Havraník
10/2010 vydáno: 13. klidena cena: zdarma

Hokus pokus poprvé

Redakce Corvina Declaratio se rozhodla, že vyzkouší malý experiment, jehož výsledek najdete v článku. Tak pojďte nahlédnout pod očko společné tvorby havraspárských redaktorů.

celý článek »
Po delší odmlce se nám na pulty vrací Corvinus Declaratio, dnes již zase baculatý a vykrmený jako dříve. Jeho štíhlá éra moc dlouho nevytrvala, protože je poměrně velký jedlík a o havraspárských nikdy nebylo známo, že mají pevnou vůli ve statečných činech jako je boj s vlastní rozežraností.

Přinášíme vám tedy malý dárek za úspěšné dokončení všech esejí a úkolů, se kterými jste se ještě před pár hodinami jistě srdnatě potýkali. Blíží se nám konec roku, období, kdy se shledáváme s pestrým hradním děním. Pomalu se do tohoto času dostáváme, takže dnešní nabídka článků je vskutku rozmanitá.

Naleznete zde trochu té peprnosti z mladých školních let sira Werewolfa, stejně jako z aktuální poněkud bujné éry profesora McBravea. Ohlédneme se do minulosti na průběh Spisovatelského klání a pomůžeme vám utřídit si myšlenky o jednotlivých povídkách. A konečně - přinášíme i výzkum o tom, komu by hradní obyvatelé udělili Ceny zakladatelů, prestižní ocenění, která jsou snem snad každého příslušníka některé z kolejí.

Tak si konečně odfoukněte, nohy vzhůru, sluneční brýle na nos a Corvina do pařátů!
Za redakci,

Larrie

Ceny zakladatelů

Vážení opeřenci, jezevci, lvíčata, háďata, profesorstvo, zaměstnanci a jiné pochybné existence, konec roku se pomalu, ale neodbytně blíží. A s ním jsou neoddělitelně spojeny Ceny čtyř zakladatelů naší školy. Nebyla bych redaktorem Corvina Declaratio, kdybych se s nasazením vlastního života nevydala do terénu a nezjistila si, kdo by je mohl tento rok získat.

zobrazit
7
Elanius Aine Neil

A jak to zvládnout?

Shon, shon, shon. Práce, práce, práce. Takhle bych mohla pokračovat do nekonečna. O co se jedná? No přece o závěrečné eseje. Léto se sice už blíží a konec roku také, ale před sladkými prázdninami se z nás snaží vymačkat poslední síly a zbytky energie eseje.

zobrazit
0
Linn Rose Lairová

Povídkaříme aneb Soutěžní příběhy Spisovatelského klání

Na hradě právě probíhá anketa, která určí vítěze Spisovatelského klání. A protože ne všichni se obtěžují přečíst si celé povídky, zde je alespoň stručné info o každé z nich, které by vás mohlo nalákat.

zobrazit
0
Elennar Hollkin & Janel Weil

U krbu s Petulou Laskavou

Madame Laskavá je už třetím rokem profesorkou a učí Kouzelnickou první pomoc. Běžné povinnosti jí však zřejmě nestačí, jelikož se v letošním roce též stala supervizorkou soutěží. Copak jsme se od ní dozvěděli bližšího?

zobrazit
0
Janel Weil

Osobnost Hogwarts 2010

Každý si určitě všiml, že v pravém menu se mu objevil nový odkaz, konkrétně na anketu Osobnost Hogwarts... Co je tato anketa vůbec zač? Jaký je názor studentů?

zobrazit
1
Madidess Leevian

Další aférka George McBrava

Elizabeth Lextrová, nezletilá studentka a prefektka Zmijozelu, se jako každé odpoledne vydala najíst do Velké síně. O tom, že je tato slečna velmi krásná, nikdo nepochybuje. Vždyť jako každý den se za ní táhlo klubko pěti studentů, kteří skládali na její krásu oslavné básně a tajně doufali, že budou mít tu čest a Elíza si jich možná všimne.

zobrazit
2
Elanius Aine Neil

Spisovatelské klání bez odměn

Vážení čtenáři, možná Spisovatelské klání sledujete, možná ne (a tím pádem přicházíte o spoustu zajímavých povídek, ale to je váš problém, že jo), ale nikomu z vás jistě neunikla anketa, která se objevila v prostorách našeho hradu. Široká veřejnost zde má zvolit tu nejlepší povídku, aby byl její autor po zásluze odměněn. Nicméně nikdy se nepočítalo s tím, že by cenu dostalo pouze místo první. Všem je bezpochyby jasné, že něco na památku si zaslouží všichni, protože téma bylo těžké, ale každý se s tím nějak popral a jenom to je hodno obdivu.

zobrazit
0
Elanius Aine Neil

Letní módní okénko aneb nastavme slunci tvář

Jak jste si všichni všimli, sluníčko se za námi přišlo také podívat. Nikdo neví, jak dlouho se tu zdrží, ale mnoho studentů a profesorů mu už nastavilo svůj úsměv a také se podle toho nastrojili. Posuďte sami!

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed

Mládí Johna Werewolfa

Corvinus Declaratio měl tu možnost si u krbu popovídat i s Johnem Werewolfem. Čtěte dále!

zobrazit
0
Elanius Aine Neil

Jiné zvířectvo na hradě

Již všichni netrpělivě čekáme na ten přelomový den, kdy se na Příčné ulici objeví i jiná zvířata, než jsou sovy. Nepochybuji o tom, že každý z nás by se vrhl do krámu, kde by své spolužáky a kolegy pomocí loktů, nohou a ošklivých zaklínadel odstrkoval z cesty, jenom aby byl u pultu první a mohl si vybrat to nejhezčí zvířátko.

zobrazit
2
Elanius Aine Neil

Vývěska v novém kabátě

Jak už jste si všichni jistě všimli, skřítci kutílci a pan ředitel nezaháleli a pohráli si s vývěskou. Pojďme se tedy seznámit s tím zázrakem...

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed

S chutí léta

Určitě znáte ovocné poháry, palačinky, zmrzlinu… A co takhle to všechno zkombinovat dohromady? Jedinečný recept na takovouto pochoutku najdete jedině zde, v Corvinovi!

zobrazit
0
Linn Rose Lairová

Hokus pokus poprvé

Redakce Corvina Declaratio se rozhodla, že vyzkouší malý experiment, jehož výsledek najdete v článku. Tak pojďte nahlédnout pod očko společné tvorby havraspárských redaktorů.

zobrazit
2
Corvinus Declaratio
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Larrie Larstonová
Technická stránka: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Janel Weil, Larrie Larstonová
Ilustrátoři: John Werewolf, Lilien Emity Meissed
Autoři článků: Elanius Aine Neil, Elennar Hollkin, Janel Weil, John Werewolf, Lilien Emity Meissed, Larrie Larstonová, Linn Rose Lairová, Madidess Leevian


Poděkování: Chci moc poděkovat všem, kteří se zapojili do společného projektu Corvina Declaratio a přiložili své síly ke slepování prvního ze série havraspárských dílek. Všem redaktorům, že si v období uzavírání známek udělali čas na příspěvek do Corvina (v některých případech i na pěkně tlustý špalík článků, že, El ;)). Skřítkům šmíráčkům pak, že si přestali mazat nohy tou nechutně puchnoucí mastí, ze které se redakci zvedal žaludek. Korektorce Weilovce, protože tentokrát asi překonala svůj rekord. A všem čtenářům, protože nám pořád dodáváte novou sílu a inspiraci. Díky!