Havraník
2/2010 vydáno: 14. mrazena cena: zdarma

Potomek Rowenin

Málokdo chyběl na hogwartské závěrečné slavnosti. Vedle udělování všech tradičních ocenění se vyhlašovala i vzácná cena každého ze zakladatelů. A Cenu Roweny z Havraspáru získala naše prefektka – Elanius Aine Neil.

celý článek »
Se zavítáním mrazenu do redaktorských zdí Corvina Declaratio nastal i velkolepý proces pestrobarevného opeřování našeho časopisu. Sněžen nám daroval překrásný materiál, který nám v prvním mraznovém čísle dovolil popustit uzdy našich múz.

S vervou, která vzala dech i Sedmeru havraních bratrů, se členové redakce chopili nabroušených brků a dali průchod hlasům, které měly být slyšeny. A že je věru co poslouchat!

Corvinus se pomalu, ale jistě, stává časopisem do každé chvíle. Do chvíle nostalgií, ve které vás vrací do toho magického času oslav, tolik charakteristického pro přelom jednotlivých školních let. Do chvíle radostného očekávání věcí budoucích, kdy vás připraví na příchod módního jara. Do chvíle nepohody, kdy vám svým neotřelým humorem vykouzlí úsměv na tváři. A konečně i do chvíle pohody, kdy si můžete v míru sednout a nechat se unášet tajuplnými články plnými mystiky.

A tak jsme vám, našim věrným čtenářům, přinesli širokou paletu nových článků, ve které si jistě každý najde právě to své. Tak nám zůstaňte věrni i nadále!
Za redakci,
Larrie Larstonová

Ze zákulisí redakce

Čtrnáct dní v novém kabátě Corvina Declaratio změnilo k nepoznání. Pojďte nahlédnout za oponu toho všeho humbuku a seznamte se s tím, co za změny již nastalo a co nás ještě nemine!

zobrazit
0
Larrie Larstonová

Diskriminace trezoru?

Havraspárský trezor - trezor jako každý jiný? Ó, nikoliv, vážení! Je jedinečný, je modrý, je opancéřovaný, je oživlý a... je poloprázdný a bezejmenný! Jak se s tím vyrovnává a jak mu můžete pomoct vy, naši čtenáři, a blýsknout se při té příležitosti svým jménem? Čtěte směle dále!

zobrazit
0
Larrie Larstonová

Nováčci v Havraspáru

Je to tady, konečně se do žil Havraspáru zase vlila nová modrá krev. Jak vypadalo naše přivítání nováčků?

zobrazit
0
Janel Weil

Bronzová či stříbrná? Toť otázka!

Každý z Havraspáru se jistě alespoň jednou zamyslel nad tímto problémem - jsou havraspárské barvy modrá a stříbrná nebo modrá a bronzová? Tak jak to tedy je?

zobrazit
0
Madidess Leevian

Podivný nález

Hodně mudlů si píše deníky. Dokonce někteří jejich spisovatelé připisují svým hrdinům touhy pro psaní této zpovědi. Není na tom nic špatného. Ovšem tento deník je jiná zpověď. Osobu, která psala tento deník, nemůžete znát - ani já ji vlastně neznám. Ale možná budete poznávat její každodenní trápení a radosti. Jste snad taky kouzelníci, nebo ne?

zobrazit
0
Elennar Hollkin

Valentýn na hradě

Sv. Valentýn. Inu, je to rozporuplné téma. Ani mudlové pořádně neví, jestli ho slavit, nebo ne. Jedni ho odsuzují jako umělý svátek, jiní si dávají dárky a jsou k sobě pozorní. Jak jsme na tom my? Slaví Valentýna kouzelníci?

zobrazit
0
Elennar Hollkin

Modrá tvář - Salesia Barbara Fialková

Máme tu studentku prvního ročníku, odhodlanou se nám představit. Chcete-li poznat novou tvář, čtěte dále!

zobrazit
0
Annet Slapfootová

Teplo nebo zima?

Jistě jste si všimli, že ten hrozný mráz přešel od mudlů už i do našeho kouzelnického světa. Ale působí opravdu na všechny?

zobrazit
0
Thasa Monke Kemanová

U křídel slavností

Havraspárská slavnost, zajímavá to událost! A co se stane, když vy, čtenáři, budete moci nahlédnout do kolejní místnosti v době večírku? Merlinovo moře čeká, dámy a pánové!

zobrazit
0
Linn Rose Lairová

Potomek Rowenin

Málokdo chyběl na hogwartské závěrečné slavnosti. Vedle udělování všech tradičních ocenění se vyhlašovala i vzácná cena každého ze zakladatelů. A Cenu Roweny z Havraspáru získala naše prefektka – Elanius Aine Neil.

zobrazit
0
Avreya Monowitz

Módní okénko – nováčkoví estéti

Na hrad se nám zase nahrnuli nováčci a Corvinus se rozhlédl, jak naše milé přírůstky vypadají. Je zajímavé, že ač někteří nováčci dostali obvyklým přídělem 3 galeony na základní potřeby, jejich šatník vypovídá o mnohem větším příjmu. Že by bohatí rodiče, či jsou naši noví nováčci jen zaujati našimi soutěžemi?

zobrazit
0
Avreya Monowitz

Havraspárské perličky

Před koncem roku, za neuvěřitelného stresu a boje o každý ten bodík, se havránci uvolnili a v kolejní místnosti si užívali legrace :)

zobrazit
0
Avreya Monowitz

Paranormální jevy - Kruhy v obilí

Jistě jste už slyšeli o kruzích v obilí. Některé z nich vytvořili lidé, o jiných se mluví jako o vytvořených "mimozemskými silami". Kde je pravda a co se nám někdo snaží sdělit?

zobrazit
0
Emma Violet Wang

Opeřovací proces

31. sněžena tohoto roku se nám Corvinus předvedl v novém kabátě, tedy přesněji řečeno, v novém opeření. Nový vzhled je svěží, krásný... ale hodnocení dnes přenechme jiným.

zobrazit
0
Any Dawson

Miss(ák) Hogwarts 2010

Na naší škole se rozjíždí další ročník soutěže krásy, který je připravován modrou slečnou Melánií Hale!

zobrazit
0
Avreya Monowitz a Lilien Emity Meissed
Na tomto čísle Corvina Declaratio se podíleli: Šéfredaktorka: Larrie Larstonová
Korektura a vizuální úprava článků: Avreya Monowitz, Janel Weil, John Werewolf, Larrie Larstonová
Ilustrátoři: Lilien Emity Meissed, John Werewolf, Avreya Monowitz
Autoři článků: Annet Slapfootová, Any Dawson, Avreya Monowitz, Elennar Hollkin, Emma Violet Wang, Janel Weil, Larrie Larstonová, Linn Rose Lairová, Madidess Leevian, Thasa Monke Kemanová

Poděkování: Všem redaktorům za nadšení a vytvoření té správné přátelské atmosféry uvnitř redakce, při které se staroch Hraban jen spokojeně poplácával po své mužné hrudi. Korektorkám, které s námi měly neskonalou trpělivost. Ilustrátorům za ochotu věnovat nám své nápady a píli. Siru technikovi za ty krásné nové prstíčky u přehledu článků, které potěšily Vranovo oko. Bratrstvu Sedmera havranů, které nad námi neúnavně bdělo. A všem čtenářům za věnování pozornosti a strávení několika minut času s naším časopisem. Díky!