CD Speciál - Vánoční blue(s)
Vánoce jsou konečně tady, dočkali jsme se. Svou troškou k nim hodlá přispět i redakce modrého časopisu. Schovejte se s vánočními články před mudlovskými povinnostmi, před protivným úklidem na poslední chvíli a dopřejte si opravdovou chvilku klidu, pohody a snad i radosti. Mudlové počkají. I když budou vrčet. Zacpěte si uši, přejde to. A až se od stránek našeho plátku odlepíte, užijte si Vánoce nejenom se zmíněnou trojicí nálad a rozpoložení, ale i se vším ostatním, co dělá právě z těch vašich jedinečné a nejkrásnější. Ať vás okouzlí menší i větší dary a stejně tak vděk obdarovaných. Ať kapr, salát a cukroví na konci večera patřičně tíží a ať slib o konci přejídání hned ráno vezme za své, stejně má smysl jen v noci. Přežijte ve zdraví co nejpevnějším příbuzné blízké i vzdálené, mudlovské i ty z říše kouzel, děti tradice rodičů a rodiče rozmary dětí. Zkrátka a dobře, prožijte Vánoce tak, aby stály za stýskání, až se zase na rok odmlčí.

Za celu redakci Corvina Declaratio
James Watfar

PS: Na vánoční speciál se může drobit cukrovím!

Vánoční příběh mo(u)drých

Jak to dopadne, když někdo vytrhne poslední stránky napínavého vánočního příběhu? Jak si s tím havraspárští poradili? Přinášíme exkluzivně pro vás!

zobrazit
0
Hazel Jane Morion

Pražský slet modromoudrých

17. vlčena bylo zvoleno dnem, kdy se již tradičně slétá hejno havranů oslavovat blížící se Fleutýnu. Corvinus Declaratio Vám přináší žhavou reportáž s nádechem mrazivé Prahy.

zobrazit
0
Eliah Tailesová

Vánoční šílenství aneb ve vánočních světýlkách zamotaný

Vůně perníčků se šíří chodbami a koledy znějí všude kolem nás, ale jak se připravují obyvatelé toho nejúžasnějšího kouzelnického místa? Odpustila jsem si vylehávání v posteli a vydala se do útrob vánoční nálady… podívejme se na vánoční šílenství.

zobrazit
1
Aurora Astrid Sinisrova

Corvinovská pokladna smíchu – Vánoční edice

Vánoční čas má být veselý, a proto vám otevíráme naši vánoční pokladnici, která se pro vás nazdobila těmi nejkrásnějšími perlami, které se v ní schovávají. Nemeškejte proto a užijte si trochu smíchu s obyvateli hradu a jejich hláškami.

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed

Larrie Larstonová: Zbožňuju atmosféru Hogwarts o svátcích

Mrazy, které přišly na bradavické pozemky, mají na svědomí nejen rampouchy visící po hradě a sněhuláka, ale i Larrie Larstonovou. Jednoho dne byla nalezena zmrzlá na kost! Naštěstí se jí dostalo péče ve Vientě, ve vesnici, kde bydlí všichni, kdo kdysi spávali pod střechou havraspárské věže. Corvinus Declaratio se za ní vydal, aby jí vyčerpal rozhovorem, nejen o Vánocích.

zobrazit
0
Edmund Heusinger

Vánoční pátrání po ozdůbce

Někdy vás něco jednoduše donutí k tomu více si popovídat s obyvateli hradu. Například ztráta oblíbené ozdůbky. Jak se měníme v čase adventním a co jsou nejčastější vánoční zlozvyky? Možná, že se v tomto článku najdete i vy.

zobrazit
4
Jitten Elenvírová

Vánoce na sněhu – Je to už mýtus?

Pro každého jsou Vánoce spojené se sněhem. Na obrázcích s vánoční tématikou se často objeví zasněžená krajina. Dalo by se říct, že sníh je podobným symbolem Vánoc, jakým je i ozdobený stromeček. Mudlové i kouzelníci Vánoce jednoduše milují. Stejně tak i bílé chumelení kolem 24.prosince, jenže...

zobrazit
0
Saphira Crystal

Přípravy na Vánoce, aneb moudré rady baby Jagy

Všichni kolem sebe poslední dny vidíme neustále spěchající mudly, přeplněné ulice i nákupní centra a na Příčné ulici už taky přestává být k hnutí. Proto jsme se rozhodli sáhnout po velmi staré a prachem pokryté knize, ze které vám přinášíme užitečné rady, jak ve zdraví přežít předvánoční, mezivánoční i povánoční období.

zobrazit
0
Wronka Zabloudilová

Rozhovor s vánočním stromečkem

Série rozhovorů s jinak téměř úplně nemluvnými věcmi pokračuje i v našem slavnostním speciálu. Dnešní povídání je patřičně speciální. Nechte se okouzlit pichlavým šarmem a přečtěte si, jak to vidí ten, na kterého o Vánocích nadšeně zíráme.

zobrazit
1
James Watfar

Vánoční chvíle s korekturou

Korektoři jsou lidé, které každý časopis potřebuje. Jsou velmi žádaní a těžce vyhledávaní. Jaký je denní chléb korektora? Jaké jsou korektorské Vánoce?

zobrazit
0
Saphira Crystal
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: James Watfar
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Hazel Jane Morion, Phillipa O Connel, Lilien Emity Meissed
Autoři článků: Aurora Astrid Sinisrova, Edmund Heusinger, Eliah Tailesová, Hazel Jane Morion, Jitten Elenvírová, Lilien Emity Meissed, Saphira Crystal, Wronka Zabloudilová, James Watfar

Poděkování: Všem, kteří přiložili ruku k dílu. Autorům článků, naší inkoustově modré výzdoby. Korektorkám, které jí dodaly lesk. Lidem, kteří se stali inspirací i čtenářům, pro které budou články ozdobou dne.