Havraník
1/2010 vydáno: 31. sněžena cena: zdarma

Školní pohár ve jménu Havraspáru

Po znamenitém bodovém utkání Havraspár již počtvrté vyšel z této bitvy vítězně. Na jeho dílo je pyšné celé Sedmero havraních bratrů, sir kolejní John Werewolf, a v neposlední řadě také oni sami. Podívejme se, co vše se dělo na Závěrečné slavnosti a předcházelo tak další havraspárské slávě!

celý článek »
Velevážené studentstvo a profesorstvo, duchovenstvo a zaměstnanstvo, je mi ctí vám představit nového Corvina Declaratio tak, jak ho neznáte! Corvina našlápnutého od hlavy až k patě, Corvina vyšperkovaného a naservírovaného až k vašim zrakům!

V první řadě patří Johnovi Werewolfovi, který se o Corvina v podobě, kterou právě vidíte, zasloužil nemalým dílem. A poděkujme také Bratrstvu sedmera havranů, za to, že převzali nad tímto plátkem záštitu.

Navíc k vám Corvinus Declaratio bude pravidelně přilétat každých 14 dní, takže se máte na co těšit.

Podíváte se, jak nový Corvinus vlastně vznikl a jak se na něm podílelo Sedmero havranů. Jako první vás provedeme Závěrečnou slavností, necháme vás nakouknout pod pokličku Kočovné čarokreslírny a spoustu dalšího kvalitního a neotřelého čtiva v podání modrých studentů.

Takže, sedněte si do křesla a krbu a nechte se vtáhnout atmosférou Corvina Declaratio. A věřte, že ještě máme co říci :-)

Za celou redakci
Theresa Leagwitová

Svěží nádech nového peří

Nová tvář Corvina Declaratio byla odhalena, elegantnější a havraspárštější než kdy dříve. Co jí předcházelo, jak v tom má prsty Rowena, John Werewolf a Bratrstvo Sedmera havranů? Seznamte se!

zobrazit
0
Larrie Larstonová

Školní pohár ve jménu Havraspáru

Po znamenitém bodovém utkání Havraspár již počtvrté vyšel z této bitvy vítězně. Na jeho dílo je pyšné celé Sedmero havraních bratrů, sir kolejní John Werewolf, a v neposlední řadě také oni sami. Podívejme se, co vše se dělo na Závěrečné slavnosti a předcházelo tak další havraspárské slávě!

zobrazit
0
Larrie Larstonová

První klání Čaropřehlídky

Klání o nejlepší zimní model už skončilo a my jen čekáme, až se vyhlásí finální výsledky. Jak to však celé probíhalo?

zobrazit
0
Janel Weil

U Krbu s Janel Weil

Nové tváře Havraspáru se rodí výjimečně, avšak těch, které se později stanou legendami Havraspáru, je ještě méně. A hledat démanty v davech bradavických studentů je nesnadné. My jsme však jeden našli, zářil si jasným safírovým světlem... vítejte u krbu s Janel Weil!

zobrazit
0
Elennar Hollkin

Mezikolejní soutěž

Mezikolejní soutěž, známá toť akce! Určitě na ni máte svůj názor, ale v tomto článku si můžete přečíst názory zúčastněných i samotné organizátorky.

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed

Mrazen ve věštírně

Ptáte se, co nového nám přinese Mrazen? Odpovědi najdete v tomto unikátním horoskopu.

zobrazit
0
Annet Slapfootová

Nováčci na hradě

Příchod nových studentů je každým rokem velikou událostí, která strhne celý hrad. Podívali jsme se na zoubek letošní nadílce, tak neváhejte a zjišťujte s námi!

zobrazit
0
Thasa Monke Kemanová

Přehlídka klobouků

V posledních letech jsme si zvykli dostat k Vánocům kromě dárku od Fleutýnky ještě dárek od koleje. Předloni to byl havránek na kolečkách, loni modrý plášť safírových křídel, a tak jsme se letos už dlouho předem těšili, s čím vedení koleje přijde tentokrát. Zklamání jsme se samozřejmě nedočkali, safírový klobouk nadchl snad všechny.

zobrazit
0
Leelee z Arkony

Klenotnice z kolejky

Havraspárská společenská místnost je místo věru živelné a my se nyní podíváme na to, jak to v ní vypadalo poslední měsíc. Copak rozpustilé havranstvo vyvádělo za rozpustilé kousky?

zobrazit
0
Linn Rose Lairová
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Theresa Leagwitová
Korektura a vizuální úprava článků: Larrie Larstonová, Madidess Leevian, John Werewolf
Ilustrátoři: Lilien Emity Meissed, John Werewolf
Autoři článků: Larrie Larstonová, Janel Weil, Lilien Emity Meissed, Elennar Hollkin, Thasa Monke Kemanová, Leelee z Arkony, Annet Slapfootová, Linn Rose Lairová

Poděkování: panu Paštičkovi za možnost použití fotografií z jeho archivu. Studentům Nebelvíru a Zmijozelu za to, že si nevezmou osobně vtip zobrazený na úvodním listu. Děkujeme také Mrzimoru, že se necítí dotčeně za to, že jsme je z vtipu vynechali. Trpělivému čtenářstvu, kteří jistě pochopí, že je náš časopis teprve v raném věku.