7/2015
Tak je to tady. Školní rok dnešním dnem definitivně započal. Na oltář studia byly položeny první popsané pergameny a v koších skončily první polámané brky a zmuchlané papíry s nepovedenými náčrty. Termínová neděle se vrátila. Po dvou měsících neustálého flákání, polehávání a odpočívání jsme byli nuceni chopit se psacích nástrojů, zamžourat na nesrozumitelná zadání domácích úkolů a vybičovat své mozkové buňky k aktivitě. Nevím jak u vás, ale u mě to rozhodně nebyl právě hvězdný začátek. Samozřejmě spoléhám na to, že s dalším termínem už to bude jen lepší a že kvalita mých vypracovaných úkolů se bude s ubíhajícími týdny zvyšovat. To už ale budou muset posoudit profesoři, které ten první boj teprve čeká.

Ať už se vám ale dařilo lépe či hůře, je jasné, že první termínová neděle je za námi. Úkoly jsou buďto odevzdané, omluvené nebo otrollované a my tedy máme na dalších 14 dní klid a relativní volno. A jak jinak takové volno využít než pročítáním nejnovějších článků našeho časopisu? Vždyť to je ideální odpočinková činnost. Ku příležitost nového školního roku se v něm dokonce objevuje pár velice zajímavých témat, která by rozhodně neměla ujít vaší pozornosti. Měli byste přece vědět, kde se berou vaše studijní pomůcky a co jejich obstarání obnáší.

Takže směle do čtení!

S pozdravem,
Dunstan Merryweather

Monny Whitecrow: „Hvězda odchází!“

Je to již řada let, celých 9, kdy malá Monny vstoupila do hradu a našla své místo v Havraspáru. Za ta léta vykonala pro kolej spoustu věcí a nejen pro kolej, ale pro celý hrad. A nyní se rozhodla odejít.

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed

Školní uniforma: prokletí, nebo kouzlo?

Školní uniforma... Na začátku samá díra. Ano, začínal tak každý z nás. Postupem času se dmeme pýchou, když je nová od hlavy k patě. Všední část našeho školního života, nebo něco víc?

zobrazit
1
Wronka Zabloudilová

Havraspárský odznak orlích letců

Již druhou sezónu se mohou ti nejlepší z nejlepších v havraspárském famfrpálovém týmu pyšnit odznakem. Kde k němu přišli a kde se Odznak orlích letců vůbec vzal?

zobrazit
0
Edmund Heusinger

Euforie jménem NiT

Nedávno hradem otřásla nová módní vlna, jenž měla počátek ve všemi tolik oblíbeném salónu Stříbrná NiT v Godrikově Dole. Chcete vědět, co za novou kolekcí stálo? Pak čtěte dále...

zobrazit
0
Wronka Zabloudilová

Jak jsem (ne)přežila dovolenou

Myslím, že každý z nás si prochází v létě a v zimě stejným obdobím. Jet, či nejet na dovolenou? O tom, jak jsem se rozhodla, jaký to mělo průběh, následky a jak to všechno dopadlo? Neváhejte, začtěte se a snad si z toho odnesete i ponaučení.

zobrazit
0
Any Dawson

V zákulisí Arény závodů: co tutlá vedení školy?

Zajímá vás, co se děje v Aréně, když vaše krysy závodí? Pojďte se s námi podívat!

zobrazit
0
Mary Anne Montague

Skandál! Jen zdánlivě neškodné pergameny

Všimli jste si někdy, že po nás teď koncem léta jezero pošilhává trochu kalným okem? V čem tkví změna jeho barvy? A kolik se toho za tímto zdánlivě neškodným tajemstvím skrývá?

zobrazit
0
Kathie Amanda Nakimur

Husí brky čarodějům a husy bez peří: barbarské?

Napadlo vás někdy, kde se vlastně berou všechny ty ohromné zásoby brků, které na nás shlíží z regálů papírnictví před začátkem školního roku, a jaké dopady má potřeba této základní školní pomůcky na nebohé ptactvo? Ne? Pak s námi pojďte odhalit pravdu!

zobrazit
0
Wronka Zabloudilová

Tajemství inkoustu

Už jsme to začali považovat skoro za samozřejmost, že máme čím psát své úkoly, soutěže či články do novin. Ovšem odkud se bere takový inkoust? Není to jen barevný přelud? Vzhledem k tomu, že se nedá koupit na Příčné ulici, tak kde se bere?

zobrazit
0
Saphira Crystal

Švihnout a mávnout: hůlka průvodce kouzelníka

Na Příčné ulici už celé věky stojí malý obchůdek. Ačkoliv není nejzářivější ani nejhezčí, ba dokonce nemá ani tu nejzajímavější výlohu, stejně tam vždy každý kouzelník najde cestu. Vzhledem ke stále se rozrůstající kouzelnické populaci roste také poptávka po hůlkách.

zobrazit
1
Saphira Crystal
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Dunstan Merryweather
Zástupce šéfredaktora: Edmund Heusinger
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Larrie Larstonová
Ilustrátoři: Larrie Larstonová
Autoři článků: Any Dawson, Edmund Heusinger, Kathie Amanada Nakimur, Lilien Emity Meissed, Mary Anne Montague, Saphira Crystal, Wronka Zabloudilová


Poděkování: Rád bych poděkoval všem oslům a husám, díky kterým jsme schopni vypracovávat naše domácí úkoly. Jen díky nim je nemusíme tesat do kamene nebo vyrývat do hliněných destiček.