Havraník
11/2010 vydáno: 27. klidena cena: zdarma

Projekt Časová kapsle

Jistě jste již měli tu čest slyšet pojem "časová kapsle", neboli schránka, která uchovává poselství, jež generace X zasílá generacím budoucím (tedy Y a Z). Tuto kapsli se nyní rozhodl vyrobit také Corvinus. Chcete se zúčastnit? Čtěte dále!

celý článek »
Tak je to tu. Právě píši poslední úvodník. Nemohu uvěřit tomu, jak rychle nám ten rok utekl a jak moc jsme v tak krátkém období stihli nasbírat zkušeností a zážitků. Byl to skutečně pestrý rok plný nových poznání a zábavy, za což chci vřele poděkovat všem, kteří se o to zasloužili.

Tímto dnem začíná prázdninový režim Corvina, kdy budeme dočasně aplikovat politiku postupného vydávání. Výjimkou budou dva speciály, na které se můžete těšit ke konci obou z prázdninových měsíců.

Nyní je však čas na přečtení posledního vydání letošního školního roku a završení této velkolepé kapitoly Corvina Declaratio. Budeme se ohlížet za Létem 2010, rozloučíme se s jeho redakcí, přineseme prázdninový horoskop a rozjedeme velký dvouměsíční projekt Corvina s názvem "Časová kapsle". Na ten bych velmi ráda poukázala a vypíchla ho jako prioritu číslo jedna.

Tak se konečně uvolněte, už nic nedělejte a běžte se flákat!

Za celou redakci bych tímto chtěla moc poděkovat všem čtenářům a popřát jim krásné léto dle jejich představ.
Larrie

Ze zákulisí redakce IV.

Stojíme na prahu letního období, času prázdnin a volna. Tím končí i první kapitola novodobého Corvina Declaratio. Jaký byl náš půlrok, jaký je letní program a co nás čeká v dalším školním roce? Pojďme se na chvíli posadit a zapřemýšlet.

zobrazit
0
Larrie Larstonová

Naše redakce je tu pro vás

Tak už je to tady. To, na co jsme se všichni tak dlouho těšili a pozorně naslouchali, kdy to zaklepe. Ano! Jsou tu PRÁZDNINY! A s nimi i vydání našeho jedinečného kolejního časopisu. A jak jste všichni určitě uhodli, je to náš Corvinus Declaratio.

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed

Sedmero v Havroskopu

Uvažovali jste někdy nad tím, kdy má váš oblíbený havran ze Sedmera narozeniny? Ptali jste se? A nenacházeli odpověď? Pokoušeli se vysvětlit si prapodivné chování některého z nich a nedařilo se? Tak čtěte dále! Pochopíte více, než byste řekli.

zobrazit
0
Larrie Larstonová

Niam i Tirnanog nejen o svém spodním prádle

Vážená návrhářka naší školy, slečna Niam, se rozhodla odpovědět našemu slavnému plátku na pár velmi delikátních otázek.

zobrazit
0
Elanius Aine Neil

Weilovic študovanou ježibabou!

Zkoušky OVCE jsou považovány za křest ohněm, za vstup do dospělosti a završení študáckých let kouzelníkova života. Když 20. června odbila šestá hodina večerní, podstoupila zkoušku i naše milovaná Janel Weil. A Corvinus byl samozřejmě u toho!

zobrazit
0
Larrie Larstonová

Havroskop na ploden

Víte, co je tady? Víte to? To, co čeká za dveřmi a už to vlastně skoro klepe? Ano, ploden a s ním první měsíc prázdnin! Radujme se, veselme se, palme vysvědčení a školní uniformy... Tedy, obrazně řečeno.

zobrazit
0
Janel Weil

Osobnost Hogwarts otřásá hradem

Průběžné výsledky známé ankety už zná široká veřejnost. Nyní můžete hlasovat pro deset finalistů. A my vám trochu ulehčíme vaši volbu a zmíněné osobnosti vám představíme.

zobrazit
0
Janel Weil

Povídání se supervizorem kvízů Davidem Nekromacerem

Není to tak dávno, kdy byl jmenován nový supervizor kvízů, pan profesor David Nekromacer. A my jsme pro vás zjistili, jak probíhalo výběrové řízení, jaké jsou jeho plány do budoucna, jak se cítí ve své nové funkci a mnoho dalšího...

zobrazit
0
Lilien Emity Meissed

Opravdu nemám ničí nahé fotky!

Vážení čtenáři CD, podobný článek sice už vyšel před jistou dobou v DV... já nechci od nikoho opisovat, ale od jeho vydání se naprosto nic nezměnilo.

zobrazit
0
Elanius Aine Neil

Vlkodlak z Havraspáru zvítězil na Voříškiádě!

Ne, opravdu nemám na mysli socializovaného profesora Johna Werewolfa. Jedná se o polodivokého a krvelačného vlkodlaka, jehož jméno se stalo synonymem zkázy. Upřený pohled jeho očí dokáže prakticky každého přivést na práh smrti. Nepochybně se již třepete hrůzou a dobře víte, o kom mluvím. Zakryjte si oči a plačte hrůzou, neboť jeho jméno napíši. A je to… Pajda.

zobrazit
0
Elanius Aine Neil

Mlsem skoro naposledy

Tuna esejí je za námi a hradní obyvatelé si užívají zaslouženého volna a hlavně sluníčka, které v poslední době řádí! Ale já jsem ráda, protože k letní náladě patří i letní jídlo, a vy si tak opět můžete připravit něco ryze havraspárského. Popadnout vařečky a s chutí do toho!

zobrazit
0
Linn Rose Lairová

Projekt Časová kapsle

Jistě jste již měli tu čest slyšet pojem "časová kapsle", neboli schránka, která uchovává poselství, jež generace X zasílá generacím budoucím (tedy Y a Z). Tuto kapsli se nyní rozhodl vyrobit také Corvinus. Chcete se zúčastnit? Čtěte dále!

zobrazit
0
Larrie Larstonová
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Larrie Larstonová
Technická stránka: John Werewolf
Korektura a vizuální úprava článků: Janel Weil, Larrie Larstonová
Ilustrátoři: John Werewolf, Lilien Emity Meissed
Autoři článků: Elanius Aine Neil, Janel Weil, Lilien Emity Meissed, Larrie Larstonová, Linn Rose Lairová


Poděkování: Paní uklízečce, že se s jásotem pustila do šůrování půlroční podestýlky nashromážděné v redakci a jela jako sedmihlavá saň. Redaktorům, že sebrali poslední síly a hrábli si na dno, aby připravili poslední výtisk tohoto školního roku. A hlavně vám, čtenářům, protože bez vás by to prostě nešlo, protože vy jste naše inspirace, motivace, naše múza. Děkujeme!