8/2015
Drazí čtenáři,

míra červenajících tváří a rudých odstátých uší některých jedinců jasně ukazuje na to, že zima je tady. Samozřejmě, že bude ještě mnohem hůře, ale i tak je mnohem příjemnější zachumlat se do teploučké deky namísto nějakého poletování venku. Prvních pár minut to sice může být zábava, ale zkuste si půl hodiny stepovat před zamčenou hradní branou. Vsadím kulicha na to, že budete brzy pořádně prokřehlí. Naštěstí je ale na hradě spousta plápolajících ohňů, u kterých se může člověk parádně ohřát. A červené nosy a zmrzlé ruce je nejlepší rozehřívat právě pěkně blizoučko hořícího krbu. A úplnou náhodou je to i ideální místo na čtení!

Na světě je samozřejmě spousta knih, po kterých byste mohli sáhnout a kterých máte jistě obrovské zásoby, ovšem jen málokterou knihu byste mohli po přečtení hodit hezky do krbu a trochu přiživit ten hladový plamen. Polena jsou totiž příšerně těžká. Ne každý má sílu nějaké zvednout. Na druhou stranu zmuchlat jich přečtený časopis a pěkně s ním přiložit, to není nijak těžká práce. Zvládne to vlastně každý. A dokonce tím i ušetří práci skřítkům, kteří by jinak už neaktuální výtisky museli sesbírat a recyklovat. Kdepak, moje rada zní: hezky si to přečtěte a pak to zkrátka hoďte do krbu.

Neváhejte tedy a račte si nabídnout toto velice kvalitní topivo! Tedy... Chci říct naše nejnovější vydání! Jako topivo může sloužit teprve až ho celé přečtete!

Žáru zdar!
Dunstan Merryweather

Soví obžaloba

Sovy jsou božské, sovy jsou nejúžasnější, bez sov by kouzelnické společenství nefungovalo. A nekteří jedinci se k nim chovají hrozně! Chudáky celý život sloužící sovy postarší (a nejen ty) hází, pinkají, kopou a já nevím co všechno! Je nejvyšší čas s tím něco udělat! Sovy si zaslouží respekt a proto jsem byla pověřena, aby vzniklo následující:

zobrazit
6
Any Dawson

Wronka: „Snad svému odznaku neudělám ostudu“

Rozhovor s novým plechem se obvykle dělá hned, když se funkce ujme. Jenže! To ještě nová držitelka stříbrného plechu naprosto netuší, do čeho se řítí, je plná nadšení a energie, a proto jsem cíleně vyčkala pár měsíců, abych ji zachytila ideálně ve stavu naprostého zoufalství, protože teď už opravdu ví, jaké otrocké práce funkce přináší. Jak se tedy Wronka drží? Už má šedivé vlasy?

zobrazit
1
Any Dawson

Jak se budí princezny?

Ahoj, jmenuju se Any a jsem princezna, ale je to těžké. Naše škola totiž vůbec neposkytuje vzdělání na princeznovském poli! Jakákoli interakce s malou komunitou princů na této škole je díky tomu skoro nemožná! Rozhodla jsem se podělit se se současnými i budoucími princi o jakési know-how, aby věděli, jak se s princeznami zachází!

zobrazit
1
Any Dawson

Princem snadno a rychle

Informace z první ruky jsou nejlepší. Kdo chce vědět, jak to opravdu bylo, co se dělo před křovím i za křovím, ať si přečte tento článek.

zobrazit
3
Edmund Heusinger

Ravenclaw reunion: Oxford-style

Když se na Havrnástěnce objevilo oznámení o novém srazu, většina si jen klepala na čelo, že Apríl byl před půl rokem. Sraz v Oxfordu pod taktovkou stařešiny Austerové? Haha, ten byl dobrý. Lidé dokonce ignorovali poznámky slečny Larstonové "ano, myslí to skutečně smrtelně vážně". Ale ona to opravdu myslela vážně, ten sraz doopravdy byl a dokonce tam přijeli lidi! A co se tam vlastně dělo?

zobrazit
1
Any Dawson

Aké hodnotenie vám asi príde ako prvé

Tak som sa zamyslela - zatiaľ vždy mi prišli najprv hodnotenia seminárov a až potom domácich úloh z predmetov. Rozhodla som sa vypátrať, prečo je to tak. A na čo som (ne)prišla? To sa dozviete v článku!

zobrazit
2
Emilie Violet Hopperson

Safírová křídla v Praze

V říjnu proběhl tradiční podzimně laděný havraspárský slet v Praze. Copak modří zase tropili, kdo se zúčastnil a jak se všechno událo?

zobrazit
5
Saphira Crystal

Havraspárské pískoviště

Pískoviště sem, pískoviště tam. Havraspár je známý svou slabostí pro výstřední hurá akce. Co provedl tentokrát? Otevírá pískoviště po celém světě!

zobrazit
2
Eleanor Blackfoot

Drastické snížení hradní populace

Hrad každým rokem nabere značné množství nadšených prváků. Na chodbách slyšíme jejich veselé štěbetání a smích. Několik týdnů nato však utichnou, chodbami se prochází o značné množství méně prváků a hodně mladých studentů má ustrašený výraz. Že by se na hradě dělo něco děsivého?

zobrazit
2
Saphira Crystal

Vzpomínáme na první dojmy

Je za námi sice už víc než polovina školního roku, nicméně je ideální čas zavzpomínat na to, jak to celé prožívali nově příchozí studenti na jeho začátku.

zobrazit
2
Wronka Zabloudilová
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Dunstan Merryweather
Zástupce šéfredaktora: Edmund Heusinger
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Dunstan Merryweather, Larrie Larstonová
Autoři článků: Any Dawson, Edmund Heusinger, Eleanor Blackfoot, Emilie Violet Hopperson, Saphira Crystal, Wronka Zabloudilová


Poděkování: Předem děkujeme každému, kdo dočte vydání do úplného konce a následně s ním naloží přesně podle zadaných instrukcí.
Takže, hoř ohníčku, plápolej...