CD Speciál - Vánoční Týden živlů
Ke kamennému stolu přiletěl havran, dosedl na jeho okraj a přichytil se svými ostrými drápy. Korálkovýma očima si prohlédl krajinu kolem sebe, hrdě vztyčil hlavu a pak ve svitu luny několikrát máchl mohutnými křídly.

Stůl se zachvěl a uprostřed jako by se kámen začal roztékat, až se vytvořila prohlubeň, mísa snad, do které havran ukápl čtyři své slzy. Z každé se zrodil jeden živel - vzduch, oheň, voda a země. Silné a připravené uvítat tucet statečných, které vyslali na lítý boj o ryzí havraspárství.

Starobylá a milovaná havraspárská tradice, monumentální klání Týdnu živlů, se datuje již do téměř prehistorických období našich Hogwarts. A nyní přichází v novém. Náročnější, větší a drsnější, než kdy dřív. Protože živly jsou drsné a protože příroda si nebere servítky.

Tucet havranů, kteří byli pro první běh novodobého Týdnu živlů vybráni Kamenným stolem Havrana, bude zápolit o prvenství po dobu dvou týdnů. Čtrnáct dní, během kterých poznáme dvanáctku Roweniných potomků a necháme se jimi překvapit.

Nyní se již ale ponořte do hlubin a víru velkých jmen a do historií nasáklých sálů, kde se bude boj Týdnu živlů odehrávat a kde bude sepsána další historická kapitola.

Příjemný zážitek!
Živlová redakce Corvina Declaratio

Týden živlů zpět ve Vánočním kabátě

Jedna z kdysi nejmilovanějších a nejprestižnějších vnitrokolejních soutěží Havraspáru se vrací na scénu. Tentokrát nejen ve velkém, ale ještě ve větším! Přivítejte ho s námi a připomeňte si, oč se jedná. Komu budete letos fandit?

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Zadání živelných úkolů

Zadání úkolu "S body až ke hvězdám" je jednoznačné. Jak se ovšem bude prát tucet statečných se zadáním úkolu "Jímání jasnozřivosti"? Pojďme se podívat, co je čeká a nemine.

zobrazit
5
Corvinus Declaratio

Vzduch: Clea Haliová

Nemohli jsme ji najít ani u Roweniných spoďárů a začínali si zoufat, že nám možná někam uletěla. Nakonec se do okna arkýřového okna havraní věže spustila vzhůru nohama růžová hlava a vysmátý obličej. Seděla u korouhve na střeše a ohýbala vzduch, aby se mosazný havran divoce točil dokola. Clea Haliová.

zobrazit
1
Corvinus Declaratio

Vzduch: Ellison Grant

Létala si vysoko nad zemí na novém famfrpálovém hřišti, které měla téměř celé pro sebe. Ostatních hráčů si nevšímala, ve tváři vepsaný jediný cíl: střelit gól. Sledovali jsme ji z tribuny, kam za námi s úsměvem a červenými, větrem ošlehanými tvářemi dorazila. Ellison Grant.

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Vzduch: Martin Lerelin

Seděl v jednom z oken havraspárské věže. S úšklebkem na tváři vháněl do kolejky prudký studený vzduch, kterým cuchal ostatním havranům peří a rozháněl pergameny po místnosti. Martin Lerelin.

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Oheň: Aya Watanabe

Našli jsme ji, kterak první den termínu sedí na hodinách svých profesorů a začíná psát úkoly, na které jí zbývalo 14 dnů. Na otlučené lavici vedle ní tančily modré plameny ledového ohně. Jednorožec? Nikoli, Aya Watanabe.

zobrazit
1
Corvinus Declaratio

Oheň: Ginevra Eleanor Zauberinová

Temnou chodbou východního křídla Hogwarts zavanul silný průvan a uhasil naráz všechny pochodně. Kdosi na druhém konci koridoru zatleskal. A oheň se poslušně vrátil do stojanů. Ginny Eleanor Zauberinová.

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Oheň: Saphira Crystal

Za okny havraspárské věže zuřila ostrá vichřice a plameny v kolejním krbu pozvolna dohasínaly. Tu se však dřevo rozhořelo jasným světlem, které ihned rozehřálo společenské prostory. To zrovna soustředila svou mysl, aby ohnula živel ohně a přiložila do kotle rodinné atmosféry. Saphira Crystal.

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Voda: Hazel Jane Morion

Seděla nad sklenicí vody, bavila se tvorbou útvarů z kapaliny. Cvičila si všemožně složité obrazce a vesele se při tom usmívala. Hazel Jane Morion.

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Voda: Klára Anna Tmavooká

Zahlédli jsme ji, jak probíhá přes nádvoří v prudkém dešti. Kapky deště ji však jen obešly. Na hábitu nebyla namočená jediná nitka. Klára Anna Tmavooká.

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Voda: Mary Anne Montague

Stála na břehu jezera a s ďábelským úšklebkem honila ve vodě ryby a jiné obyvatele našich vod. Ohýbala svůj živel s prudkou elegancí a lehkostí. Mary Anne Montague.

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Země: Emilie Violet Hopperson

Vracela se právě z učebny Lékouzelnictví a v rukou držela svazek nejrůznějších bylin a rostlin. Ty si s nepřítomným výrazem prohlížela a vždy, když k některé z nich přičichla, cosi zamumlala a na souhlas přikývla. Emilie Violet Hopperson.

zobrazit
1
Corvinus Declaratio

Země: Helen Emily Argus

Seděla u stolu U Tří košťat, něco horlivě psala na pergamen, až bylo slyšet škrabání brku. Občas s klidným výrazem zakroutila hlavou, škrtla text a s nově zrozenou myšlenkou se pustila znovu do psaní. Po chvíli zachytila náš pohled a s úsměvem nás zvala k sobě. Helen Emily Argus.

zobrazit
4
Corvinus Declaratio

Země: Tyrq Axelotl

Seděla v kolejní místnosti stranou od ostatních a v ruce třímala svou oblíbenou knihu. Sem tam zvedla pohled, aby se zadívala z okna věže a kochala se výhledem na krásu zimní krajiny, pak jej zase sklopila ke knize a pokračovala ve čtení. Po chvíli se odtrhla od četby a zadívala se na nás. Tyrq Axelotl.

zobrazit
1
Corvinus Declaratio
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Tajemné živly Kamenného stolu Havrana