5/2016
Pomalu se nám začíná scházet rok s rokem, před námi jsou další Vánoce. Čas tří velkých zázraků – klidu, míru a pohody. Ty se naneštěstí ne vždy dostaví v plném počtu a mnohdy jsou spíš snem, než skutečností. Na rozdíl od adventu. Doba, kterou prožíváme právě teď, je nejen předzvěstí Vánoc, ale i jejich malým tichem před bouří. Dá-li Merlin, bude to krásná bouře radosti a štěstí, ale teď, stejně jako po několik dalších týdnů, máme kouzelnou příležitost užít si čekání. Těšit se z velkých plánů na radostná setkání. Sledovat první sněhové vločky a nadechnout se vůně prvního jehličí. Nadchnout se pro světla vyzdobených ulic večerního města, mít radost z každého rána, s kterým je Štědrý den zase o kousek blíž. Protože i v naší redakci hoří první, a zanedlouho bude plápolat i druhá svíčka, nemůžeme zůstat stranou a nepřidat k tomuto kouzelnému času svůj modravý střípek. Začtěte se s námi do předvánočního vydání a prožijte kousek čekání na velký den schováni mezi řádky našich redaktorů.

Za redakci Corvina Declaratio
James Watfar

Halloweenský sraz: „Máte všechno?“

Podzim patří Halloweenu, Halloween zase srazům a srazy patří Havraspáru. Byla tedy jen otázka času, než se ještě celí vystrašení sletí havrani na tradiční Halloweenský sraz.

zobrazit
0
Corvinus Declaratio

Fleutýnko, prosím, splň mi přání...

Je tu čas adventní a to znamená, že se blíží Štědrý den. Den, kdy nic není nemožné, rodiny se scházejí a všechno je v očekávání. Především v dětských očích září velké jiskřičky, protože Vánoce jsou dnem kouzelným. Ale nejen děti mají svá přání, své tužby špitají i dospělí a doufají, že se jim jejich přání splní…

zobrazit
1
Lilien Emity Meissed

Pod stromečkem budou dárky!

Nebo ne? Já vám nevím. Poslední dobou brigády stojí za starou bačkoru, soutěží je tak málo, že se tam holky vypsané samy skoro bojí, a i když se vám nějakým záhadným způsobem podaří peníze vydělat, všichni už stejně všechno mají. Jen málokdo má štěstí, že by obdarovával jenom prváky, kteří nemají nic, krom uniformy, skrz kterou fouká. Co s tím?

zobrazit
2
Any Dawson

Komentář: Návrat chytřejších dětí dětí

Za poslední dobu, tedy od otevření registrace studentům pro školní rok Zima 2017, zažily Bradavice nevídaný úkaz. Na hrad se vrací někteří potomci bývalých studentů.

zobrazit
36
Edmund Heusinger

Hrůzostrašná pravda odhalena! Primus nám lže!

Každý den se probouzíte do nového dne, vstanete a fungujete. A víte proč? Protože máte své životní jistoty. Tráva je zelená, káva má kofein a primus je vzorný student, který dbá na dobro své koleje. Tedy to jsem si až do nedávna taky myslela. Pak jsem zjistila, že můj život je vlastně lež a teď nevím, jak žít dál!

zobrazit
0
Any Dawson

Jak se žije bez peněz?

Útržky vzpomínek páchnoucí po opelichané sově a potrhané školní uniformě se pomalu ale jistě vytratily z vaší hlavy. Tam někam do tichého zákoutí zapomnění. Denně slyšíte cinkot galeonů, prohlížíte si vyleštěné výlohy. Jaké to ale bylo na počátku, kdy jste pomalu ani nevěděli, jak vypadá galeon? Pro vás minulost, pro mě realita. Zavzpomínejte...

zobrazit
1
Jitten Elenvírová

Rozhovor s Mikulášem, andělem a čertem

Nedílnou součástí čekání na Vánoce je i den, kdy naděluje Mikuláš a straší čert, oba v doprovodu krásného anděla. Podařilo se nám oblíbenou i obávanou trojici odchytit k rozhovoru ještě teď, v době relativního klidu před bouří.

zobrazit
2
James Watfar
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: James Watfar
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Hazel Jane Morion, Phillipa O Connel, Lilien Emity Meissed
Autoři článků: Any Dawson, Edmund Heusinger, Jitten Elenvírová, Lilien Emity Meissed

Poděkování: Každému, kdo si našel čas a přetavil kousek své fantazie v další kapitolu dějin našeho časopisu. A všem, kteří si rádi přečtou, o čem právě ta dnešní vypráví.