CD Speciál - Strašidelné Hogwarts
Nadešel den strašení. Strach se pomalu ale jistě usadil ve všech hradních stínech, obestřel každou bojácnou duši, aby si mohla dosyta užít atmosféry děsivého večera. Ani redakci našeho časopisu se strach nevyhnul. Byl to zejména strach z nicnedělání. Skutečně, s některými redaktory představa, že nebudou moci psát, až klepala hrůzou! Pak se šéfredaktor probudil a musel k práci zavelet, jako každý všední měsíc. Dílo se naštěstí podařilo a my tak dnes můžeme vyčarovat z října měsíc nevšední, měsíc strašidelného speciálu. Ten letošní je věnován strašení v hradních hradbách. Proberte se hrůznými příběhy, zážitky plnými strachu a vším dalším, co děsivá inspirace pomohla redaktorům sepsat. Doufáme, že se budete trochu bát a hodně usmívat. Že vám to nejstrašidelnější z per modrých redaktorů pomůže dokreslit čarovnou atmosféru tohoto výjimečného dne. A přejeme, ať vás v tento večer strašidla neminou a strach neopustí. Hezké čtení všem, kteří se nebojí poddat obavám.

Za redakci Corvina Declaratio
James Watfar

Fobie a fobikové mezi námi

Strach z Hallowenu patří prý jako Whitecrow do ředitelny. Proto je čas ukázat si opravdový strach, neschovaný za halloweenské masky, ale takový, který by se z některých dal přímo ždímat.

zobrazit
3
Edmund Heusinger

Děsivé příběhy lékouzelnické

Z ošetřovny se ozývají skřeky a hekání, člověku až hrůzou vstávají vlasy na hlavě a tuhne krev v žilách. Napadlo vás někdy zapátrat, co hrůzného se tam za zavřenými dveřmi děje a jaké děsy musí prožívat nejen pacienti, ale i hradní zdravotnice? Pokud ano a máte kuráž, čtěte dále.

zobrazit
1
Wronka Zabloudilová

Noční můry hradních obyvatel

Noční můry jsou něco, čím se potýká každý... nezáleží na tom, jestli je kouzelník, moták nebo mudla. V dnešním speciálu se zaměříme na noční můry zdejších hradních obyvatel. Čeho se bojí a jak proti tomu bojují? To se dozvíte, když budete číst dále.

zobrazit
0
Annie Reprobate

Vrchní strašidlo Matthew Whitecrow

Nejen dnešní večer, ale i všední hradní dění umí být děsuplné. Abychom poznali celou šíři strašidelných okamžiků hradního života, nemohli jsme neminout člověka, který má školní dění na starosti. Mysleli jste si, že na našeho nejvyššího strašidla nemohou? A věříte, že i on může mnohé děsit?

zobrazit
4
James Watfar

Co si šeptají stíny aneb bojte se!

Ve dne tady mučíme naše mozkové závity, v noci posedáváme v kolejce či ve Velké síni. Hrad by mohlo spoustu lidí považovat za bezpečné místo (tedy, když zrovna nepotkáte rozběsněného Jamese. Tu půjčku fakt splatím, určitě!). Ale je tomu skutečně tak? Přečtěte si hrůzné příběhy hradních obyvatel, ze kterých se vám zježí chlupy víc, než ze špatně vybrané bertíkovy fazolky.

zobrazit
1
Jitten Elenvírová

Halloween jak ho (ne)známe

Halloween se oslavuje 31. 10., to ví každý, ale víte, že je to vlastně keltský svátek Samhain? A jaký je rozdíl mezi Halloweenem, který známe nyní a Halloweenem před pár sty lety?

zobrazit
3
Aurora Astrid Sinisrova
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: James Watfar
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Phillipa O Connel, Lilien Emity Meissed
Autoři článků: Annie Reprobate, Aurora Astrid Sinisrova, Edmund Heusinger, Jitten Elenvírová, Wronka Zabloudilová, James Watfar

Poděkování: Všem, kteří se nebáli psát o děsivých věcecech, stíhat děsivé termíny a prát se s děsivými nástrahami oprav. Jen díky nim se můžeme tímto číslem nechat vystrašit nebo pobavit.