4/2016
Milí čtenáři,
pokračujeme již podruhé v tradici nahodilých vydání. Navzdory podzimu, času, kdy všechno uvadá a chystá se k zimnímu spánku, doznívají v redakci oslavy probuzení a vítáme tímto číslem novou krev. Hned několik redaktorů z řad nejmladších havranů se odhodlalo sepsat svůj první článek a my doufáme, že si získají věrné čtenáře od samého počátku. První podzimní číslo se díky nim ponese v duchu prvních hradních zážitků. Najdete v něm ale i porci vzpomínání, střípky úsměvů a radosti, špetku sběratelské vášně, nahlédnete do duší duše a budete se bát u pohádek. Přejeme si, aby vám rozmanité čtení pomohlo přečkat první delší večery nebo deštivý den, zkrátka aby vás toulky mezi řádky bavily a zahnaly všechnu všední šeď a nudu.

Za redakci Corvina Declaratio
James Watfar

Corvinovská pokladna smíchu je zpět!

Ač se to zdá nemožné, po mnoha probdělých nocích a několika pátracích výpravách konečně přišel úspěch. Pokladna byla znovuobjevena!

zobrazit
0
Eliah Tailesová

Očima havráněte

Asi každý z nás si vzpomene na chvíli, kdy ho Moudrý klobouk zařadil do Havraspáru, nebo na ten vítězoslavný pocit, když se zapsal na první předmět. Jaký byl začátek školního pro letošní nejmenší havránky? Dopředu prozradím jen to, že náročný. Tak šup, článek plný prvních pocitů a emocí čeká!

zobrazit
6
Jitten Elenvírová

Vzpomínky na nedávný famfrpálový úspěch

Léto 2016 bylo pro Havraspár výjimečným rokem, protože se nám po 19 školních letech podařilo opět vyhrát krásný školní famfrpálový pohár! Nikdo to nečekal, a proto to bylo příjemným překvapením nejen pro všechny modré. Víc vám o tomto vítězství poví havraspárská kapitánka, Saphira Crystal.

zobrazit
1
Annie Reprobate

Na doušek čaje s Havraspárským duchem

Jsem na hradě teprve pár dní, pomalu se rozkoukávám, snažím se všechno poznat, ale jedna věc mi nejde na rozum. Jak to tady zvládají duchové? Jak to vypadá na té druhé straně? Pořádají také kolejní večírky? Na to všechno a mnohem více jsem se zeptala té nejpovolanější, Eliah Tailesové.

zobrazit
1
Borůvka Titěrná

Novopečená havráňata u zpovědi

Zajímají vás první dojmy nováčků na hradě? Možná vám to připomene právě váš první krok. Jako "prvňáček" sama vím, jaké to je být vyděšen u Roweniny přísahy či pokušení si dát alkoholický nápoj U Tří košťat. V článku vyzpovídám tři mladé duše: Arietty, Borůvku a Clarie.

zobrazit
1
Aurora Astrid Sinisrova

Hradní zavařování

Čekáte snad nejnovější trendy v receptech na zpracování letní úrody a tvorbě zásob na zimu? V tom případě jste na špatné adrese. Dnes se zaměříme na módní hit mezi doplňky, a to zavařovací sklenice ze salónu Stříbrná NiT.

zobrazit
0
Wronka Zabloudilová

Bojte se pohádek podruhé!

Po několika letech je tu pokračování mého rozboru mudlovských pohádek a jejich špatného vlivu na naši mládež. Minule jsem si vzal na paškál Červenou Karkulku, Perníkovou chaloupku a Sněhurku. Dnes vás čekají dva další často slýchávané příběhy pro dětské uši, které však skrývají hrůzy, jichž se mohou bát i dospělí. Jste připraveni třást se strachy? Jdeme na to!

zobrazit
3
David Lopez
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: James Watfar
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Hazel Jane Morion, Phillipa O Connel, Lilien Emity Meissed
Autoři článků: Annie Reprobate, Aurora Astrid Sinisrova, Borůvka Titěrná, David Lopez, Eliah Tailesová, Jitten Elenvírová, Wronka Zabloudilová

Poděkování: Všem, kteří věnovali svůj drahocenný čas a nechali rozproudit fantazii. Korektorkám za to, že dali fantazii řád, havranům za to, že nás neklovli za loudání s vydáním a čtenářům za to, že se jim číslo bude líbit.