2/2016
Vážení čtenáři,
toto číslo otevíráme připomínkou staré známé zažité pravdy, že na každého jednou dojde. A tak skutečně došlo i na mě. Doposud jsem si jen mohl pyšně prohlížet své jméno, jakožto zástupce šéfredaktora u posledních několika čísel, aniž bych se nějak zvlášť zapotil. Tentokrát si ale patičku vydání vystřihnu a uschovám s větší radostí než kdy jindy. Šéfredaktorka se nachází v blízkosti polárního kruhu, takže došlo na mě, a přicházím se svým úvodníkem.

Ale nebojte se, došlo na všechny! Vezmeme to popořádku. Došlo na Sedmiboj a skandální odhalení v jeho pravidlech. Takže pokud doposud nespali jen soutěžící, organizátoři k naší všeobecní škodolibosti také nebudou mít lehké spaní.

Došlo na celý hrad, který se stěhoval a nakonec skončil neznámo kde. Došlo i na ty, kteří chtěli do sklepa napráskat příšerám. Takže nakonec nedošlo na příšery. A samozřejmě došlo i na majitele mazlíčků, kteří své mazlíčky okázale zanedbávají.

Zkrátka vše došlo tak daleko, že jme vám o tom museli opět napsat. Užijte si tedy toto číslo, protože nevíte dne ani hodiny, kdy vám naservírujeme další porci toho nejmoudřejšího čtení!

Edmund Heusinger

Skandál desetiletí!

Vzhledem k nedávnému zmrtvýchvstání kontroverzních článků se Corvinus Declaratio rozhodl nezůstat pozadu a přebít velký trumf konkurenčního plátku opravdovou senzací. Rodí se skandál, a to přímo v srdci události, která právě hýbe hradem - v srdci Sedmiboje. O co jde? Skončí soutěž pod tíhou našeho zjištění? Padnou tresty? Čtěte!

zobrazit
1
James Watfar

Sedmiboj v modrém

V pátek 26. 2. se sešel celý hrad, aby byl opět svědkem losování šampiónů Sedmiboje. Od posledního Sedmiboje uplynuly již dva roky a od té doby se žádná celohradní soutěž nekonala. Rok Léto 2015 tak nezažil Bradavickou čtyřku, takže blížící se Sedmiboj byl s nadšením očekáván.

zobrazit
0
Edmund Heusinger

V(r)alentýnský Havrsraz

Kdo tam byl, ví, kdo tam nebyl, může se dozvědět. Jak vypadal kolejní sraz v době, kdy ještě spoustě lidem poskakovala nad hlavou srdíčka?

zobrazit
0
Wronka Zabloudilová

Mnoho pohybu pro nic

Milé děti, vážení i znevážení dospělí, vítejte na hodině Fyzika 1.0.1. Nechte mě vám vyprávět pohádku. Epickou. Pohyb, teplo, spousta pohybu, jádro, délka, rychlost a světlo. To budou dnešní témata, která společně probereme v příběhu o stěhování hradu.

zobrazit
0
Effie Melissa Jayce

Hradní šepot: primus Havraspáru zmrzlinářem

Skandální událost! Hradní zdi promluvily! Strašlivá záliba havraspárského primuse odhalena! Vyrábí si tajně zásoby zmrzliny. Že to není nic hrozného? Složení vám nedá spát!

zobrazit
0
Derien Vardene

Sedmidenní válka s dveřmi?

Známe to všichni, jsme navyknutí na nějaký denní režim a ten plníme na sto procent a někdy až moc slepě. Co se ale stane, když něco, co máme přesně nalajnované, najednou není? Nebo se spíše tváří, že není, i když ve skutečnosti je? Přesně tak to hodně „Mistrů bojovníků“ má s hradním sklepením. Jaké bylo jejich úvodní trápení, vám všem prozradí následující článek.

zobrazit
0
Wayna Wayra Tlaloc

Mazlíčci, nebo dračí saně?

Každý, kdo má svého mazlíčka, si mohl všimnout, že se zvířata poněkud vymkla z rukou. Některá koušou i staré ponožky a jiná zase baští i přísady do lektvarů. Jak to s těmi mazlíčky vlastně je?

zobrazit
6
Saphira Crystal
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: Any Dawson
Zástupce šéfredaktora: Edmund Heusinger
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Larrie Larstonová
Autoři článků: Derien Vardene, Edmund Heusinger, Effie Melissa Jayce, James Watfar, Saphira Crystal, Wayna Wayra Tlaloc, Wronka Zabloudilová

Poděkování: Děkujeme všem, kteří se chovají havralogicky a nepoužívají pera pouze na jednou použití. Jejich vytrhávání totiž bol... Au!