3/2016
Mimořádný den je tady. Zatímco prázdniny pomalu ale jistě končí, redakce Corvina pozvolna začíná. Ožívat. Po měsících útrap s nedostatkem času a sil, povstává náš modrý plátek jako fénix z po... jako havran z hnízda. Symbolickou sedmičkou článků uzavíráme léto a těšíme se, že budeme od této chvíle těšit čtenáře častěji a tímto potěšení čtenáři budou zase těšit nás tím, jak moc potěšení jsou. Pokud se do toho nezamotají. Ještě dřív, než se rozletíte do školních učeben, rozleťte se s námi a našimi články na místa, která stála za zvěčnění a do myslí, které měly co říci. Společně doufáme, že v šumění obracených stránek zaslechnete přání kouzelného posledního týdne prázdnin. Ať utíká pomalu těm, které těší sluncem prozářené dny lenošení a rychle každému, kdo se nemůže dočkat vůně pergamenu a prstů od inkoustu. Nováčkům, pro které bude nejdůležitějším týdnem hradní budoucnosti, ať přinese to, co si ze srdce přejí. Kolejím nové naděje na nové úspěchy a fialovým sílu přežít následující měsíce. A až týden uplyne, nezapomeňte prázdninám zamávat, ať se nám zase jednou vrátí.

Za celou redakci
James Watfar

Na kafíčko s primusem

Edmund Heusinger se stal v Létě 2015 havraspárským primusem. Je tu nový školní rok a já jsem se rozhodla s ním zajít na kávu a probrat jeho pocity z prvního období jako pravé ruky kolejní ředitelky. Jak si vedl a lituje něčeho?

zobrazit
2
Annie Reprobate

Otázky pro kolejní ředitelku

Havraspár má už dva měsíce novou kolejní ředitelku. V koleji už se zabydlela a je tak nejvyšší čas sednout si s ní k trošce povídání. Začtěte se a zjistěte první i poslední o tom, jak probíhá velká změna v životě fialovém i kolejním.

zobrazit
5
James Watfar

James Watfar: „Rád bych, aby se v redakci zase něco dělo!“

Corvinus Declaratio má nového šéfredaktora. A co by to bylo za vydání, kdyby v něm chyběl rozhovor o jeho postoji a plánech do budoucna. Jak chce zvládat dvě funkce najednou? Jak vnímá ostatní časopisy a čeho se bojí? Čtěte a bude vám odtajněno!

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed

Sedmero na prázdninách

Školní rok plný motivování svých svěřenců, reprezentace koleje a neustálého dozoru na chodbách, to člověka unaví. A co teprve tehdy, je-li ten člověk ve skutečnosti havran.

zobrazit
3
Eliah Tailesová

Hradní šepot: Podivné záchranné praktiky ve Velké síni

Občas se někomu udělá nevolno. Většina záchranných zásahů od spolužáků vás ale ještě dorazí!

zobrazit
0
Derien Vardene

Mocné Orákulum je všudypřítomné

Pokud jste někdy pochybovali o všudypřítomnosti Orákula, nyní už nebudete! Zde vám přinášíme nezvratný důkaz.

zobrazit
1
Wronka Zabloudilová

AntiPrázdniny: Rozhovor s odpůrcem dovolených

Ne každý má rád prázdniny. Začtěte se do zajímavého rozhovoru o tom, jak je to možné, jestli opravdu někdo takový existuje a jak se s tak podivuhodným názorem na život žije. Pro slabší povahy jde o vpravdě strašidelné povídání.

zobrazit
3
James Watfar
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: James Watfar
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Hazel Jane Morion, Phillipa O Connel, Lilien Emity Meissed
Autoři článků: Annie Reprobate, Derien Vardene, Eliah Tailesová, Lilien Emity Meissed, Wronka Zabloudilová, James Watfar

Poděkování: Převeliké díky patří všem redaktorům a korektorům tohoto čísla. Za to, že pomohli vzkřísit Corvina k životu. Inspirujme se jejich nadšením, aby živý zůstal!