad oděný v rytmu léta

Na začátku prázdnin se hradní obyvatelstvo dočkalo módního bonbónku v podobě nové kolekce butiku Madam Malkinové v Příčné ulici, nazvané „V rytmu léta“. Pojďme se společně podívat na to, co nám vlastně přinesla, jak úspěšná byla a kolik radosti udělala.

zobrazit
1
Wronka Zabloudilová

Jak přežít prázdniny?

Jak přežít prázdniny? Co vlastně dělám na hradě, když už nemusím psát úkoly, navštěvovat semináře a nesbírám body pro kolej? Můj život je v troskách! Nemám tu vůbec co dělat, jsem tak zbytečný!

zobrazit
3
Clea Haliová

Múzy si užívají okurkové sezóny

Prázdniny. Není výuka, nejsou úkoly, nic se neděje... Jen rostou okurky. Spousty okurek. Tak co s nimi?

zobrazit
1
Edmund Heusinger

Dawsonová zlobí! Už zase!

Začalo léto, dozor, naše milovaná kolejní odjela na dva týdny šikan... starat se o jiné chudáky a nám byl dán jednoduchý pokyn: "Buďte hodní." To je pro průměrného smrtelníka jednoduchý úkol, ale pro Dawsonku? Jak se s tím poprala? Nahlédněte do zákulisí trestů mo(u)dré studentky!

zobrazit
2
Any Dawson

Je někdo doma?

Startujeme novou sérií článků! Zajímá vás, jak vypadá profesorská domácnost? Pojďte s námi navštívit domečky v Godrikově Dole!

zobrazit
0
Mary Anne Montague

Aktuální kolejní duhové problémy

Havrkolejka je něco, co se nedá popsat, to se musí zažít. I na vybraných odděleních Munga je někdy normálněji. Nicméně my všichni modří jsme na svůj domov hrdí (doufám!) a hrozně rádi šíříme výplody, které vzniknou po hektolitrech kafe, čokolády a makronkách.

zobrazit
0
Any Dawson

Havraspár bez šestého ročníku

Poplach! Moudrý a chytrý Havraspár se ocitl bez studentů, kteří by navštěvovali šestý ročník. Ložnice šesťáků zeje prázdnotou, na postele a noční stolky padá vesele prach. Jak je to možné? Stala se někde chyba?

zobrazit
0
Saphira Crystal

Havraspárští doporučují IV.

Knižnímu světu vládnou upíři! Co si budeme povídat, je to samý upír. Tamhle krasavec, co nemůže na slunce, tamhle silák, co na slunce může a ještě se krásně leskne. A v neopomenutelné míře také ti, co se zakusují krásným dámám do jejich nádherného krčku, aby jim nabídli věčný život. Prostě samý upír a ani já vás o upíry neochudím!

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed

Hradní perličky

Během léta se nám nic nechce, vůbec nic, občas ani... Dokončit větu! Číst něco náročného je spíš za trest. Zahoďte proto knihy i dlouhé články a přečtěte si perličky. Slibuji, že tam je minimum slov, a přitom je článek velmi obohacující!

zobrazit
1
Any Dawson
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Dunstan Merryweather
Zástupce šéfredaktora: Edmund Heusinger
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Dunstan Merryweather, Edmund Heusinger, Larrie Larstonová
Ilustrátoři: Any Dawson, Katelyn Auster
Autoři článků: Any Dawson, Clea Haliová, Edmund Heusinger, Lilien Emity Meissed, Mary Anne Montague, Saphira Crystal, Wronka Zabloudilová

Poděkování: Dnešní poděkování patří všem, kteří se na vydání podíleli a kteří trpělivě vyčkávali, až bude konečně připraveno spatřit světlo světa.