CD Speciál - Čarodějný speciál čarodějnický
Vážení čtenáři,

rok se s rokem sešel a my máme dnes opět příležitost bavit se oslavami jednoho z nejmagičtějších svátků vůbec. Velkou síní poletují dýňové bomby, na Příčné ulici se mezi známými obchody usadila rozesmátá Veselá dýně a celé pozemky hradu se v tento sváteční čas náramně vyzdobily.

A tato příležitost si samozřejmě žádá i speciální vydání našeho časopisu. V loňském roce jsme nahlíželi pod postele a do skříní, kde jsme se snažili najít strašidla a příšery. I letos pro vás máme připraveno něco výjimečného. Podíváme se na jediný zkažený zoubek pravé a nefalšované čarodějnice. Čarodějnice, která se pyšní velkým nosem, zelenou kůží a která nedá ani ránu bez svého obrovského špičatého klobouku. V našich článcích se tak můžete dozvědět, jak představa této čarodějnice vznikla, proč jsou bradavice pro čarodějnice tak typické i jaké domácí mazlíčky si pořizují tyto ctihodné dámy za mazlíčky.

Zbývá už jen najít si ke čtení nějaké klidné místo. Ideálně křeslo sežrané moly a červotoči v zaprášené a pavučinami opředené místnosti. Pak už si jen obstarejte kotlík se zapáchající a bublající zelenou tekutinou, nad hlavu si pověste netopýra a máte přesně tu správnou atmosféru pro čtení našich speciálních čarodějnických článků.
Tak je směle do toho!

Za celou redakci přeje ten nejčarovnější Halloween,
Dunstan Merryweather

Která dýně je ta pravá?

Vždy jste si říkali, kterou dýni vybrat? Která je vhodná na vyřezání, vaření či ozdobu? To a mnohem více naleznete v tomto článku!

zobrazit
1
Eleanor Blackfoot

Dýňová vášeň

Bludimíra Všudypřítomná. Že vám to jméno nic neříká? Není se čemu divit. Mladé generace tuto čarodějku proslulou svou vášní pro dýně a vše kolem nich ani znát nemohou. Ovšem ve své době byla vyhlášenou znalkyní a milovnicí dýní. Nevěříte?

zobrazit
1
Wronka Zabloudilová

Mýtus velkých nosů!

„Žila, byla kdysi dávno jedna čarodějnice a ta čarodějnice měla velký nos.“ Znáte začátek téhle pohádky? Ne? U mudlovských pohádek je to popis čarodějnice celkem častý. Zajímavá vás, stejně jako mě, odkud, u všech Merlinových vousů (a že jich má Merlin opravdu hodně), vzali mudlové tu myšlenku, že máme velké nosy? Pokud ano – čtěte dál! A pokud ne... Ale prosím vás, já vím, že vás to zajímá!

zobrazit
0
Tyrq Axelotl

Čarodějnictví u mudlů aneb čarodějové bez utajení

Halloween je prapodivný mudlovský svátek, díky kterému se můžeme pohybovat venku klidně se sovou na rameni a nevzbudíme větší podezření nežli průměrný mudla na ulici, protože i oni chodí v prapodivných hábitech. Možná jste i zahlédli kostým čarodějnice. Mudlové si nasazují zelené masky s bradavicemi, na sebe si oblékají cosi roztrhaného a na hlavu si nasazují (Pozor!) klobouk.

zobrazit
0
Saphira Crystal

Létající prostředky

Predstavte si, že nemáme metly na lietanie. ale používame niečo iné. Čo by to asi bolo?

zobrazit
1
Emilie Violet Hopperson

Teorie a praxe špičatého klobouku

Ptáte se, proč mít nejšpičatější klobouk? To je, jako byste se zeptali Viktora Kruma, proč mít nejrychlejší koště, nebo Larrie Larstonové, proč mít nejdelší hodnocení úkolu. Odpověď přesto naleznete v tomto článku!

zobrazit
1
Edmund Heusinger

Vybíráme kotlík

No poviem vám. Vybrať riadny kotlík je riadna fuška! Ja vám teda poradím, ako to spraviť čo najlepšie. Pretože...

zobrazit
1
Emilie Violet Hopperson

Vliv kočičí přítomnosti na zvyšování magické moci

Kočka je nepřehlédnutelnou společnicí většiny čarodějnic. S kočkami jsou čarodějnice spjaty tak silně, že se nad jejich neobvyklým přátelstvím a náklonností málokdo pozastaví. Ale víme, proč tomu tak je?

zobrazit
0
James Watfar

Jak je to s těmi bradavicemi

Zavítejme do spletitých tajů dějinných souvislostí a poodhalme roušku mýtu o vzhledu čarodějnic, pověry, která stojí za zkresleným pohledem na krásu dam nadaných magickou mocí. Jak je to s bradavicemi ve skutečnosti?

zobrazit
1
James Watfar

Neobvyklí mazlíčci čarodějnic

Čarodějnice jsou osoby velice krásné a čarovné. Podobně krásná a čarovná zvířata si volí jako své domácí mazlíčky. Čarodějnice milují nedokonalost a dokáží v ní vidět tu pravou krásu. Z toho důvodu mívají i velmi neobvyklé zvířecí společníky.

zobrazit
1
Saphira Crystal

Jak se ničí Halloween

Máte rádi Halloween? Většina čarodějů ho oslavuje jako svátek, kdy se nemusí skrývat. Jenže musí a vůbec si neuvědomují, že je to vlastně hrozně zesměšňující! Podívejte se do deníku čarodějky, která se rozhodla udělat mu přítrž!

zobrazit
0
Ella Rosalie Aitken
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Dunstan Merryweather
Zástupce šéfredaktora: Edmund Heusinger
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Dunstan Merryweather, Helenia Kukková
Autoři článků: Edmund Heusinger, Eleanor Blackfoot, Ella Rosalie Aitken, Emilie Violet Hopperson, James Watfar, Saphira Crystal, Tyrq Axelotl, Wronka Zabloudilová


Poděkování: Děkujeme staré, hrbaté, ohyzdné zelené čarodějnici s velkým nosem a spoustou bradavic, která byla inspirací pro většinu článků tohoto vydání.