1/2016
Milí čtenáři,

na úvod chci zmínit, že jsem to vůbec nečekala a přeji si světový mír! Nebo jinak. Šéfredaktor je mrtev, ať žije šéfredaktorka, lepší? Nemůžu si nepostěžovat na to, že jsem byla vpuštěna do svého šéfredaktorského heboučkého ňuňatého pohodlného křesla a ani ne týden na to, bum! Redakce mě z důvodu stěhování celého hradu vykopla z mého! křesla ven, já dopadla tvrdě na koroptev a strávila další týden klečením u redakčních dveří a čekala, až se dveře otevřou a já budu moci zpátky za svým křeslem.

Vypadá to, že jsem vstoupila do šéfredaktorských dveří levou nohou, nebo mi přeběhla černá Tydynka přes cestu, nebo mě snad Jednorožec při svém odchodu ukradl všechnu duhu a štěstí? Těžko říct. Naštěstí mám v redakci hromadu šikovných redaktorů, kteří se nezalekli polních podmínek, zablokovaných dveří do redakce a pilně psali své články všude možně i nemožně.

Když se dveře konečně otevřely a já zahlédla v dálce své milované křeslo, našla jsem také vedle sebe hromádku hotových článku. Za což bych chtěla veřejně celé redakci poděkovat. A budu děkovat i potom. Ještě několikrát. Šéfredaktor je nic bez svého týmu. Děkuji tedy znovu všem, kteří mě podrželi a díky nim se nyní můžete pustit do čtení prvního letošního čísla.

Užijte si to!
Any
PS: Termínovka je daleko, takže času dost!

Nový primus zná Bravíčko!

Kde přišel k přezdívce Čučo? Kolika dívkám zlomil srdce? A jak se vypořádává s novou funkcí? Čtěte velké odhalení Edmunda Heusingera, nejnovějšího havraspárského primuse!

zobrazit
3
Effie Melissa Jayce

Komu straší ve věži?

Rozřazovací slavnost vystřelila do výšin západní věže nové havraní hejno, které zde bylo vřele a kultivovaně přivítáno. Přinášíme vám report z oslavy zmodrání nováčků. Chcete se dozvědět něco o havraspárských uvítacích rituálech, plných lásky a mo(u)drosti? Tak to raději nečtěte dále.

zobrazit
0
Nicole Landin

James Watfar: Nový modrý šmak

Devátého mlžena se u kolejního konta havraspárské koleje cosi změnilo. Namísto něžné dámské ruky začala v modrém trezoru vládnout mužská dominance.

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed

Odhalujeme tajemství: Kolejní tréninky a strategie

Každá kolej má své kolejní tréninky, ale ty naše, to byl teprve zážitek! Jak se nám dařilo spolknout tu malou červenou kuličku, která se pohybuje po hřišti? Víte, že máme mlžidlo? Nebo to, že nám hrozilo, že náš kapitán na nás hodí vraťe? Že nevíte, co to je? Dozvíte se v tomto článku!

zobrazit
0
Martin Lerelin

Ženy vládnou famfrpálu!

Po roce opět došlo na postu famfrpálového kapitána ke změně. Otěže nad havraspárským famfrpálovým týmem převzala do rukou mladá, odhodlaná a energická dívka Saphira Crystal. Jako svou pravou ruku si vybrala stejně starou Ginevru Eleanor Zauberinovou. Chcete-li vědět, jaké změny nastanou a na co se mohou hráči těšit pod novým vedením, čtěte dále.

zobrazit
0
Nicolette Marique Leroy

Inspektorské síto - drsný kazič nejzajímavějších předmětů!

Každý, kdo šmejdí občas trochu v kabinetu inspektora před začátkem výuky, si jistě všiml, že se tam vrší spousty žádostí o vypsání výuky toho či onoho předmětu. A ty žádostí prochází sítem a některé předměty jsou tam nemilosrdně usmrceny ještě před tím, než prvně zahlédnou světlo světa. My jsme vybrali několik takových, které budeme opravdu postrádat. A tady máte proč.

zobrazit
0
Effie Melissa Jayce

Ach ten Valentýn!

Dárečky, květiny, love is in the air – to je čtrnáctý únor! Mnoho studentek se snaží vytvořit Valentýnky, neboli přáníčka s vyznáním lásky. Kluci protáčejí panenky, popřípadě se hodlají někam zašít. V havraspárské koleji se rodí děsně srdíčkový nápad – vytvořit kolejní romantické foto!

zobrazit
0
Derien Vardene

Archivní corvinovská pokladna smíchu

Už je to zase nějaký čas, kdy se naposledy otevřela corvinovská pokladnice s ukrytými perličkami. Tentokráte se společně ohlédneme zpět do minulosti. Neváhejte a užijte si s námi čtení archivních perliček.

zobrazit
0
Nicolette Marique Leroy

Havraspár má novou prefektku!

V Havraspáru došlo koncem roku ke změně na dvou pozicích. Jednou z nich je post prefektky, kde stříbrný odznak převzala po dlouholeté prefektce Nicole Landin snaživá třeťačka Eleanor Blackfoot. Jak se se změnami potýká nová posila modrého vedení a mnohem víc se dozvíte v dalších odstavcích.

zobrazit
0
Nicolette Marique Leroy

Ako sa tento rok súťažilo o triedy?

Dňa 7. mrazena, keď hradné hodiny odbili siedmu hodinu, začal na hrade zápis. No tomu však niečo predchádzalo. Čo? Aj to aj iné sa dozviete v tomto článku!

zobrazit
0
Emilie Violet Hopperson
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Any Dawson
Zástupce šéfredaktora: Edmund Heusinger
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Any Dawson, Larrie Larstonová
Autoři článků: Derien Vardene, Effie Melissa Jayce, Emilie Violet Hopperson, Lilien Emity Meissed, Martin Lerelin, Nicole Landin, Nicolette Marique Leroy

Poděkování: Velikánské poděkování patří zemskému jádru, které nás nepohltilo během stěhování žárem, všichni jsme přežili a následky jsou minimální. Čtení CD má navíc hojivé účinky v případě ohořelého obočí.