2/2017
Není to tak dávno, co jsme v úvodních slovech zvěstovali zimu v plném proudu a dlouhé čekání na jarní dny. Slunce pomalu sílí a sněženky s bledulkami už zdobí naše zahrady a někde možná i louky. Jaro sice ještě není zcela tady, ale jeho poslové nás již navnazují a slibují blízký příchod onoho období, kdy celá příroda znovu ožije. Nevím, jak to máte vy, ale na mě jaro působí jako takové malé… velké znovuzrození. Příroda se probouzí a pomalu se zbavuje starého, aby mohla kouzlit a předvést se zase v novém a svěžím kabátku. Tráva se zelená, květiny na sebe nechají malovat pestrobarevnými barvami, stromy obrůstají novými pupeny a posléze halí své koruny do listů. Je vidět mnohem více zvířat, jež si užívají slunné dny stejně jako my. Sice si ještě chvilku počkáme, než odhodíme teplé pláště, ale už teď se můžeme těšit.

Cítíte ten svěží vánek? Inu třeba to je ten, co se nedávno prohnal naší redakcí. My můžeme jen doufat, že nenadělal příliš zmatku s pergameny, nýbrž že nám pomohl vyhnat zimu a pavouky ze všech zákoutí.

A co najdete v tomto předjarním modrém vydání? Necháme vás nakouknout pod roušku magického orchestru, dáme prostor jak novým, tak ostřílenějším tvářím, poodhalíme vám, co se dělo na nedávných modrých srazech a mnoho dalšího, stačí se jen usadit na své oblíbené místečko s oblíbenými pochutinami či pitivem a můžete si užívat chvíli pohody s naším časopisem.

Za redakci Corvina Declaratio
Lilien Emity Meissed

Orchestr a kámen mudrců

Také jste se vypravili na první koncert Harry Potter a Kámen mudrců, který se nedávno konal? Pokud ne, přinášíme pár postřehů z jeho návštěvy...

zobrazit
3
Wronka Zabloudilová

Wronka Zabloudilová a její závislost!

Bylo nám zde představeno početné osazenstvo koleje, od ducha, primuse, kolejní ředitelky až po slečnu Dawsonovou. Nemůžeme se ale obejít bez článku o dlouholetém stříbrném plechu, který každý den v koleji začíná svým „Hezké ráno, havránci“.

zobrazit
2
Eliah Tailesová

Poprvé patronkou: Učiněná radost!

Než jsme se nadáli, stihl přijít začátek školního roku a s ním spousta nových tváří. A jako každý rok bylo nutné zařídit, aby se o naše nováčky měl kdo postarat. Proto byl v naší koleji opět vyhlášen nábor patronů, do kterého jsem se přihlásila i já. A jak jsem svou novou úlohu zvládla? O tom si přečtěte v článku!

zobrazit
1
Arietty Liella Minette

První modré hradní dojmy

Na náš hrad dorazila před začátkem školního roku nová vlna nováčků, hradní zdi si tak mohla prohlédnout spousta nových párů očí. Jaký pohled umí nové kouzelnické duši náš svět nabídnout a kam vedou první kroky malého kouzelníka? První dojmy novačky vás možná vrátí i do vašich vzpomínek.

zobrazit
3
Aaliyah Ruth Huxley

Tajemství slečny kolejní - vyhlášení

A je to tady! Chvíle, na kterou jsme všichni čekali už od vydání minulého čísla našeho modrého časopisu, okamžik vyzrazení výsledků a odhalení těch nejrychlejších a nejbystřejších hlav na hradě! Kdopak si odnese zářící cenu pro vítěze?

zobrazit
2
Corvinus Declaratio

Galerie kouzelnických velikánů: Albus Brumbál

První díl z desetidílné série Galerie kouzelnických velikánů. Dnes se podíváme na Albuse Brumbála.

zobrazit
1
Zornaddie Watampall

Jaro je za dveřmi a modří se scházejí!

Únor a březen se nesly v duchu modrých srazů. Možná nás na srazu nebylo moc, ale i tak jsme si je moc užili a budeme si je rádi pamatovat. A jak jsme si srazy v Praze a Brně užili? Inu, pokud vás to zajímá, stačí pokračovat ve čtení.

zobrazit
1
Lilien Emity Meissed

(Ne)známé koleje: Škatulkování!

Příběh o malém kouzelníkovi nám toho dozajista daroval hodně - počínaje úžasnými přáteli a potřebnými úniky z mudlovského světa, konče nehynoucí láskou ke čtení. Zdá se, že nás tady všechny ovinul jenom pozitivními emocemi, ovšem jedno bych mu přece jenom vytkla - zaškatulkoval koleje tak nehorázným způsobem, že se mi z toho protáčely panenky, což není pro čtení nic praktického. A abych si z toho nepřivodila dioptrie, jako správný redaktor samozřejmě beru do ruky brk a pomocí inkoustu vám nyní přenesu své rozhořčení přímo na zažloutlé stránky časopisu. Takže se ujistěte, že v okolí nemáte nic křehkého, cenného nebo dokonce nějakého spolužáka, protože se tady jak se patří rozčílíme!

zobrazit
5
Jitten Elenvírová

Nový pokladník s extrémním pracovním nasazením

Havraspárské kolejní konto má nového pokladníka. Candor tak získal čerstvou duši na vymetání zapadlých svrčků zpod čalouněných křesel a přepočítávání dluhopisů. Má nově jmenovaný správce přeplněných truhel nějaké taktiky, jak do nich nacpat ještě víc zlata? To a ještě mnohem více se dozvíte v tomto článku…

zobrazit
1
Lucy Candis Rogers

Havraspárští sedmáci

Na začátku roku se mnohé točí hlavně kolem nováčků. Ano, jsou tu noví, jsou zajímaví a neotřepaní. Ale co sedmáci, ostřílení studenti, kteří mají před sebou těžkou zkoušku a jistě spoustu zážitků na hradě? Rozhodl jsem se, že je vyzpovídám, protože mě jejich život zde na hradě zajímá.

zobrazit
4
Zornaddie Watampall
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktor: James Watfar
Technický guru: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Lilien Emity Meissed, Manon Lancaster, Phillipa O Connel
Autoři článků: Aaliyah Ruth Huxley, Arietty Liella Minette, Aurora Astrid Sinsirova, Eliah Tailesová, Jitten Elenvírová, Lilien Emity Meissed, Lucy Candis Rogers, Wronka Zabloudilová, Zornaddie Watampall

Poděkování: Děkujeme zmiňovanému svěžímu vánku, že se prohnal redakcí a dodal sílu všem redaktorům k vytvoření nového čísla pro vás.