Havraník
9/2010 vydáno: 23. štěstena cena: zdarma

Havroskop na kliden

On ten štěsten nebyl tím nejteplejším měsícem, to musíme přiznat. A jak to bude vypadat během klidenu? Inu, moc klidu nás nečeká, všechno se musí dodělat, dotunit... Ale víte, co přijde pak? Prázdniny!

celý článek »
Chrrr, pšššt, zzzz... Ale no tak, nespinkejte přeci! To rozpustilé rádoby raně letní počasí je sice vyčerpávající, ale také si pěkně koleduje, tak mu pojďme ukázat, zač je toho loket! A proč nezačít nějakou příjemnou volnočasovou aktivitou, jako je čtení nového výtisku Corvina Declaratio?

Blíží se nám konec školního roku a profesoři si nadšeně užívají posledních dnů volna, protože se nacházejí v mezidobí, kdy odučili poslední výklad, ale ještě nebyli zavaleni hromadou závěrečných esejí a dodělaných omluv. Fialoví tedy na chodbách Hogwarts raší jako houby po dešti a jeden se nestačí divit, kolik jich tu vlastně máme. Zachytili rovněž Corvinovo bystré oko, a tak jsme se milým magistrům podívali trochu na zoubek.

A protože je to počasí skutečně pěkně nevychované a tropí si z nás dobrý den, v některých případech tedy dokonce ne tak úplně dobrý den, rozhodli jsme se, že začneme přivolávat ty parné letní dny a zamysleli jsme se také nad letní dovolenou.

Tak pojďte bojovat proti té zimě a dešti, vytáhněte si rebelantsky náš časopis, posaďte se na zmáčenou lavičku v parku a vesele si hrajte na léto!
Za redakci Corvina,
Larrie

Zpětná vazba? Ale kdeže!

Osud nejednoho studenta: píše se s úkolem, složitě vymýšlí divoké kreace ve snaze se v dané disciplíně zdokonalit. Pak konečně své dílo zakončí, pyšný na píli, kterou vynaložil, a nadšeně čeká na hodnocení.

zobrazit
3
Larrie Larstonová

Modní okénko ve fialové

Jelikož je toto vydání laděno do fialova, nesmíme opomenout ani na styl oblékání profesorů a profesorek. Věřte tomu či ne, ale móda je prostě všude…

zobrazit
0
Linn Rose Lairová

Léto klepe na dveře

I když to tak venku nevypadá (opravdu se teď vyplatí s sebou nosit pršipláště a zkusit bublinové kouzlo), už za měsíc a kousek si budeme moci oddychnout, připravit si plavky a slunečníky a vyrazit na dovolenou, užívat si tepla a popíjet osvěžující dýňovou ledovou tříšť. A jaké máte vy plány na léto?

zobrazit
0
Avreya Monowitz

Řekni mi, co učíš, a já ti povím, jaký jsi

Na naší škole je mnoho profesorů, každý z nich učí svůj předmět a ke každému z nich má zvláštní vztah, takové pevné pouto. Podle toho, co každý z profesorů učí, lze přibližně odhadnout, jaký je ve skrytu duše, jakou má povahu a náturu. Jen pozorně čtěte dál!

zobrazit
0
Avreya Monowitz

Sbíráte žabky? Máte prostě smůlu!

Všichni jsme v určité době byli nováčky, že ano. O tom nikdo z nás snad nebude pochybovat. A jako každý nováček, i vy jste zkoumali taje a zákoutí našeho hradu. Někoho zaujal famfrpál, jinému se líbí silácký ring, soubojový klub a kdo ví co ještě. Třikrát běda, pokud jste se však rozhodli z nějakého popudu sbírat kartičky z čokoládových žabek.

zobrazit
0
Grace Parker

Havraspárské dobrůtky potřetí!

Je tomu tak, i v tomto vydání Corvina na Vás čeká jedinečný úžasný recept na jídlo z havraspárské kuchyně. Bude to modrý sendvič, pizza či snad těstoviny? Nechte se překvapit…

zobrazit
0
Linn Rose Lairová

Havraspárské perličky

Opět jsme tady s článkem plným vtipu a elánu z naší kolejky! Jen se pohodlně usaďte a užijte si dávku záchvatů smíchu!

zobrazit
0
Avreya Monowitz

Pohled na Mrazákoland

Jelikož se Mrazákoland stal v poslední době velice vyhledávanou zemí k dovolené mezi obyvateli hradu, museli jsme se mu podívat na zoubek i my.

zobrazit
1
Lilien Emity Meissed

Havroskop na kliden

On ten štěsten nebyl tím nejteplejším měsícem, to musíme přiznat. A jak to bude vypadat během klidenu? Inu, moc klidu nás nečeká, všechno se musí dodělat, dotunit... Ale víte, co přijde pak? Prázdniny!

zobrazit
0
Janel Weil
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Larrie Larstonová
Technická stránka: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Avreya Monowitz, Janel Weil, Larrie Larstonová
Ilustrátoři: John Werewolf, Lilien Emity Meissed
Autoři článků: Avreya Monowitz, Elanius Aine Neil, Janel Weil, Larrie Larstonová, Lilien Emity Meissed a Linn Rose Lairová


Poděkování: Dešti, který rozmáčel zásobu pergamenů našim milým redaktorům, takže s články se do čísla probojovali jen ti plicně nezdatnější, kteří udatně foukali a foukali, dokud ze svého pergamenu nevyfoukali poslední kapičku vody. I těmto zdatným redaktorům tedy patří vřelý dík, stejně jako těm, kteří se snažili, ale dostali buď astma, nebo ztratili dech úplně. Nadaci "Nohy v teple", která našim skřítkům šmíráčkům poskytla několik párů krásných modrých holínek. A vám, našim milým čtenářům, že nám s takovým nadšením pomáháte vést válku proti tomu morbidně ubrečenému počasí, které si z nás tropí šašky.